برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اسلام و علم محوري غرب

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

عبدالحليم هربرت، در سال 1941 در شهر ليون فرانسه، ديده به جهان گشود. وي، دانشمند غربي است که به دين اسلام گرويده و آثار متعددي در تبليغ و ترويج اسلام در غرب به ويژه در فرانسه، ارائه نموده است. اين انديشمند، تحصيلات خود را در رشته علوم اجتماعي، جامعه شناسي و فلسفه به پايان رسانده و امروزه به عنوان دانشمندي مسلمان و صاحب نظر در پي نشر و گسترش عقايد و تعليمات اسلامي است.
عبدالحليم هربرت خود نيز صاحب و مدير مرکزي به نام مرکز مطالعات و گسترش منابع اسلام مي باشد. آثار وي در زمينه علم محوري غرب از ديدگاه اسلام، رهايي کشورهاي جهان سوم، استراتژيهاي جغرافيايي و انقلاب فرهنگي مي باشد. وي به مناسبت کنفرانسي در خصوص "حج" که در خارج از کشور برگزار گرديده است با آقاي دکتر صادق آئينه وند، استاد و انديشمند تاريخ اسلام و رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه تربيت مدرس، آشنا شده و نوشته حاضر "اسلام و علم محوري" را تحت عنوان فرانسويIslam et Scientificit Occidentale به ايشان تقديم نمود؛ آقاي دکتر صادق آئينه وند نيز بر ترجمه آن عنايت نمودند تا در اختيار علاقه مندان و دانش پژوهان قرار گيرد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

رحمتیان، ر.، و سنجانی، ز. (1380). اسلام و علم محوری غرب. مدرس علوم انسانی, 5(3 (پیاپی 20)), 117-128. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9165Vancouver : کپی

رحمتیان روح اله، سنجانی زینب. اسلام و علم محوری غرب. مدرس علوم انسانی. 1380 [cited 2021September19];5(3 (پیاپی 20)):117-128. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9165IEEE : کپی

رحمتیان، ر.، سنجانی، ز.، 1380. اسلام و علم محوری غرب. مدرس علوم انسانی, [online] 5(3 (پیاپی 20)), pp.117-128. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9165. 

 
بازدید یکساله 280 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی