بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مجموعه داده داوطلبان کنکور ایران


مجموعه داده داوطلبان کنکور ایران، بر اساس نرخ پذیرش هفتاد هزار داوطلب کنکور در کانون به وجود آمده است.

مجموعه داده[1] یا دیتاست چیست؟

مجموعه داده، مجموعه‌ای از آیتم‌های گسسته از داده‌های مرتبطی است که ممکن است به صورت جداگانه یا ترکیبی به عنوان یک موجودیت کامل مدیریت شود. یک مجموعه داده از انواع مختلفی از ساختار داده تشکیل شده است. مجموعه داده، شامل اعداد و مقادیری است که به یک موضوع خاص تعلق دارد. مجموعه داده انواع مختلفی دارد: ممکن است دربردارنده اطلاعات تجاری باشد مثل میزان درآمد، اطلاعات مخاطب، اطلاعات فروش و غیره. یک پایگاه داده می‌تواند به نوعی مجموعه داده محسوب شود، مثل اطلاعات موجود برای فروش، اطلاعات ارائه شده برای انواع کتب و غیره.

اصطلاح مجموعه داده برای اولین بار توسط شرکت IBM مطرح شد. در فریم اصلی IBM، مجموعه داده در بردارنده محتوای سازماندهی شده است که به روشی خاص بر اساس نوع داده سازماندهی شده است. انواع مجموعه داده، شامل ترتیبی، ترتیبی نسبی، متوالی و پارتیشن بندی شده است.

مجموعه داده داوطلبان کنکور ایران

مجموعه داده داوطلبان کنکور ایران توسط قلم چی به صورت دسترسی رایگان ارائه شد. مجموعه داده داوطلبان کنکور ایران، بر اساس نرخ پذیرش هفتاد هزار داوطلب کنکور در کانون به وجود آمده است. دیتاست داوطلبان کنکور ایران به دلیل تجزیه و تحلیل عملکرد داوطلبان در کنکور  به وجود آمد.

قلم چی با برگزاری آزمون‌های آزمایشی کنکور، داوطلبان را برای آزمون نهایی کنکور آماده می‌کند. در مجموعه داده داوطلبان کنکور ایران، جداول و فیلدهای دیگری نیز وجود دارد. اسم و عکس داوطلبان کنکور در مجموعه داده مربوط به داوطلبان کنکور ایران، حذف شده است.

مجموعه داده مربوط به کنکور شامل اطلاعاتی مانند شهر داوطلب، رتبه کشوری، رتبه در منطقه، منطقه داوطلب، سابقه کانونی، میانگین تراز داوطب، تعداد آزمون، رشته قبولی، دانشگاه قبولی، رشته مدرسه و سال است. علاقه‌مندان و محققان علم داده می‌توانند برای دسترسی به مجموعه داده مربوط به داوطلبان کنکور ایران به آدرس مراجعه و داده مربوط به داوطلبان کنکور ایران را استفاده کنند.

 

[1] data set

پست های مرتبط

چگونه با استفاده از کلب به دیتا دسترسی داشته باشیم؟

تاریخ: 1401/04/29

بازدید: 924

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چگونه با استفاده از Google Colaboratory به گوگل شیت دسترسی داشته باشیم؟

مدرس

@ins

کتابخانه Terality برای تحلیل داده

تاریخ: 1401/01/27

بازدید: 961

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کتابخانه Terality یکی از آن کتابخانه هایی است که سعی کرده با حل کردن باگ های مربوط به Pandas جایگزین آن شود .

مدرس

@ins

آیا انتشار مقاله در مجلات داخلی اهمیت دارد

تاریخ: 1399/08/20

بازدید: 4318

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بررسی موردی متن کاوی

مدرس

@ins

دسترسی رایگان به مجموعه داده ها

تاریخ: 1401/03/01

بازدید: 2994

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در فرآیند یادگیری ماشین ، محقق برای انجام کارهای مورد نظر خود نیاز به مجموعه داده استاندارد دارد . در این پست به معرفی یکی از پایگاه هایی که به طور رایگان ، مجموعه داده را در اختیار محققان قرار می دهد می پردازیم .

مدرس

@ins