برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

شيوه هاي همياري در ازدواج در ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه تهران
 
چکیده: 

اين مقاله با استفاده از گزارشهاي دانشجويي در زمينه همياريهاي انجام شده در زمينه ازدواج تدوين شده است.
همياري و يا کمک افراد به يکديگر در اين زمينه تحت تاثير عواملي نظير وضعيت اقتصادي و اجتماعي، سن، شغل و ... است. مشارکت افراد در اين زمينه با تأثير پذيري از دگرگونيهاي اجتماعي، تغييراتي را تحمل کرده ولي هنوز تداوم دارد و به رغم تنوع و تفاوتي که با گذشته پيدا کرده، داراي کارکرد است.
در هر گزارش پس از تشريح اجمالي مراحل ازدواج که با کمک مالي و يا خدماتي خويشان و آشنايان صورت گرفته است، رابطة بين ميزان (مبلغ) و نوع (جنسي، نفري خدماتي) کمکها را به عنوان متغيرهاي وابسته با متغير هايي نظير سن، نسبت خويشاوندي، وضعيت شغلي، سطح تحصيلات، تعداد فرزندان پسر ازدواج کرده و نکرده و مبالغ کمکهاي دريافتي قبلي و ... به عنوان متغيرهاي مستقل بررسي کرده است. بود يا نبود روابط همبستگي و پيوستگي بين متغيرهاي مزبور با در نظر گرفتن بسترهاي فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي، تحليل شده است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

طالب، م. (1379). شیوه های همیاری در ازدواج در ایران. نامه علوم اجتماعی, 8(پیاپی 15), 105-131. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8998Vancouver : کپی

طالب مهدی. شیوه های همیاری در ازدواج در ایران. نامه علوم اجتماعی. 1379 [cited 2021September18];8(پیاپی 15):105-131. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8998IEEE : کپی

طالب، م.، 1379. شیوه های همیاری در ازدواج در ایران. نامه علوم اجتماعی, [online] 8(پیاپی 15), pp.105-131. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8998. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 161 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی