برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بهرام چوبينه و مكبث از نظر فردوسي و شكسپير

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشگاه تهران
 
چکیده: 

مقايسه و بررسي ادبيات جهان يکي از علل نزديکي فرهنگها و آگاهي از انديشه هاي مردم است که کمک زيادي به تفاهم و دوستي ميان انديشمندان اقوام مي نمايد. بنابراين در اين مقاله سيماي تراژيک دو سردار بنام يعني بهرام چوبينه و مکبث از ديدگاه فردوسي و شکسپير بيان شده است و وجوه مشترک و مختلف آنها مورد بررسي قرار گرفته است.
در اين دو داستان هر دو سردار جان خود را فداي بلند پروازي و جاه طلبي مي نمايند. سايه سرنوشت حتمي بر همه حوادث سايه افکنده است گويي که هر دو سردار به سوي سرشتي غير سرشت انساني خويش کشيده مي شوند ولي در عين حال در انتخاب مسير آزادند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

سیف، ع. (1380). بهرام چوبینه و مکبث از نظر فردوسی و شکسپیر. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), 1(1 (ضمیمه)), 141-157. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9255Vancouver : کپی

سیف عبدالرضا. بهرام چوبینه و مکبث از نظر فردوسی و شکسپیر. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران). 1380 [cited 2021November30];1(1 (ضمیمه)):141-157. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9255IEEE : کپی

سیف، ع.، 1380. بهرام چوبینه و مکبث از نظر فردوسی و شکسپیر. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), [online] 1(1 (ضمیمه)), pp.141-157. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9255. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 69 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی