برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
پاييز 1381 , دوره  12 , شماره  43 ; از صفحه 162 تا صفحه 183 .
 
عنوان مقاله: 

جهان اسلام و نحوه توزيع سرزمين ها و جمعيت اسلامي "تحليل آماري، جغرافيايي و اجتماعي سياسي در قالب نواحي اسلامي"

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* دانشگاه یزد
 
چکیده: 

در محافل اجتماعي، سياسي و اقتصادي و فرهنگي جهان همواره به عظمت جهان اسلام و كشورهاي اسلامي تأكيد مي شود،‌زيرا اين بعد عظيم اجتماعي و اقتصادي كه حدود 22 درصد جمعيت دنيا و 25 درصد كشورهاي جهان را در 19 درصد خشكي هاي كره زمين تشكيل مي دهد، در صحنه هاي جهاني نقش عمده و پايگاه بسيار مستحكمي را دارا مي‌باشد. مسلما مطالعه، تحليل موقعيت هاي اجتماعي، ايدئولوژي و اقتصادي اين جامعه و سيماي آينده آن از نظر ما بسيار حائز اهميت است.
از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران اين كشور را به عنوان يكي از مهمترين نقاط عظمت جهان اسلام در قرن 20 مطرح كرده است. از اين رو روابط چند جانبه و متقابل جمهوري اسلامي ايران با ساير سرزمين ها و ملل اسلامي يكي از سياست هاي مهم آن به شمار مي‌رود. بنابراين براي آشنايي با سرزمين ها، كشورها به ويژه جمعيت اسلامي و نحوه ضروري به نظر مي رسد در اين مقاله سعي شده است اين مطالب به طور بسيار فشرده و مختصر در قالب 8 ناحيه و 49 كشور اسلامي و سه قاره آسيا، آفريقا و اروپا مورد بحث و ارزيابي قرار گيرد.

 

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
    exInvalid object name 'SCHOLAR.DBO.tbl_ref_fa'.
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

مستوفی الممالکی، ر. (1381). جهان اسلام و نحوه توزیع سرزمین ها و جمعیت اسلامی "تحلیل آماری, جغرافیایی و اجتماعی سیاسی در قالب نواحی اسلامی". علوم انسانی الزهرا, 12(43), 162-183. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8552Vancouver : کپی

مستوفی الممالکی رضا. جهان اسلام و نحوه توزیع سرزمین ها و جمعیت اسلامی "تحلیل آماری, جغرافیایی و اجتماعی سیاسی در قالب نواحی اسلامی". علوم انسانی الزهرا. 1381 [cited 2021September18];12(43):162-183. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8552IEEE : کپی

مستوفی الممالکی، ر.، 1381. جهان اسلام و نحوه توزیع سرزمین ها و جمعیت اسلامی "تحلیل آماری, جغرافیایی و اجتماعی سیاسی در قالب نواحی اسلامی". علوم انسانی الزهرا, [online] 12(43), pp.162-183. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8552. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 138 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی