برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
1382 , دوره  16 , شماره  2 ; از صفحه 23 تا صفحه 39 .
 
عنوان مقاله: 

بررسي حساسيت، ويژگي و اعتبار روش Standard Full Threshold و SITA Fast در پريمتري اتوماتيك Humphrey

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

هدف: مقايسه حساسيت، ويژگي و اعتبار دو روش Standard Full Threshold (SFT) و SITA Fast (Sif) در Humphrey Field Analyzer.
مواد و روش ها: در بيست بيمار (37 چشم) مبتلا به گلوكوم زاويه باز مراجعه كننده به درمانگاه هاي چشم بيمارستان امام رضا(ع) و قائم (عج) مشهد، ميدان بينايي مركزي آنها با برنامه C-30-2 و استراتژي (SFT) و (Sif) اندازه گيري شد. جهت هر فرد در هر روز دو روش در طي چهار جلسه به مدت دو هفته پياپي انجام شد. حساسيت، ويژگي، اعتبار، متوسط زمان انجام تست ها و ميزان كاهش ميدان بينايي در استراتژي SITA Fast با استراتژي SFT مقايسه شد.
يافته ها: حساسيت دو روش Sif و SFT مشابه و برابر 93.3% ميباشد. ويژگي دو روش SFT و Sif به ترتيب 4/%71 و 4/57% و اعتبار آن دو به ترتيب89.2% و 86.5% است. متوسط زمان در SFT و Sif به ترتيب 14.6 دقيقه و 5.45 دقيقه ميباشد. نقص ميدان بينايي در Gray Scale در استراتژي Sif كم عمق تر از SFT ميباشد. اما نقايص ميدان بينايي با اهميت P<%0.5) و (P<%1 در Pattern Deviation Plot در استراتژي Sif بيشتر از SFT است. اما اين تفاوت از نظر آماري با اهميت نمي باشد.
نتيجه گيري: استراتژي Sif داراي حساسيت خوب و مشابه SFT مي باشد و از نظر زمان انجام تست بسيار كوتاه تر است. لذا انجام آن به صورت روتين توصيه مي شود. به خصوص در كودكان و افراد كهنسال و بيماراني كه مشكلات استخواني مفصلي و اشكالات تمركزي دارند، روش Sif ارجح مي باشد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

ابریشمی، م.، و صداقت، م.، و بامداد، ش. (1382). بررسی حساسیت, ویژگی و اعتبار روش Standard Full Threshold و SITA Fast در پریمتری اتوماتیک Humphrey. مجله چشم پزشکی ایران, 16(2), 23-39. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=4744Vancouver : کپی

ابریشمی مجید، صداقت محمدرضا، بامداد شهرام. بررسی حساسیت, ویژگی و اعتبار روش Standard Full Threshold و SITA Fast در پریمتری اتوماتیک Humphrey. مجله چشم پزشکی ایران. 1382 [cited 2021September23];16(2):23-39. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=4744IEEE : کپی

ابریشمی، م.، صداقت، م.، بامداد، ش.، 1382. بررسی حساسیت, ویژگی و اعتبار روش Standard Full Threshold و SITA Fast در پریمتری اتوماتیک Humphrey. مجله چشم پزشکی ایران, [online] 16(2), pp.23-39. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=4744. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 146 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی