برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
بهار 1383 , دوره  11 , شماره  35 ; از صفحه 3 تا صفحه 27 .
 
عنوان مقاله: 

تبيين نيازها و اولويت هاي تحقيقاتي حسابداري ارايه الگويي جهت همسويي تحقيقات، آموزش و عمل

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

مقاله از دو بخش تشکيل شده است. بخش اول به ارتباط بين تحقيقات، آموزش و عمل حسابداري پرداخته و سپس با استفاده از روش تحليلي الگويي را جهت هم سويي تحقيقات با آموزش و عمل ارايه مي کند. بخش دوم در رابطه با تبيين نيازها و اولويت هاي تحقيقاتي حسابداري از ديدگاه نمايندگان دو طيف تئوري و عمل از طريق پرسش نامه است. همچنين در اين بخش تفاوت بين تحقيقات انجام گرفته و اولويت هاي مطرح شده مورد بررسي قرار مي گيرد.
يافته هاي بخش اول با ارايه تابع هنجاري راجع به تطابق آموزش با نيازهاي عملي و مستند کردن آموزش به نتايج تحقيقات، همراه بوده و در نهايت مدل کاربردي جهت ايجاد هماهنگي بين تئوري و عمل ارايه مي نمايد.
يافته هاي بخش دوم که از طريق تحقيق پيمايشي با استفاده از پرسش نامه به دست آمده است نظر سنجي اي از نمايندگان طيف تئوري (اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي دولتي، محققين سازمان حسابرسي) و طيف عملي (مديران مالي شرکت هاي پذيرفته شده در بورس) بر مبناي نمونه گيري تصادفي طبقه اي بندي شده مي باشد. يافته ها نشان مي دهد که شکاف زيادي بين ديدگاه هاي نمايندگان طيف تئوريکي و عملي به اولويت هاي تحقيقاتي وجود دارد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

اعتمادی، ح.، و فخاری، ح. (1383). تبیین نیازها و اولویت های تحقیقاتی حسابداری ارایه الگویی جهت همسویی تحقیقات, آموزش و عمل. بررسیهای حسابداری و حسابرسی, 11(35), 3-27. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8791Vancouver : کپی

اعتمادی حسین، فخاری حسین. تبیین نیازها و اولویت های تحقیقاتی حسابداری ارایه الگویی جهت همسویی تحقیقات, آموزش و عمل. بررسیهای حسابداری و حسابرسی. 1383 [cited 2021September24];11(35):3-27. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8791IEEE : کپی

اعتمادی، ح.، فخاری، ح.، 1383. تبیین نیازها و اولویت های تحقیقاتی حسابداری ارایه الگویی جهت همسویی تحقیقات, آموزش و عمل. بررسیهای حسابداری و حسابرسی, [online] 11(35), pp.3-27. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8791. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 325 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی