برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي لغوي و معنايي واژه «ا‌م» در زبان هاي سامي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
*
 
چکیده: 

در اين مقاله معاني لغوي كلمه ام در قران كريم و در فرهنگ‌هاي زبان عربي مورد بررسي قرار گرفته و تلفظ اين واژه به صورت تطبيقي در ساير زبان‌هاي سامي بيان شده است. كاربردهاي گوناگون اسمي - فعلي - اصطلاحي و دستور زباني ا‌م در اين مقاله امده است.
در اين پژوهش وجود كلمات ثنايي (دو حرفي) در زبان هاي سامي نشان داده شده است. برخي از زبان هاي سامي از جمله زبان عربي تمايل زيادي به ثلاثي كردن اين گونه كلمات داشته اند. اهميت اين واژه از جنبه لغوي سبب شده تا دايره معنايي اين واژه گسترش يافته و به شكل‌هاي مختلفي در صرف و نحو و لغت به كار گرفته شود. وجود كنيه هاي بسياري كه در زبان عربي با واژه ام ساخته شده و بر موجودات و اشيا اطلاق گشته، نيز بدين سبب است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

خسروی، ز. (1381). بررسی لغوی و معنایی واژه «ا‌م» در زبان های سامی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), 53(164-163 (زبان و ادبیات عربی و قرآنی)), 93-104. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8334Vancouver : کپی

خسروی زهرا. بررسی لغوی و معنایی واژه «ا‌م» در زبان های سامی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران). 1381 [cited 2021September23];53(164-163 (زبان و ادبیات عربی و قرآنی)):93-104. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8334IEEE : کپی

خسروی، ز.، 1381. بررسی لغوی و معنایی واژه «ا‌م» در زبان های سامی. دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تهران), [online] 53(164-163 (زبان و ادبیات عربی و قرآنی)), pp.93-104. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=8334. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 203 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی