برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

فاعل فردي و جمعي در "پشت هيچستان" سپهري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه تربیت مدرس
 
چکیده: 
"پشت هيچستان" سپهري ماجراي هجرت نگاه شاعري است که "پشت به هيچستان" دارد. همين پرتاب نگاه به دور دستها است که از شاعر، فاعلي فردي، ممتاز و برتر مي سازد.
از ويژگيهاي اين فاعل فردي، پس از دستيابي به اين مکان ارزشي، اين است که ديگران - يعني فاعل جمعي ِ مانده در هيچستان- را به تجربه ارزشمند "گذر به پشت هيچستان" فرا بخواند؛ هر چند که ممکن است اين فراخواني به از هم پاشيدگي "پشت هيچستان" و سقوط مجدد شاعر به "هيچستان" بينجامد. پس ماجراي "پشت هيچستان" ماجراي يک بار "من" شدن و دوبار "ما" شدن است.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شعیری، ح. (1379). فاعل فردی و جمعی در "پشت هیچستان" سپهری. مدرس علوم انسانی, 4(3 (پیاپی 16)), 53-64. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9047Vancouver : کپی

شعیری حمیدرضا. فاعل فردی و جمعی در "پشت هیچستان" سپهری. مدرس علوم انسانی. 1379 [cited 2021September26];4(3 (پیاپی 16)):53-64. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9047IEEE : کپی

شعیری، ح.، 1379. فاعل فردی و جمعی در "پشت هیچستان" سپهری. مدرس علوم انسانی, [online] 4(3 (پیاپی 16)), pp.53-64. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=9047. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 87 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی