برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

انقلاب چين و مقايسه تطبيقي آن با انقلاب اسلامي ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

انقلاب اسلامي ايران و مقايسه آن با ساير انقلابهاي بزرگ دنيا از زواياي متعدد مورد بررسي قرار گرفته است. در اين مقاله برآنيم كه اين پديده عظيم را از منظر و ديدگاهي جديد با انقلاب چين به صورت تطبيقي مورد مطالعه قرار داده تا از اين طريق، نقاط اشتراك و افتراق اين دو انقلاب بزرگ را بازشناسيم.
در اين نوشتار، ابتدا به مساله پژوهش در مقدمه اشاره شده، و پس از طرح مباحث نظري به معرفي تاريخچه و فرايند وقوع انقلاب چين پرداخته شده است. همچنين، براي مقايسه دو انقلاب از روش مقايسه تطبيقي انقلابها بهره جسته ايم. سپس در ادامه در چهار بعد فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، و سياسي وجوه اشتراك و اختلاف دو انقلاب را مورد بررسي قرار داده و در پايان نيز از مباحث مذكور نتيجه گيري شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

حاضری، ع.، و ایران نژاد، ا. (1388). انقلاب چین و مقایسه تطبیقی آن با انقلاب اسلامی ایران. متین, 11(45), 0-0. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=104855Vancouver : کپی

حاضری علی محمد، ایران نژاد ابراهیم. انقلاب چین و مقایسه تطبیقی آن با انقلاب اسلامی ایران. متین. 1388 [cited 2021October16];11(45):0-0. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=104855IEEE : کپی

حاضری، ع.، ایران نژاد، ا.، 1388. انقلاب چین و مقایسه تطبیقی آن با انقلاب اسلامی ایران. متین, [online] 11(45), pp.0-0. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=104855. 

 
بازدید یکساله 1647 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی