برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

نوروتومي ديسك بينايي از طريق ويتركتومي در نوروپاتي ايسكميك قدامي غير آرتريتي

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* پاسداران، بوستان نهم، بیمارستان لبافی نژاد، مرکز تحقیقات چشم، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - مرکز چشم پزشکی نگاه
 
چکیده: 

هدف: ارزيابي نقش نوروتومي ديسك بينايي از طريق ويتركتومي در درمان نوروپاتي ايسكميك قدامي غيرآرتريتي عصب بينايي.
روش پژوهش: هفت چشم از 7 بيمار انتخاب شده با افت شديد بينايي (ديد كمتر از 20.800) ناشي از از نوروپاتي ايسكميك قدامي غيرآرتريتي قدامي عصب بينايي تحت نوروتومي ديسك بينايي از طريق ويتركتومي به صورت شعاعي در سمت نازال قرار گرفتند. حدت بينايي و ميدان بينايي (در صورت امكان) اندازه گيري شدند و آنژيوگرافي با فلورسين نيز قبل و بعد از عمل انجام شد.
يافته ها: بيماران شامل 4 مرد و 3 زن در سنين 8.9±53.4 با دامنه سني 65-36 سال بودند. بيماري، در 5 مورد دوطرفه بود. يماران به مدت 7±13 هفته پيگيري شدند. ميانگين حدت بينايي قبل از از عمل، معادل 20.2400 و بعد از عمل معادل 20.250 بود كه ديد در مقايسه با قبل از عمل، به طور متوسط، معادل 10 خط افزايش يافت. بهبود بينايي در 6 بيمار به دست آمد. يك بيمار دچار نورگ زايي كوروييدي پري پاپيلاري شد. در دو بيمار با ديد كافي، امكان اندازه گيري ميدان بينايي قبل از عمل وجود داشت كه ميدان بينايي بعد از عمل آنها بهبود قابل ملاحظه اي را نشان داد. در 5 بيمار، افت ديد به حدي بود كه انجام ميدان بينايي قبل از عمل، مقدور نبود.
نتيجه گيري: شل كردن حلقه صلبيه اي نواحي پره لامينار و لامينار سر عصب بينايي، موجب كاهش فشردگي ميگردد و ممكن است مانع نكروز رشته هاي درگيري كه قابل زنده ماندن هستند، شود. به رغم بهبود ديد در بيماران ما، نياز است كه نوروتومي ديسك بينايي از طريق ويتركتومي، تحت يك كارآزمايي باليني تصادفي شده ارزيابي گردد.

 
کلید واژه: 


 
موضوعات مرتبط: 
-
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 363
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی