برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اصول دستوري لغت سازي علمي و فني در زبان فارسي معاصر

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده ادبیات، دانشگاه تهران
 
چکیده: 

اين مقاله به زبان فارسي پيشرفته اي مي پردازد كه با حفظ هويت تاريخي و فرهنگي خود و حركت در مرزهاي فرهنگ، دانش و فن آوري روز جهان، ظرفيت بالايي در ترجمه، انتقال و توليد علم، از خود نشان مي دهد و در انجام وظيفه ملي و جهاني خود، هيچگاه تحت تاثير زبانهاي ديگر قرار نمي گيرد. بلكه با سعه صدر و كمال جويي مخصوص به خود، به تعامل صحيح با زبانهاي با شكوه جهان از جمله فرانسه، انگليسي، عربي و ... توجه دارد.
ركن و جوهر اصلي اصلي اين مقاله "اصول و قواعد دستوري لغات و اصطلاحات علمي و فني معاصر" در زبان فارسي است و اميدوارم مجموعه مقالات من در اين خصوص، شكل كاملي از اين ايده تحول آفرين را ارايه نموده و دريچه جديدي به زبان علم در زبان فارسي بگشايد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

زارعی دانشور، ع. (1382). اصول دستوری لغت سازی علمی و فنی در زبان فارسی معاصر. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), 53(165 (زبان و ادبیات فارسی و باستانی)), 137-156. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9240Vancouver : کپی

زارعی دانشور علی. اصول دستوری لغت سازی علمی و فنی در زبان فارسی معاصر. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران). 1382 [cited 2021September20];53(165 (زبان و ادبیات فارسی و باستانی)):137-156. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9240IEEE : کپی

زارعی دانشور، ع.، 1382. اصول دستوری لغت سازی علمی و فنی در زبان فارسی معاصر. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), [online] 53(165 (زبان و ادبیات فارسی و باستانی)), pp.137-156. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9240. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 159 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی