برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نتايج ليزيك به روش سيلندر متقاطع جهت اصلاح آستيگماتيسم بالا

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* تهران، خیابان جمالزاده شمالی، پلاک 255، مرکز چشم پزشکی بصیر، مرکز تحقیقات چشم
 
چکیده: 

هدف: ارزيابي پيامد بينايي عمل جراحي ليزيك (LASIK) به روش سيلندر متقاطع در آستيگماتيسم بالا توام با خطاي كروي محدود (low spherical component).
روش پژوهش: طي مدت دو سال و به صورت آينده نگر، ليزيك به روش سيلندر متقاطع در بيماران با آستيگماتيسم بالا توام با خطاي كروي پايين ارزيابي شد. تمام جراحي ها با استفاده از ليزر اگزايمر (Nidek EC-5000) به روش معمول صورت گرفت. پيامدهاي اصلي مورد بررسي شامل حدت بينايي تصحيح نشده (UCVA) و تصحيح شده با عينك (BSCVA)، عيب انكساري و عوارض عمل جراحي بودند.
يافته ها: تعداد 34 چشم از 22 بيمار به مدت 21.84±3.69 ماه پي گيري شدند. در آخرين معاينه، 20.40 UCVA يا بالاتر در 33 چشم 97.1) درصد) مشاهده شد. BSCVA پس از ليزيك به صورت معني داري بهتر از BSCVA قبل از جراحي بود (P<0.005). ميانگين آستيگماتيسم قبل از عمل از -4 D) -4.73±0.89 D تا (-7 به -1.5 D) -0.29±0.47 D تا (0 در آخرين معاينه كاهش يافت (P<0.001). هيچ موردي از بازگشت آستيگماتيسم و كدورت قابل ملاحظه قرنيه مشاهده نشد.
نتيجه گيري: عمل ليزيك سيلندري متقاطع، روشي ايمن، موثر و قابل پيش بيني در تصحيح آستيگماتيسم بالا و بهبود حدت بينايي مي باشد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 74
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی