برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

پل شكسته ارتباط ميان نويسنده و مردم در ادبيات قرن بيستم

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زبان و ادبیات انگلیسی
 
چکیده: 
در دنياي امروز، عده اي پس از خواندن آثار مدرن و پسامدرن، از تعقيد لفظي آنها و نيز غير قابل فهم بودن منظور نويسنده شكوه دارند. گروهي ديگر برخلاف گروه اول از همان داستانهاي پيچيده با صفاتي مانند "بهترين" و "غني ترين" آثار ياد مي كنند. شايد ما هم پس از خواندن يكي از داستانهاي كوتاه معاصر يا رمانهاي موسوم به "نو" داستان را ناتمام كنار گذاشته ايم و يا به خود گفته ايم اگر متوجه منظور نويسنده نشده ايم، به دليل عدم تمركز يا اشتغال ذهني يا "بدخواندن" داستان بوده است. چنين وضع و حالي براي كساني كه با ادبيات قرن بيستم سروكار دارند مقوله اي محسوس و تكراري است و به نحوي با سوالهاي اساسي از اين قبيل مرتبط است: چر ا آثار مدرن و پسامدرن اينقدر آشفته اند؟ چرا نويسنده قرن بيستم اينقدر از مردم جامعه اش فاصله گرفته است؟ چرا آنچه او مي نويسد همان چيزي نيست كه توده مردم به آن فكر مي كنند، از آن رنج مي برند، يا به آن مي خندند؟ اصولا اگر قرار است نويسنده فقط تمرين نوشته هاي هنري و انتزاعي بكند و آنقدر فردي و خصوصي بنويسد كه فقط خودش از آن آگاه باشد، پس چرا مي نويسد؟
نوشتار حاضر پاسخي است به اين پرسشها و تلاشي است درباب روشن كردن شاخصه هاي ادبيات قرن بيستم و بررسي عواملي كه موجب ظهور شكاف بين نويسنده و مردم شده است و نهايتا روزنه اي است براي شناخت و درك بهتر از نوشته هايي كه گاهي متهم شده است به "آشفتگي" و "بي سروته بودن".
 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

تائبی، ز. (1381). پل شکسته ارتباط میان نویسنده و مردم در ادبیات قرن بیستم. مجله تخصصی زبان و ادبیات دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشهد (دانشکده ادبیات و علوم انسانی(مشهد)), 35(4-3 (پی در پی 139-138)), 657-678. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8804Vancouver : کپی

تائبی زهره. پل شکسته ارتباط میان نویسنده و مردم در ادبیات قرن بیستم. مجله تخصصی زبان و ادبیات دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشهد (دانشکده ادبیات و علوم انسانی(مشهد)). 1381 [cited 2021September23];35(4-3 (پی در پی 139-138)):657-678. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8804IEEE : کپی

تائبی، ز.، 1381. پل شکسته ارتباط میان نویسنده و مردم در ادبیات قرن بیستم. مجله تخصصی زبان و ادبیات دانشکده ادبیات و علوم انسانی مشهد (دانشکده ادبیات و علوم انسانی(مشهد)), [online] 35(4-3 (پی در پی 139-138)), pp.657-678. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8804. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 44 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی