برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

بررسي فعاليت فاگوستيك ماكروفاژهاي مشتق از منوسيت به كمك فوربول ميريستات استات و سنجش توليد راديكالهاي اكسيداتيو

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه ایمونولوژی دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
چکیده: 

سابقه و هدف: ماكروفاژها گروهي از لكوسيتهاي تك هسته اي هستند كه از نظر طول دوره زندگي و فنوتيپ با يكديگر تفاوت دارند. در جريان فاكوسيتوز فرآيند متابوليكي تنفسي در ماكروفاژهاي فعال شده اتفاق مي افتد كه به كمك آزمون NBT قابل سنجش است. در اين تحقيق اثرات ماده فوبول ميريستات استات بر بلوغ و تكامل منوسيتهاي در گردش و تبديل آن به سلولهاي ماكروفاژهاي مورد بررسي قرار گرفت.
مواد و روشها: در اين مطالعه تجربي، در مرحله اول تكامل و چسبندگي سلولهاي مونونوكلئر با منشا مونوسيتي و تبديل آنها با ماكروفاژها و در مرحله دوم توان احياء سلولهاي ماكروفاژها توسط ماده NBT ارزيابي شد.
يافته ها: جمعيت مونوسيتي در صورت تحريك با PMN، توان چسبندگي را در ساعت دوم و سوم به بعد از خودشان داده و سپس بدنبال آپوپتوز شروع به كاهش در محيط كشت مي نمايد. همچنين پايايي سلولها در ساعات انتهايي به دليل اثر آپپتوتيك PMA در گروه بدون محرك PMA، بيشتر بود.
نتيجه گيري و توصيه ها: فوبول ميريستات استات مي تواند به عنوان يك محرك مناسب شرايط تحريكي مناسبي را براي سيستمهاي مونوسيتي ماكروفاژي در گردش فراهم آورد. انجام تحقيقات مشابه در نمونه هاي انساني توصيه مي شود.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 92
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی