برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

كندو كاوي درباره يك قالب شعري عرب

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زبان و ادبیات عرب
 
چکیده: 
سرزمين اسپانيا يا اندلس پس از آن كه توسط مسلمانان فتح شد ، در دوره هايي از تاريخ اسلام شاهد پيشرفت در زمينه هاي مختلف تمدن و فرهنگ اسلامي بود. ادبيات و شعر عربي نيز از اين فرايند بي نصيب نماند و حتي در برخي از مضامين همچون وصف طبيعت از شرق جهان عرب يعني زادگاه زبان عربي نيز جلوتر رفت. در اين مقاله يكي از ساختارهاي شعر عربي به نام "موشح" كه خاستگاه آن اندلس بود ، مورد بررسي قرار گرفته است. مقاله شامل يك مقدمه كوتاه و چند بخش مي باشد.
در مقدمه به موضوع وزن و قافيه به دليل ارتباط آن با اين ساختار به طور خلاصه پرداخته شده است ؛ و در ادامه مفهوم لغوي و اصطلاحي واژه "موشح" و ساختار آن مورد بررسي قرار گرفته . در پايان ضمن نقل چند نظريه درباره زادگاه "موشح" اثبات شد كه زادگاه آن اندلس بوده است.
 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

عرب، ع. (1381). کندو کاوی درباره یک قالب شعری عرب. مجله تخصصی زبان و ادبیات دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشهد (دانشکده ادبیات و علوم انسانی(مشهد)), 35(4-3 (پی در پی 139-138)), 705-724. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8807Vancouver : کپی

عرب عباس. کندو کاوی درباره یک قالب شعری عرب. مجله تخصصی زبان و ادبیات دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشهد (دانشکده ادبیات و علوم انسانی(مشهد)). 1381 [cited 2021December01];35(4-3 (پی در پی 139-138)):705-724. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8807IEEE : کپی

عرب، ع.، 1381. کندو کاوی درباره یک قالب شعری عرب. مجله تخصصی زبان و ادبیات دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشهد (دانشکده ادبیات و علوم انسانی(مشهد)), [online] 35(4-3 (پی در پی 139-138)), pp.705-724. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8807. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 65 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی