برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نكاتي چند درباره معاني عبارات از گفته هاي سعدي و ابوالفضل بيهقي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشگاه تهران
 
چکیده: 

اغلب دانشجويان به معناهايي اقبال کرده اند که از شارحان و يا از کتب لغت به آنها رسيده است. اگر معناي واقعي را به آنان ارايه دهند در وهله اول با تمام نيرو از دانش خود و در وهله دوم از معلومات ياد دهنده خود به دفاع مي پردازند اما وقتي که ادعا با دليل همراه شد از اعتراض دست بر مي دارند. و گاهي از وي مصلحت هر دو معنا را درست مي دانند.
به هر حال ما يافته هاي خود را در اختيار دانشجويان عزيز قرار مي دهيم و اصراري هم نداريم که حتما تشخيص ما را تاييد نمايند اما اصرار داريم که خودشان هم در معاني اشعار و عبارات فارسي به تحقيق و بررسي پردازند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

زنجانی، ب. (1380). نکاتی چند درباره معانی عبارات از گفته های سعدی و ابوالفضل بیهقی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), 1(1 (ضمیمه)), 75-94. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9248Vancouver : کپی

زنجانی برات. نکاتی چند درباره معانی عبارات از گفته های سعدی و ابوالفضل بیهقی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران). 1380 [cited 2021September18];1(1 (ضمیمه)):75-94. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9248IEEE : کپی

زنجانی، ب.، 1380. نکاتی چند درباره معانی عبارات از گفته های سعدی و ابوالفضل بیهقی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), [online] 1(1 (ضمیمه)), pp.75-94. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9248. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 49 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی