برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

اثر رشد بخشي بر اشتغال زنان در ايران (با استفاده از روش داده- ستانده)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 
با توجه به طبيعت متفاوت توابع توليد در بخشهاي مختلف اقتصاد، رشد اين بخشها اثر متفاوتي بر اشتغال خواهد داشت از سوي ديگر، با توجه به تجزيه بازار كار بر حسب جنسيت، رشد اين بخشها اثر متفاوتي بر خلق شغل براي زنان بر جاي مي گذارد.
در اين مقاله با استفاده از روش داده- ستانده به محاسبه ضريب اشتغال زنان در بخشهاي مختلف اقتصاد بر حسب ميزان سواد و مهارت در دو بخش دولتي و خصوصي پرداخته شده است. نتايج تحقيق نشان مي ‌دهد كه با توجه به ساختار فعلي بخش خصوصي، تداوم اين فرآيند در ايجاد شغل براي زنان با آموزش متوسط و پايين تر اثر مثبت دارد، ولي اثر آن در خلق شغل براي زنان داراي تحصيلات عالي محدود است، به علاوه، بخش صنعت (منسوجات) بالاترين ضريب اشتغال را براي زنان بي سواد دارا مي ‌باشد. در مورد زنان با تحصيلات متوسطه بخش بهداشت و در مورد زنان دانش آموخته دو بخش آموزش عالي و آموزش و بهداشت داراي بالاترين ضريب اشتغال مي باشند.
 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

شیبانی، ا.، و افشاری، ز. (1380). اثر رشد بخشی بر اشتغال زنان در ایران (با استفاده از روش داده- ستانده). تحقیقات اقتصادی, -(59), 37-63. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8576Vancouver : کپی

شیبانی ابراهیم، افشاری زهرا. اثر رشد بخشی بر اشتغال زنان در ایران (با استفاده از روش داده- ستانده). تحقیقات اقتصادی. 1380 [cited 2021September18];-(59):37-63. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8576IEEE : کپی

شیبانی، ا.، افشاری، ز.، 1380. اثر رشد بخشی بر اشتغال زنان در ایران (با استفاده از روش داده- ستانده). تحقیقات اقتصادی, [online] -(59), pp.37-63. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8576. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 123 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی