برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

جنگ ستيزي و پاسداري از صلح در آثار "امين الريحاني"

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زبان و ادبیات عرب دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 

از گذشته هاي دور و پيش از آنکه بشر با واژه جنگ و صلح آشنا باشد، مفهوم و معناي آن دو واژه را درک نموده است. به روايت قرآن دو فرزند آدم (ع) نخستين تجربه کنندگان اين دو مفهوم بوده اند.
ادبيات مهجري مکه همه مسايلانساني را در نظر داشته و همگام با عصر و همپا با هم ميهنان خود در شرق، در غم و شادي آنها شريک بوده و از انعکاس واقعيتهاي اجتماعي خاوريان دريغ نورزيده، به وجود ادبايي دلسوز و دردشناس چون امين الريحاني، مفتخر است. ريحاني به سهم خود و با قلم نثر و نظم در اوج دو جنگ جهاني، همواره مدافع حقوق بشر بوده است و برپاکنندگان جنگ را محکوم کرده و بر کشتگان، مجروحان، اسيران و درماندگان، دل سوزانده و با فرا خواندن ملت عرب به سوي وحدت، نداي صلح و صميميت را سر داده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
    exInvalid object name 'SCHOLAR.DBO.tbl_ref_fa'.
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

روشنفکر، ک. (1380). جنگ ستیزی و پاسداری از صلح در آثار "امین الریحانی". مدرس علوم انسانی, 5(3 (پیاپی 20)), 1-10. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9152Vancouver : کپی

روشنفکر کبری. جنگ ستیزی و پاسداری از صلح در آثار "امین الریحانی". مدرس علوم انسانی. 1380 [cited 2021September19];5(3 (پیاپی 20)):1-10. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9152IEEE : کپی

روشنفکر، ک.، 1380. جنگ ستیزی و پاسداری از صلح در آثار "امین الریحانی". مدرس علوم انسانی, [online] 5(3 (پیاپی 20)), pp.1-10. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9152. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 214 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی