برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
تابستان 1382 , دوره  2 , شماره  8 ; از صفحه 265 تا صفحه 290 .
 
عنوان مقاله: 

پيشگيري اوليه از اعتياد مبتني بر خانواده

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* معاونت امور فرهنگی و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور
 
چکیده: 

مداخلات پيشگيرانه با هدف کاهش تقاضا يعني ايجاد نوعي مصونيت ذهني و رواني و ايمن سازي دروني شخص در برابر مواد مخدر، انتظارات و اميدواري هاي بسياري را در عرصه مواد غير قانوني و تقليل تقاضا به وجود آورده است. مطالعات نشان داده اند که مداخلات پيشگيري از سوء مصرف مواد مي تواند مهارت هاي والدين و ارتباطات خانوادگي، از جمله افزايش رضايت والدين، کاهش تنبيه هاي سخت و افزايش روش هاي کنترل به شيوه صحيح، را بهبود بخشد و رفتارهاي انحرافي جوانان را نيز، که معمولا همراه با سوء مصرف مواد و جنايت هاي مرتبط با مواد است، کاهش دهد.
اين مقاله تلاش دارد تا با بررسي تجارب و دستاوردهاي علمي در زمينه پيشگيري اوليه در برنامه هاي کاهش تقاضا، راهکارهاي مشخص را براي برنامه هاي پيشگيري در ايران ارائه کند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
 
استنادات: 
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

طهرانی، ع. (1382). پیشگیری اولیه از اعتیاد مبتنی بر خانواده. رفاه اجتماعی, 2(8), 265-290. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5206Vancouver : کپی

طهرانی عاتکه. پیشگیری اولیه از اعتیاد مبتنی بر خانواده. رفاه اجتماعی. 1382 [cited 2021September23];2(8):265-290. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5206IEEE : کپی

طهرانی، ع.، 1382. پیشگیری اولیه از اعتیاد مبتنی بر خانواده. رفاه اجتماعی, [online] 2(8), pp.265-290. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=5206. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 500 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی