برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1383 , دوره  5 , شماره  3 ; از صفحه 140 تا صفحه 171 .
 
عنوان مقاله: 

آرمان هاي انقلاب اسلامي در عصر جهاني شدن «چالش ها و واكنش ها»

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

انقلاب اسلامي در حالي ربع قرن از عمر خويش را پشت سر مي گذارد كه پس از مواجهه با چالش هاي گوناگون هم اكنون با موج بلند و فرآيند پيچيده و پويايي به نام جهاني شدن روبرو شده است. اهميت فرآيند مذكور به گونه‌اي است كه به نظر مي رسد سرنوشت بسياري از نظام هاي سياسي، مكاتب فكري و جنبش هاي اجتماعي به چگونگي تعامل و مواجهه آن ها با اين فرآيند بستگي خواهد داشت. مقاله حاضر در پي تبيين آرمان هاي انقلاب اسلامي و تحليل جنبه هاي احتمالي جهاني شدن و ارائه راه كارهاي پيشنهادي براي گذار موفقيت آميز انقلاب اسلامي از اين مقطع تاريخي مي باشد. ماهيت و آرمان هاي انقلاب اسلامي عمدتا با تاكيد بر ديدگاه ها و انديشه امام خميني (ره) و ابعاد مختلف فرآيند جهاني شدن با تكيه بر ديدگاه هاي صاحب نظران مطرح در اين عرصه استخراج شده است.
مقاله حاضر ضمن احصاء و تحليل چالش هاي احتمالي بين جهاني شدن و انقلاب اسلامي راه كارهايي را پيشنهاد مي دهد تا در عصري كه اصلي ترين و با ثبات ترين ويژگي آن تحول و دگرگوني است، حاملان انقلاب اسلامي موفق شوند تا به تحكيم و ترويج آرمان ها و ارزش هاي انقلابشان مبادرت ورزند.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
    exInvalid object name 'SCHOLAR.DBO.tbl_ref_fa'.
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

تاجیک، م.، و درویشی، ف. (1383). آرمان های انقلاب اسلامی در عصر جهانی شدن «چالش ها و واکنش ها». مجله جامعه شناسی ایران, 5(3), 140-171. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8689Vancouver : کپی

تاجیک محمدرضا، درویشی فرهاد. آرمان های انقلاب اسلامی در عصر جهانی شدن «چالش ها و واکنش ها». مجله جامعه شناسی ایران. 1383 [cited 2021September19];5(3):140-171. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8689IEEE : کپی

تاجیک، م.، درویشی، ف.، 1383. آرمان های انقلاب اسلامی در عصر جهانی شدن «چالش ها و واکنش ها». مجله جامعه شناسی ایران, [online] 5(3), pp.140-171. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8689. 

 
بازدید یکساله 812 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی