برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
1383 , دوره  62 , شماره  7 ; از صفحه 532 تا صفحه 539 .
 
عنوان مقاله: 

اثر كرم يوبيلين در كاهش سلوليت بيمارستان امام 81-1380

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

سلوليت يك مشكل شايع و به واسطه تغييراتي در بافت چربي و زير جلدي رخ مي دهد و مخصوصا ناحيه ران و باسن خانم هاي جوان را درگير مي كند. در مان هاي مختلف طبي و جراحي براي سلوليت پيشنهاد شده است اين مقاله اثر كرم يوبيلين كه يك a2 آنتاگونيست مي باشد را در درمان سلوليت بررسي مي كند.
مواد و روشها: 20 خانم كه در يك كارآزمايي باليني 4 هفته اي كه به صورت سه سويه كور طراحي شده بود، شركت كردند كه در آن، كرم يوبيلين را به ران و باسن سمت راست و پلاسبو را به سمت چپ ماليدند. ارزيابي كاهش حجم بافت چربي با اندازه گيري محيط و ضخامت چربي زير پوستي دو نقطه مشخص ران (با سونوگرافي) قبل و بعد از درمان و نيز با فوتوگرافي به صورت subjective توسط بيماران انجام شد و نتايج با هم مقايسه شدند.
يافته ها: محيط قسمت فوقاني ران
راست به طور متوسط 0.5 0.62± و (p=0.002) و قسمت تحتاني به طور متوسط 0.125 0.27±سانتي متر كمتر شد. (p=0.056) در بررسي سونوگرافيك ضخامت بافت چربي قسمت فوقاني ران راست به طور متوسط 3.9 3.6± ميلي متر (p=0.001) و قسمت تحتاني آن به طور متوسط 1.4 ± 1.3 ميلي متر كمتر شد . (p=0.0001) در سمت چپ اختلالات فوق معني دار نبود. (p>0.05).
نتيجه گيري و توصيه ها: اين مطالعه نشان داد كه كرم موضعي يوبيلين در
كاهش سلوليت موثر است. مطالعات بيشتر با حجم نمونه بالاتر و طول درمان طولاني تر لازم است تا نتايج اين مطالعه را به دقت بيشتري مورد بررسي قرار دهد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 89
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی