برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي رابطه تعاملي كوتاه مدت و بلند مدت تورم و عرضه صادرات غير نفتي در ايران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

مقاله حاضر به دنبال آن است كه تأثير تورم را بر عرضه صادرات غير نفتي مورد بررسي قرار دهد و به آزمون اين فرضيه بپردازد كه تورم در بلند مدّت بر صادرات غير نفتي اثر منفي دارد، امّا در كوتاه مدت، باعث رشد محدودي در صادرات غير نفتي مي‌گردد. براي اين منظور با ارائه يك چارچوب نظري و با استفاده از روش "يوهانسن- جوسيليوس" رابطه بلند مدت، و با استفاده از مكانيسم تصحيح- خطا رابطه كوتاه مدّت برآورد مي‌شود. مزيت روش يوهانسن- جوسيليوس نسبت به ساير روشها (از جمله انگل- گرانجر) آن است كه چندين بردار هم انباشته كننده را مشخص مي‌كند كه با توجّه به تئوري مي توان بردار مطلوب را انتخاب كرد و رابطه بلند مدّت را بر اساس آن مشخص نمود. آمار و اطلاعات مورد استفاده از منابع آماري معتبر، براي دوره 78-1340 به دست آمده اند.
به طور كلّي اين مطالعه بر كنترل تورم با اعمال سياست هاي اقتصادي، از جمله سياست هاي پولي و ارزي، و اتخاذ تصميمات لازم براي دستيابي به توسعه صادرات غيرنفتي تأكيد دارد.

 

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

طیبی، س.، و مصری نژاد، ش. (1381). بررسی رابطه تعاملی کوتاه مدت و بلند مدت تورم و عرضه صادرات غیر نفتی در ایران. تحقیقات اقتصادی, -(61), 1-23. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8595Vancouver : کپی

طیبی سیدکمیل، مصری نژاد شیرین. بررسی رابطه تعاملی کوتاه مدت و بلند مدت تورم و عرضه صادرات غیر نفتی در ایران. تحقیقات اقتصادی. 1381 [cited 2021September18];-(61):1-23. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8595IEEE : کپی

طیبی، س.، مصری نژاد، ش.، 1381. بررسی رابطه تعاملی کوتاه مدت و بلند مدت تورم و عرضه صادرات غیر نفتی در ایران. تحقیقات اقتصادی, [online] -(61), pp.1-23. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8595. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 261 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی