برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

سيري در سرگذشت حضرت آدم (ع) و ابليس

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زبان وادبیات فارسی دانشکده علوم انسانی دانشگاه یزد
 
چکیده: 

سرگذشت آدم (ع) در كتب آسماني به عنوان ابوالبشر و اولين پيامبر در حقيقت، نماد و مظهر همه انسان هاي پاكنهادي است كه با اراده و اختيار راه حق را مي پويند و به سعادت ابدي و بهشت الهي نايل مي شوند و در مقابل، سرگذشت و سرنوشت ابليس، نمايانگر زندگي موجودات شروري است كه با اراده و اختيار خويش راه باطل و دوري را طي مي كنند و به شقاوت هميشگي و دوزخ ناشي از اعمال خود سقوط مي كنند.
در اين مقاله به سرگذشت و منزلت حضرت آدم (ع) از ديدگاه قرآن پرداخته شده و با اين ديدگاه به سرنوشت ابليس و صفات رذيله اش كه منجر به بدبختي او شد، اشاره شده است. نيز درباره شيوه هاي اغواگري شيطان و ديدگاه هاي متفاوتي كه در خصوص سرگذشت آدم (ع) و ابليس وجود دارد، به اختصار سخن رفته است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مهتدیانی، ک. (1380). سیری در سرگذشت حضرت آدم (ع) و ابلیس. دانشور پزشکی, 8(33 (ویژه مقالات علوم انسانی)), 95-100. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8635Vancouver : کپی

مهتدیانی کاظم. سیری در سرگذشت حضرت آدم (ع) و ابلیس. دانشور پزشکی. 1380 [cited 2021September23];8(33 (ویژه مقالات علوم انسانی)):95-100. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8635IEEE : کپی

مهتدیانی، ک.، 1380. سیری در سرگذشت حضرت آدم (ع) و ابلیس. دانشور پزشکی, [online] 8(33 (ویژه مقالات علوم انسانی)), pp.95-100. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8635. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 518 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی