برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
شهريور 1382 , دوره  10 , شماره  46 ; از صفحه 27 تا صفحه 32 .
 
عنوان مقاله: 

تاثير آتروپين عضلاني به عنوان پره مديكاسيون در ميزان عوارض اينداكشن واكستوباسيون تراشه در شيرخواران

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
 
چکیده: 

ما 120 بيمار زير يكسال را كه به طور تصادفي نيمي از آنها نيم ساعت قبل از بيهوشي µg/kg 20 ميكرو گرم بركيلوگرم آتروپين عضلاني گرفته اند (گروه( A و نيمي هم هيچ پرمديكاسيوني نگرفته اند (گروه (B مورد مطالعه قرار داديم.
تمام بيماران با يك روش
بيهوشي استاندارد، شامل اينداكشن با گاز بيهوشي هالوتان كه با آتراكوريوم 0.5 ميلي گرم بر كيلوگرم و اينتوباسيون تراشه و )PPV ونتيلاسيون با فشار مثبت) ادامه مي يافت، اداره مي شدند.
مانيتورينگ حين بيهوشي شامل ضربان قلب، درجه اشباع اكسيژن
شرياني و وضعيت راههاي هوايي هنگام اينداكشن و خاتمه بيهوشي بود.
شيوع كاهش اشباع
اكسيژن شرياني به 94 درصد يا كمتر در هنگام اينداكشن و خاتمه بيهوشي در هر دو گروه مشابه بود (30.5 درصد در هنگام اينداكشن و 39 درصد در هنگام اكستوباسيون در گروه A و 31 درصد هنگام اينداكشن و 41 درصد هنگام اكستوباسيون در گروه .(B
عوارض راههاي هوايي در گروه B هنگام انتيوباسيون 25 درصد و در هنگام اكستوباسيون 45 درصد بود كه در مقايسه با گروه A كه 9 درصد در هنگام انتيوباسيون و 25 درصد هنگام اكستوباسيون بود، به طور معناداري بيشتر بود .(P.Value<0.015) ميانگين ضربان قلب هنگام اينداكشن و در حين عمل در گروهي در آتروپين گرفتند به طور وضوح بالاتر بود (P<=0.015)
شيوع براديكاردي افت بيش از 20 درصد در ضربان قلب پايه هنگام
اينداكشن در گروه B بيشتر بود (23 درصد در گروه B و 10 درصد در گروه (A اما خيلي مهم ومشكل ساز نبود. عقيده ما براين است كه شيوع عوارض راههاي هوايي در هنگام اينداكشن و امرجنس در گروهي كه آتروپين پرمد گرفتند، كمتر است.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

خسروضمیری، ح.، و حق بین، م. (1382). تاثیر آتروپین عضلانی به عنوان پره مدیکاسیون در میزان عوارض اینداکشن واکستوباسیون تراشه در شیرخواران. دانشور پزشکی, 10(46), 27-32. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=1984Vancouver : کپی

خسروضمیری حمید، حق بین محمدعلی. تاثیر آتروپین عضلانی به عنوان پره مدیکاسیون در میزان عوارض اینداکشن واکستوباسیون تراشه در شیرخواران. دانشور پزشکی. 1382 [cited 2021September28];10(46):27-32. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=1984IEEE : کپی

خسروضمیری، ح.، حق بین، م.، 1382. تاثیر آتروپین عضلانی به عنوان پره مدیکاسیون در میزان عوارض اینداکشن واکستوباسیون تراشه در شیرخواران. دانشور پزشکی, [online] 10(46), pp.27-32. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=1984. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 62 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی