بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

معرفی کنفرانس‌های علمی پیش رو در جهان


sid blog

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی؛پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها بر اساس ماهیت فعالیت‌های پژوهشی خود نیازمند کسب اطلاع از چگونگی برگزاری کنفرانس‌های جهانی هستند. خبرگزاری سینا پرس با بررسی کنفرانس‌های بین المللی آن دسته از کنفرانس‌هایی که برای ارسال چکیده مقالات آن‌ها نزدیک شش ماه یا بیشتر فرصت باقی است را به محققان، پژوهشگران و علاقمندان به مباحث علمی معرفی‌کرده است.

 براساس گزارش خبرگزاری سینا پرس ، طی هفته  گذشته در سراسر جهان فراخوان مقالات متعددی جهت حضور در کنفرانس‌ها اعلام‌شده که از سوی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مختلفی برگزار می‌شوند. قطعاً انتخاب تعدادی محدود از این کنفرانس‌ها و معرفی آن‌ها کار دشواری محسوب می‌شود و به همین دلیل ما تلاش کردیم برخی از کنفرانس‌های معتبر را با در نظر گرفتن این نکات، معرفی کنیم: قطعاً نخستین بحث درباره هر کنفرانس علمی، مورد تائید بودن وزن علمی برگزارکنندگان آن است که در این موارد مدنظر قرارگرفته‌اند. در این گزارش کنفرانس‌هایی معرفی می‌شوند که دستکم بیش از یک ماه تا آخرین تاریخ ارسال چکیده مقالات به کمیته داوری آن‌ها باقی‌مانده و پژوهشگران امکان ارسال آثار خود را خواهند داشت.  موضوع دیگر، تنوع رشته‌ها و حضور مواردی از گروه‌های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی بوده و درنهایت بحث سهولت حضور پژوهشگران ایرانی در این کنفرانس‌ها مدنظر قرار داشته و مواردی که در برخی کشورها برگزار می‌شوند که برای اتباع ایرانی به‌سختی روادید صادر می‌شود، کنفرانس‌ها معرفی نمی‌شوند. 

sid blog

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی محیط‌زیست، فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی پایدار (Sixteenth International Conference on Environmental, Cultural, Economic & Social Sustainability): این کنفرانس با تمرکز ویژه بر چالش‌های پایدار در جنوب جهانی (جهان سوم یعنی آفریقا و آمریکای لاتین و کشورهای در حال توسعه در آسیا): اولویت‌ها، خطرات و فرصت‌ها در روزهای 29 تا 31 ژانویه سال 2020 میلادی در سه روز در دانشگاه شیلی برگزار می‌شود. موضوعات کلی که در این کنفرانس موردبحث و گفتگو قرار داده می‌شود عبارت‌اند از: پایداری زیست‌محیطی، ثبات در حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، سیاست و روند صلح و همچنین ثبات آموزش.

برایکسباطلاعاتبیشترمی‌توانبهوب‌سایتاینکنفرانس https://onsustainability.com/2020-conference مراجعه کرده و در بخش کانتکت (Contact) با واردکردن آدرس اینترنتی یا ایمیل خود، سؤالات لازم مطرح کرده و پاسخ مرتبط را دریافت کنید.

محل برگزاری: دانشگاه شیلی، سانتیاگو، شیلی

sid blog

کنفرانس بین‌المللی و نمایشگاه در بهداشت، ایمنی، امنیت،محیط‌زیست و مسئولیت اجتماعی (SPE International Conference and Exhibition on Health, Safety, Security, Environment, and Social Responsibility): در این کنفرانس امکان مشارکت در صنعت فرصت بحث در مورد سیستم‌ها و روش‌های موجود در مورد اطلاعات سلامتی و ایمنی کار ایجاد می‌شود و به مشارکت‌کنندگان کمک می شود تا بهترین شیوه‌های مواجه با این حوزه را آموخته و تغییراتی را ایجاد کنند که موجب ارتقا صنعت شود. این کنفرانس در تاریخ 17 تا 19 ماه مارس سال 2020 میلادی به مدت سه روز در بوگوتا (Bogotá) کلمبیا برگزار خواهد شد. مباحث کاملاً مرتبط با موضوعات این کنفرانس که عبارت‌اند از عملیات و جمع‌آوری اطلاعات در مناطق حساس محیط‌زیست، مایعات نفتی و مواد معدنی (حفاری و مایعات تکمیل‌کننده، آب، CO2 و غیره)، مجوز اجتماعی برای عملیات بهره‌برداری (روابط اجتماعی، توسعه پایدار، انتظارات مدیریتی) پذیرفته می‌شوند. مهلت ارسال مقاله تا تاریخ 22 اکتبر سال 2019 میلادی امکان‌پذیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان به آدرس اینترنتی: tech-prog@spe.org مراجعه کرد.

آدرس محل برگزاری کنفرانس: مرکز کنگره آگورا (Ágora)، بوگوتا، کلمبیا

sid blog

بیست و سومین کنفرانس بین‌المللی ایدز 2020 (The 23rd International AIDS Conference 2020): این کنفرانس بین‌المللی دوسالانه، بزرگ‌ترین گردهمایی جهانی درزمینهٔ اچ آی وی و ایدز است و به‌عنوان یک اجتماع منحصربه‌فرد در تقاطع علوم و مدافع حقوق بشر معرفی می‌شود. این کنفرانس فرصتی برای تقویت اطلاعات و دانش در مورد اچ آی وی، ایدز و برنامه‌ها، سیاست‌ها و حمایت‌هایی که در این رابطه می‌شود، است. بیست و سومین کنفرانس بین‌المللی ایدز در تاریخ 6 تا ده جولای در اوکلند و سانفرانسیسکو برگزار می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آخرین‌مهلت ارسال خلاصه مقاله می‌توان به وب‌سایت این کنفرانس http://www.aids2020.org/ مراجعه کرد. بر اساس اعلام رسمی برگزار کنندگان این کنفرانس،  تلاش می شود تا امکان ارائه اینترنتی مقاله برای پژوهشگران کشورهایی که امکان دریافت ویزای آمریکا را ندارند، فراهم شود.

آدرس محل برگزاری کنفرانس: این کنفرانس در دو شهر اوکلند و سانفرانسیسکو ایالات آمریکا برگزار خواهد شد و محل دقیق برگزاری کنفرانس در وب‌سایت این کنفرانس http://www.aids2020.org/ اعلام خواهد شد.

sid blog

کنفرانس بین‌المللی ارتباطات 2020 (2020 IEEE International Conference on Communications): همه موضوعات این کنفرانس مربوط به فن‌آوری‌های ارتباطی موجود و نمونه‌های در حال ظهور بوده و این کنفرانس به‌نوعی بررسی آخرین تحولات ارتباطات مخابراتی از دیدگاه فنی است. موضوعاتی که در این حیطه قرار می‌گیرند شامل نظریه ارتباطات، ارتباطات بی‌سیم، شبکه‌های بی‌سیم، شبکه‌های نوری، شبکه‌های نسل آینده برای سرویس‌های جهانی، ارتباطات چندرسانه‌ای و شبکه‌های خانگی، پردازش سیگنال برای ارتباطات، کیفیت خدمات در ارتباطات، مدل‌سازی اعتبار و عملکرد می‌شود. انجمن ارتباطات IEEE در بخش بریتانیا و ایرلند این کنفرانس را حمایت می‌کند. کنفرانس بین‌المللی ارتباطات در تاریخ هفتم تا یازدهم ماه ژوئن 2020 میلادی در شهر دوبلین کشور ایرلند برگزار خواهد شد. آخرین‌مهلت برای ارسال مقالات 18 اکتبر سال 2019 میلادی تعیین‌شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان با مراجعه به سایتhttps://conferences.ieee.org/conferences_events/conferences/conferencedetails/40277 و وارد شدن به بخش ایمیل اورگانیزر (Email Organizer) سؤالات خود را مطرح کرده و ارسال کنید.

آدرس محل برگزاری کنفرانس: Co. Dublin, Dublin, Ireland

sid blog

پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی توسعه در حفاظت از سیستم قدرت (15th International Conference on Developments in Power System Protection): این کنفرانس نقطه عطفی است تا آخرین نوآوری‌ها، پیشرفت‌های عملی و تحقیقات جدید در این رابطه به اشتراک گذاشته شود که از نهم تا دوازدهم ماه مارس سال 2020 میلادی در چهار روز شهر لیورپول کشور انگلستان برگزار خواهد شد. برای ارائه خلاصه مقاله می‌توان در تاریخ 19 جولای 2019 میلادی در یکی از موضوع‌های کلیدی ازجمله حفاظت از شبکه‌ها، برنامه‌های کاربردی، فن‌آوری‌های در حال رشد و شبکه‌های آینده اقدام کرد. البته موضوعات جانبی مرتبط و جدید همچون حفاظت در هنگام بلک استارت / راه‌اندازی شبکه، حفاظت و تأثیر شبکه‌های مبدل غالب و سیستم‌های کم‌بسامد، حفاظت از کارخانه / شعبه، پیشرفت در ارتباطات برای برنامه‌های حفاظت ازجمله امنیت سایبری، معیارهای حفاظت از فناوری‌های نوظهور و شبکه‌های آینده و درنهایت فرصت‌های انتشار نیز قابل‌ارائه در این کنفرانس هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان از طریق آدرس اینترنتی support@manuscriptlink.com اقدام کرد.

آدرس محل برگزاری کنفرانس: The Arena and Convention Centre, Liverpool, England

 

 

لینک کوتاه

لینک کوتاه

پست های مرتبط

نتایج یک مطالعه گسترده جهانی نشان داد: افزایش سرطان های وابسته به سبک زندگی ناسالم

تاریخ: 1397/11/15

بازدید: 2005

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ارتباط مستقیم سبک زندگی ناسالم با گسترش سرطانها

مدرس

@ins

بازخوانی مقاله علل كاهش سطح آب درياچه اروميه

تاریخ: 1397/12/15

بازدید: 2481

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بازخوانی مقاله علمی

مدرس

@ins

مرور جامع و نظام‌مند ابزارهای سنجش سواد سلامت

تاریخ: 1401/05/31

بازدید: 987

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جامع‌ترین مطالعه انجام شده در عرصه بین‌المللی در خصوص ابزارهای سنجش سواد سلامت

مدرس

@ins

معایب و مزایای دورکاری

تاریخ: 1401/01/21

بازدید: 1512

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

دورکاری عبارت است از انجام کار از راه دور . مفهوم دورکاری به انعطاف پذیری در کار اشاره دارد . دورکاری یعنی کارمند وظایف و مسئولیت های خود را خارج از محل کار انجام دهد .

مدرس

@ins

انتشار کتاب پارک‌های علم و فناوری ایران

تاریخ: 1401/05/04

بازدید: 994

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پارک‌های علم و فناوری با مدیریت کارای چرخه ایده تا بازار موجبات تحقق تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه، خلق و رشد شرکت‌های دانش بنیان و به هم‌رسانی پژوهش، صنعت و بازار را که از عوامل مهم تحقق اقتصاد دانش‌بنیان هستند را فراهم می‌نمایند.

مدرس

@ins

امیدواری شغلی چیست ؟

تاریخ: 1400/12/17

بازدید: 1972

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

امید یک منبع قوی در تعیین رفتار است . امید منجر به نگرش افراد برای رسیدن به اهداف است . امید شامل فرایندهای شناختی است که منجر به حالت انگیزشی و در نتیجه بر ساختارهای آموزشی و همچنین شغل اثر می گذارد .

مدرس

@ins

بازخوانی مقاله پویایی شناسی انقلاب اسلامی ایران

تاریخ: 1397/11/23

بازدید: 2195

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بازخوانی مقالات علمی

مدرس

@ins

ارتباط سئو با رتبه بندی وب سایت دانشگاه ها در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس

تاریخ: 1401/04/28

بازدید: 1590

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از موضوعات مهمی که این روزها در محافل دانشگاهی و پژوهشی مطرح است، رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی است.

مدرس

@ins

بازخوانی مقاله ریخت شناسی منظومه گل و نوروز خواجوی کرمانی، بر اساس نظریه ولادیمیر پراپ

تاریخ: 1397/10/17

بازدید: 1652

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

روز ملی بزرگداشت خواجوی کرمانی

مدرس

@ins

کتاب اصول روش تحقیق علمی

تاریخ: 1400/02/21

بازدید: 7518

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کتاب اصول روش تحقیق علمی قابل استفاده اساتید و کلیه دانشجویان رشته های علوم انسانی

مدرس

@ins