برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
دي 1381 , دوره  10 , شماره  42 ; از صفحه 53 تا صفحه 58 .
 
عنوان مقاله: 

رويكرد برنامه ريزي رسمي و بهره وري نيروي انساني

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه مدیریت بازرگانی دانشکده مدیریت دانشگاه شهید بهشتی
 
چکیده: 

توسعه فزاينده دانش مديريت و كاربرد روز افزون تكنيك ها و رويكردهاي نوين مديريت در بخش هاي دولتي و خصوصي با مناقشات فكري مهم نيز توام گرديده است كه بخشي از اين منازعات بر محور چگونگي استفاده از دستاوردهاي محققان در شرايط متفاوت و به ويژه در كشورهاي جهان سوم دور مي زند كه بومي كردن تئوري هاي مديريت پاسخي هر چند اجمالي به اين موضوعات است.
در ميان مباحث و مفاهيم مهم مديريت شايد هيچ كدام به اندازه چگونگي شكل گيري تصميمات استراتژيك در درون سازمان ها و شركت ها حائز اهميت نيست، زيرا توانمندي مديريت عمليات به هيچ وجه نمي تواند جبران كننده تصميمات استراتژيك غلط باشد. در اين مقاله سعي شده است تا اولا جديدترين نظرهاي مرتبط با رويكردهاي مختلف در اتخاذ تصميمات استراتژيك مطرح و به اختصار بررسي شود؛ ثانيا ارتباط ميان توسعه فراينده تصميمات استراتژيك مطرح و به اختصار بررسي شود؛ ثانيا ارتباط ميان توسعه فرايند برنامه ريزي رسمي در سطح شركت و بهره وري نيروي انساني در شركت هاي فعال در بورس تهران مورد بررسي قرار گيرد و ثالثا نشان داده شود كه آيا ميان وجود برنامه ريزي نيروي انساني و بهره وري نيروي انساني رابطه اي وجود دارد يا خير؟
حاصل تحقيق حاضر بيانگر آن است كه برخلاف تصور عمومي ، در شركت هاي مورد بررسي، توسعه فرايند برنامه ريزي با بهره وري نيروي انساني رابطه اي ندارد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 346
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی