برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1381 , دوره  10 , شماره  37 ; از صفحه 279 تا صفحه 301 .
 
عنوان مقاله: 

برنامه تحقيقات كشاورزي در ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

امروزه همه كشورها، اعم از كشورهاي صنعتي و در حال توسعه در تلاشند تا بر حجم سرمايه گذاري هاي تحقيقاتي خود بيفزايند. در اين ميان كشورهاي صنعتي براي حفظ موقعيت و يا افزايش برتري خويش در صحنه هاي رقابت بين المللي، در تحقيقات سرمايه گذاري مي كنند و كشورهاي در حال توسعه نيز دريافته اند كه براي رسيدن به رشد و توسعه واقعي و حل و رفع اصولي مسائل و مشكلات اقتصادي و اجتماعي خود راهي جز سرمايه گذاري در زمينه تحقيقات ندارند. .
تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي از مواردي است كه كشورها، به ويژه كشورهاي صنعتي پيشرفته، به آن اهميت خاصي مي دهند، زيرا از طرفي جهان كنوني با مشكلات فزاينده اي مانند افزايش روز افزون جمعيت، آلودگي هاي مختلف و اثرات زيانبار زيست محيطي آنها و….. رو به رو است و از طرف ديگر كشاورزي در توسعه پايدار كشورها اثر مهمي دارد. .
در اين مقاله ابتدا روند اعتبارات تحقيقاتي در ايران بررسي و با كشورهاي منتخب مقايسه مي شود. سپس اعتبارات برنامه تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي در ايران و نيز اعتبارات برنامه تحقيقات دانشگاهي، بررسي و با اعتبارات بخش دولتي (نه بخش خصوصي) ساير كشورها مقايسه مي گردد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مرعشی، س.، و شیخان، ن. (1381). برنامه تحقیقات کشاورزی در ایران. اقتصاد کشاورزی و توسعه, 10(37), 279-301. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9284Vancouver : کپی

مرعشی سیدنصراله، شیخان ناهید. برنامه تحقیقات کشاورزی در ایران. اقتصاد کشاورزی و توسعه. 1381 [cited 2021September23];10(37):279-301. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9284IEEE : کپی

مرعشی، س.، شیخان، ن.، 1381. برنامه تحقیقات کشاورزی در ایران. اقتصاد کشاورزی و توسعه, [online] 10(37), pp.279-301. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9284. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 108 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی