برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

رد شبهه تناقض در بيان شاعر سبك هندي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشگاه تهران
 
چکیده: 

طبيعت غزل هاي سبک اصفهاني يا هندي از آنجا که از مضمون بندي و ذکر خيالات رنگين نشات گرفته است پراکندگي يي دارد که مطلوب ذوق هاي طالب وحدت موضوع در غزل نمي تواند باشد.
آنانکه با ادعاي شعر شناسي وارد مباحث سبکي مي شوند و ضمن کلي باقيهاي بي فايده مچ ارباب ادب و اساتيدي را که عمري در راهي غور کرده و قلم زده اند مي گيرند در حقيقت دست خالي خود را باز ميکنند و اعتبار نو يافته ادبي خويش را زير سوال مي برند.
آنچه نگارنده را به نوشتن ترغيب کرده است رد شبهه تناقض در بيان شاعر سبک هندي است که از سوي نويسنده اي عنوان شده است و اين غير از تناقض در مضامين است که از ويژگي هاي مهم اين طرز به حساب مي آيد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

کریمی، ب. (1380). رد شبهه تناقض در بیان شاعر سبک هندی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), 1(1 (ضمیمه)), 117-124. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9252Vancouver : کپی

کریمی بانو. رد شبهه تناقض در بیان شاعر سبک هندی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران). 1380 [cited 2021September18];1(1 (ضمیمه)):117-124. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9252IEEE : کپی

کریمی، ب.، 1380. رد شبهه تناقض در بیان شاعر سبک هندی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), [online] 1(1 (ضمیمه)), pp.117-124. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9252. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 37 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی