بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

خرید یونولیت سقفی با توجه به ویژگی‌های آن


در خرید یونولیت حتما باید با مشاوره با متخصصین بهترین نوع یونولیت را انتخاب کنید.

خرید یونولیت سقفی

خرید یونولیت سقفی جهت صنعت ساختمان سازی از اهمیت خاصی برخوردار است. یونولیت سقفی دارای مزایای فراوانی است. یونولیت‌ها نقش مهمی در کاهش وزن ساختمان ایفا می‌کنند. به طوری‌که این محصول جهت ساخت انواع ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحقیقات نشان می‌دهد ساختار یونولیت‌ها از نوعی پلاستیک است. به طور کلی تولید و ساخت یونولیت‌ها به وسیله نوعی ماده خنثی و بی اثر صورت می‌گیرد. درصد زیادی از یونولیت‌ها را هوا تشکیل می‌دهد به همین دلیل این محصولات فاقد وزن سنگینی هستند به طوری‌که بکارگیری یونولیت‌ها به آسانی و در مدت زمان کمی صورت می‌گیرد.  

در خرید یونولیت حتما باید با مشاوره با متخصصین بهترین نوع یونولیت را انتخاب کنید. اما محصول جدیدی که نخستین تولیدکننده بلوک یونولیت در ایران، آن را تولید کرده است، بسیار مزایای بهتری نسبت به یونولیت دارد، نام این محصول یونیپلکس است که برای اجرای سقف از آن استفاده می شود. یونیپلکس مزایای زیادی نسبت به یونولیت دارد.  برای مثال از آنجا که بلوک های یونولیت ماندگار هستند، در برابر آتش سوزی بسیار آسیب پذیر هستند، اما از آنجا که بلوک های یونیپلکس غیرماندگار هستند، سقفی که با این بلوک ها ساخته شود از این آسیب مصون است، در ادامه مزایا و توضیحات بیشتری را از یونیپلکس با شما در میان خواهیم گذاشت.

قیمت یونلولیت سقفی

 

تقسیم بندی یونولیت‌ها

یونولیت‌ها در سه دسته یونولیت بسته بندی، یونولیت ساختمانی و یونولیت فشرده شناخته می‌شوند. با توجه به تقسیم بندی یونولیت‌ها کاربرد آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. یونولیت سقفی به عنوان یونولیت ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به مزایای این محصولات خرید یونولیت سقفی بسیار مقرون به صرفه است.

انواع یونولیت‌های ساختمانی

یونولیت‌های ساختمانی از انواع مختلفی برخوردار هستند. بنابراین با توجه به نوع نیاز خود باید نسبت به سفارش و خرید یونولیت اقدام کنید.

یونولیت سقفی: یکی از انواع یونولیت ساختمانی، یونولیت سقفی است. این محصول نسبت به سایر یونولیت‌ها از مدل‌های متنوعی برخوردار است. یونولیت سقفی دارای استحکام و مقاومت بالایی است. این نوع یونولیت مانند یک عایق حرارتی، رطوبتی و... عمل می‌کند.

یونولیت فشرده: این محصول دارای وزن بالایی است. یونولیت فشرده در برابر حرارت و صدا بسیار مقاوم عمل می‌کند. همین امر سبب می‌شود از یونولیت فشرده در صنایع مختلفی استفاده شود.

یونولیت دیواری: این محصول یک نمونه از یونولیت‌های ساختمانی است که به صورت دیوارپوش در ساختمان سازی استفاده می‌شود.

خرید یونولیت سقفی با توجه به کاربرد آن

به دلیل این‌که یونولیت‌های سقفی به عنوان یک عایق قوی شناخته شده‌اند، این محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در مرحله بتن ریزی از یونولیت‌ها به عنوان عایق دائمی استفاده می‌شود. این نوع یونولیت گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در سقف سردخانه‌ها محسوب می‌شود. زیرا مانند یک عایق برودتی عمل می‌کنند. کاربرد و مزایای این محصول سبب شده است، کارفرمایان، پیمانکاران، مهندسین و... نسبت به خرید یونولیت سقفی ترغیب شوند.

خرید یونولیت سقفی با توجه به مزایای آن

 • بررسی‌ها حاکی از آن است که به دلیل نوع طراحی و نوع برش خاصی که بر روی یونولیت‌های سقفی انجام می‌شود، این محصول بدون نیاز به رابیتس، گچ‌کاری می‌گردد.
 • یونولیت‌ها سبب می‌شوند استفاده از سایر مصالح ساختمانی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
 • یونولیت‌های سقفی از وزن کمی برخوردار هستند.
 • عملکرد یونولیت‌ها در برابر صدا، حرارت، رطوبت و... بی‌نظیر است. به طوری‌که این محصول به عنوان یک عایق فوق‌العاده قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • یونولیت‌های سقفی قابل بازیافت هستند.
 • تبدیل یونولیت‌ها به اندازه و اشکال مختلف امکان پذیر است.
 • به دلیل وزن کم یونولیت‌ها، این محصولات به آسانی قابل جابجایی و حمل و نقل هستند.
 • فشار و ضربه به یونولیت‌های سقفی آسیبی وارد نمی‌کند. معمولا این محصولات ضد ضربه هستند.

images_1669557804.webp

 

معایب یونولیت سقفی

در برابر مزایای یونولیت‌های سقفی، معایب این محصول کاملا انگشت شمار است.

 • یونولیت‌های سقفی در برابر حلال‌های آلی از مقاومت کمتری برخوردار هستند.
 • چنان‌چه هنگام تولید این محصول از کلروفلوروکربن استفاده شود، احتمال آسیب به لایه اوزن وجود دارد.
 • در صورتی‌که بر روی یونولیت‌ها از رنگ‌های روغنی استفاده کنید، احتمال اشتعال یونولیت‌ها وجود دارد.

خرید یونولیت سقفی بر اساس سایز

 • تولید این محصول به راحتی در هر سایز و ابعادی صورت می‌گیرد. به طوری‌که شما می‌توانید به آسانی نسبت به خرید یونولیت مورد نیاز خود اقدام کنید.
 • برش دادن یونولیت‌های سقفی امکان پذیر است. بنابراین شما می‌توانید این نوع یونولیت را به اندازه مورد نظر خود برش دهید و آن را مورد استفاده قرار دهید.
 • یونولیت‌های سقفی بر اساس استاندارد خاصی تولید و به بازار ارائه می‌شوند.
 • یونولیت‌هایی که جهت استفاده در تیرچه بتنی تولید می‌شوند، دارای طول دو متر، ارتفاع بیست الی بیست و پنج سانتی‌متر و عرض نیم متر برخوردار هستند.
 • یونولیت‌های سقفی حفره‌دار از ارتفاع بیست و پنج سانتی‌متری، عرض پنجاه سانتی‌متری و طول صد و ده سانتی‌متری برخوردار هستند.
 • یونولیت‌های سقفی جهت تیرچه کرومیت از ارتفاع بیست تا بیست و پنج سانتی‌متر، عرض شصت و پنج سانتی‌متر و طول دو متر برخوردار هستند.
 • یونولیت‌هایی که جهت سقف‌های پیش تنیده تولید می‌شوند، از ارتفاع پانزده سانتی‌متری، عرض پنجاه سانتی‌متری و طول دو متری برخوردار هستند.

یونیپلکس، جایگزین یونولیت در سقف

عوامل مختلفی سبب شده‌اند که تکنولوژی روز دنیا جهت جلوگیری از آسیب به محیط زیست اقدام به تولید محصولی به نام یونیپلکس کند. با توجه به سرعت بالا و اجرای آسان سقف تیرچه بلوک، این روش نسبت به سایر روش‌ها به طور گسترده‌ای رو به افزایش است. به همین دلیل محصولات یونولیت و... تولید و جهت استفاده به بازار ارائه شده‌اند.

تحقیق کارشناسان حاکی از آن است که محصولات جدید سبب بروز آسیب و صدمه به محیط زیست می‌گردند. همین امر سبب شده است محصول دیگری به نام یونیپلکس، جایگزین یونولیت در سقف گردد. یونیپلکس قابل بازیافت است.در واقع یونیپلکس نام تجاری‌ محصولی‌ست که به عنوان قالب موقت تیرچه بلوک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول سبب سلامت محیط زیست و انسان‌ها می‌گردد.

خرید یونولیت سقفی با قیمت مناسب

یونولیت‌های سقفی بر اساس عوامل مختلفی قیمت گذاری می‌شوند. متراژ محل مورد استفاده، نوع یونولیت، کیفیت، ابعاد، سایز، مرغوبیت محصول، اندازه و... از جمله مواردی هستند که هنگام خرید یونولیت سقفی، بر میزان قیمت تاثیرگذار خواهند بود. با توجه به نوسان قیمت در بازار، تغییر قیمت در این محصول نیز قابل مشاهده است. ارزش یک ساختمان تجاری، مسکونی و... با توجه به خرید یونولیت سقفی و نصب آن سنجیده می‌شود.

بکارگیری یونولیت‌ها در ساختمان‌ها

یونولیت‌های سقفی به نام پلی‌استایرن منبسط شده معروف هستند. این نوع یونولیت‌ها جهت ساخت برج‌های چند طبقه، بازسازی ساختمان، ساخت و ساز ساختمان و... مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه بکارگیری ورق‌های یونولیتی بسیار ارزانتر از استفاده از مصالح ساختمانی است.

لازم به ذکر است کیفیت و مرغوبیت این محصول نقش مهمی در بازدهی و نتیجه کار خواهد داشت. چنان‌چه یونولیت‌های سقفی فاقد استاندارد و کیفیت لازم باشند، سبب بروز خسارت‌هایی خواهند شد. بنابراین لازم است هنگام خرید یونولیت سقفی به کیفیت محصول توجه کنید. زیرا یونولیت‌ها به عنوان عایق می‌توانند از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنند.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم در خصوص خرید یونولیت سقفی مطالبی را به شما بیان کنیم، با توجه به اینکه یونولیت، در اجرای سقف نیز کاربرد فراوانی دارد، می توان با استفاده از این محصول نیازهای خود را در این زمینه برآورده کنیم، اما با توجه به گرانی یونولیت، باید به فکر جایگزین این محصول باشیم، برای این محصول جایگزین های مختلفی مانند یونیپلکس، ساخته شده است که می توانید با استفاده از آن ها هزینه های خود را به شدت کاهش دهید. 

پست های مرتبط

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی

تاریخ: 1400/08/26

بازدید: 984

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

قیمت ساندویچ پانل سقفی چقدر است؟ قطعاً یکی از عوامل تعیین کننده در خرید ساندویچ پانل‌ها، قیمت آن‌ها است.

مدرس

@ins

همه چیز درباره سقف وافل

تاریخ: 1401/01/06

بازدید: 5618

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سقف وافل نوعی سقف بتنی است که ظاهر زیبایی دارد. مهندسان و طراحان سعی می‌کنند از سازه‌های سقفی سبک برای ساختمان استفاده کنند تا حفاظت ساختمان در برابر بارهای وارده از زلزله تأمین شود.

مدرس

@ins

تفاوت سقف وافل یک طرفه و دو طرفه در ساختمان

تاریخ: 1401/05/01

بازدید: 916

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

امروزه اجرای سقف وافل در بسیاری از سازه ها رواج پیدا کرده است.

مدرس

@ins

خرید یونولیت سقفی با توجه به ویژگی‌های آن

تاریخ: 1401/09/08

بازدید: 1366

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در خرید یونولیت حتما باید با مشاوره با متخصصین بهترین نوع یونولیت را انتخاب کنید.

مدرس

@ins