test SID Scientific Information Database
جهاد دانشگاهی واحد استان چهار محال و بختياري back
close

تاریخچه: جهاد دانشگاهي واحد استان چهار محال و بختياري از سال 1380 در استان فعاليت هاي خود را در زمينه هاي آموزشی ، پژوهشی (تحقيقاتي و مطالعاتي ) و فرهنگی آغاز نمود. در این راستا با تدوین دوره های آموزشی در قالبهای فنی و مهندسی، کامپیوتر، علوم پزشکی، علوم پایه و آموزش تخصصی در دوره های مذکور به پیشبرد و نیل به اهداف والای آموزش استان کمک نموده ، در حوزه معاونت پژوهشی با اخذ مجوز فعاليت قطعي براي تاسيس مركز خدمات تخصصي عمران و فنی و مهندسی، راه اندازي هسته اوليه گروه پژوهشي محيط زيست وکشاورزی، با انجام طرح هاي تحقيقاتي كاربردي مورد نياز دستگاه هاي اجرايي استان، سازمان ها و کارخانه های صنعتی باعث هرچه بهتر شدن جايگاه جهاد دانشگاهي در چشم انداز بيست ساله كشور شده است . تبليغ و ترويج فرهنگ و هنر اسلامي ، برنامه ريزي فرهنگي وتربيتي، ايجاد آمادگي فكري و افزايش دانش و بينش ديني و سياسي در قشر جوان و دانشجويان، رويكرد اساسي جهاددانشگاهي در حوزه فرهنگي است .

توانمندی ها: جهاد دانشگاهی استان چهارمحال وبختیاری نهادی است که توانسته است در طول سالهای فعالیت خود در عرصه های مختلف آموزشی، علمی، فرهنگی و تحقیقاتی کارهای بزرگی انجام دهد. با توجه به پتانسیل های موجود در این مجموعه در حوزه آموزش توانسته است شکاف بین دانشگاه و صنعت را با برگزاری دوره های کاربردی رفع نماید. جهاد دانشگاهی واحد استان چهارمحال و بختیاری در حوزه فنی و مهندسی، منابع طبیعی و آبخیزداری، علوم اجتماعی و اقتصادی این توانمندی را داشته که به صورت علمی و تخصصی در سطح استان وارد عمل شده تا راهکارهای مناسب برای رویارویی با مشکلات اساسی از طریق این نهاد انقلابی به مدیران استانی ارائه دهد. در حوزه اشتغال با راه اندازی مرکز مشاوره شغلی و برگزاری دوره های اموزشی شغل محور توانسته است خدمات شایانی به دانش آموختگان و افراد جویای کار داشته باشد. همچنین می توان به توانمندی در حوزه فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی اشاره کرد. فرهنگ سازی در محیط دانشگاه از جمله اقداماتی بود که جهاد دانشگاهی از اوایل انقلاب در دانشگاه بر عهده داشته و این نقش با توجه به شرایط روز کشور و هجمه های فرهنگی می تواند پر رنگ تر شود. همچنین ایسنا که از زیر مجموعه های جهاد دانشگاهی محسوب می شود نیز در طول سالیان گذشته با عملکرد مناسب خود توانسته است فعالیت های فرهنگی این نهاد انقلابی را به صورت نمادین برای جامعه مشخص کند و از سوی دیگر تاثیر گذاری این خبرگزاری در جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست. از فعالیت های آتی جهاد دانشگاهی می توان به فعالیت در زمینه گیاهان دارویی و خدمات بانک خون بند ناف اشاره نمود.

آدرس: شهركرد-خيابان وليعصر شمالي - روبروي بيمه خدمات درماني - جهاددانشگاهي واحد استان ( طبقه سوم ) - كد پستي : 8816774435

شماره تماس: 2222246-0381

فکس: 2241514-0381

نشانی الکترونیکی: sec.cb@acecr.ac.ir

تارگاه: www.jdchb.ac.ir

نام: عبدالله

نام خانوادگی: تقی پور

رشته تحصیلی: فناوری اطلاعات

مقطع تحصیلی: كارشناسی ارشد

سمت: رئیس

نام: مهدی

نام خانوادگی: دهقان

رشته تحصیلی: مدیریت آموزشی

مقطع تحصیلی: كارشناسی ارشد

سمت: معاون پژوهشی

گیاهان دارویی (دارای موافقت کلی)

مقالات:
 • بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و تعلق سازمانی کارکنان جهاد دانشگاهی چهار محال و بختیاری (1392، سومین کنفرانس بین المللی علوم رفتاری)
 • بررسی رابطه محیط و تشویق و ترغیب مسئولین مدرسه در باروری روحیه کارآفرینی دانش آموزان در مدارس شهر شهرکرد (1392، سومین کنفرانس بین المللی علوم رفتاری)
 • تأثیر روش تدریس مبتنی بر IT در یادگیری درس حسابان (1393، کنفرانس آموزش ایران دانشگاه شهید رجایی)
طرح های پژوهشی و پایان نامه های مورد حمایت
 • انجام عملیات نقشه برداری روستاهای سررک، کلکله، اسدآباد، پل بارز، چال چندار (1393)
 • اجرای طرح نظرسنجی مراجعان از نحوه ارائه خدمات دستگاه های اجرایی استان در سال 1392 (1393)
 • ارتقاء نقش انجمنها، اتحادیها، تعاونیها و تشکلهای صادراتی جهت توسعه صادرات در استان چهار محال وبختیاری (1393)
 • همکاری در اجرای طرح صیانت از حریم امنیت عمومی وحقوق شهروندی دستگاههای اجرایی استان وبرگزاری کارگاههای آموزشی با موضوعات عفاف وحجاب ،حقوق شهروندی ،آشنای با مضرات مشروبات الکلی (در دست انجام)
 • طراحی و تدوین الگوی کاربست یافته های پژوهشی به منظور ارتقا سطح دانش توسعه در دستگاههای اجرایی استان چهارمحال وبختیاری(در دست انجام)
 • طراحی و تدوین سند پژوهش و فناوری استان در چارچوب نقشه جامع علمی کشور (در دست انجام)
 • بررسی و سنجش میزان رضایتمندی جامعه هدف (مراجعین، مددجویان و خیرین) از خدمات کمیته امداد امام خمینی استان (در دست انجام)
 • تالیف و چاپ سه عنوان کتاب مرتبط با موضوعات1- مدیریت پسماند جامد روستایی 2- صدور پروانه ساختمان و هدایت ساخت و ساز روستایی 3- مقررات ساخت و ساز در روستا 4- قوانین مالی و معاملاتی دهیاری و قانون محاسبات 5- مبانی بودجه نویسی و بودجه ریزی 6- منابع درآمد دهیاریها 7- تحلیلی بر خطر زلزله خیزی و عوامل آن هر کدام به تیراژ1000نسخه (1391)
 • طراحی نرم افزار فضای سبز شهرداری های کشور (زیر نظر دفتر امور شهری استانداری) 1393
 • انجام امور مطالعاتی و تدوین 10تیپ شغلی اشتغال زا در 10دهیاری و آموزش برای یک گروه30 نفره هرکدام از تیپهای شغلی در دهیاریهای هدف و چاپ هر 10 تیپ شغلی در یک کتاب با تیراژ1000جلد (1391)
همایشها:
  اطلاعاتی موجود نمی باشد

عمران و مهندسی (دارای موافقت قطعی)

  اطلاعاتی موجود نمی باشد