برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

عدم اطمينان، اطلاعات و يادگيري اجتماعي در بازار

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

هدف اساسي اين مقاله، بررسي نظري آثار و تبعات عدم اطمينان و محدوديت اطلاعات در بازار بورس نسبت به قيمتهاي آينده است. فرض شده است كه اطلاعات يك پارچه و متمركز نسبت به قيمتهاي آينده وجود ندارد و خريداران در شرايط ريسك و عدم اطمينان به سر مي برند و آنان براي پوشش دادن ريسك و عدم اطمينان، در جستجوي اطلاعات در چارچوب نظريه يادگيري اجتماعي هستند. در اين مقاله نشان داده مي‌شود كه چگونه در اين حالت، قيمتها به صورت تابعي از باورها به دست مي آيند كه اين باورها پيشينه بازي و سيگنالهاي شخصي را در خود دارند. اين مطالعه نشان مي‌دهد كه قيمتها با وارد شدن اطلاعات جديد و تغيير باورها عوض مي شوند.
فروشندگان، گروهي از افراد هستند كه سهام كافي در اختيار داشته، با تغيير باورها قيمتها را به نفع خود تحت تأثير قرار مي دهند كه نتيجه آن پيدايش قيمتهاي يك كاسه و منفك مي‌باشد. در پايان مقاله، برخي از جوانب و يافته هاي نظري مورد بررسي تجربي قرار گرفته است.

 

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

خلیلی عراقی، س.، و عبدلی، ق. (1381). عدم اطمینان, اطلاعات و یادگیری اجتماعی در بازار. تحقیقات اقتصادی, -(60), 79-117. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8588Vancouver : کپی

خلیلی عراقی سیدمنصور، عبدلی قهرمان. عدم اطمینان, اطلاعات و یادگیری اجتماعی در بازار. تحقیقات اقتصادی. 1381 [cited 2021September18];-(60):79-117. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8588IEEE : کپی

خلیلی عراقی، س.، عبدلی، ق.، 1381. عدم اطمینان, اطلاعات و یادگیری اجتماعی در بازار. تحقیقات اقتصادی, [online] -(60), pp.79-117. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8588. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 96 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی