برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
اسفند 1390 , دوره  19 , شماره  97 ; از صفحه 65 تا صفحه 72 .
 
عنوان مقاله: 

عادات غذايي در زنان داراي اضافه وزن و چاق سنين باروري

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه علوم تغذیه، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، ایران
 
چکیده: 

مقدمه و هدف: ارتباط چاقي مادران با نتايج حاصل از بارداري در مطالعات نشان داده شده است. عادات و الگوي مصرف مواد غذايي ممکن است نقشي مهم در ايجاد اضافه وزن و چاقي داشته باشند. اين مطالعه با هدف بررسي ارتباط الگوي مصرف و رفتارهاي تغذيه اي با چاقي و اضافه وزن در زنان سنين باروري انجام شد.
مواد و روش كار: 154 نفر از زنان با
BMI بالاتر از25 kg/m2  به روش نمونه گيري در دسترس انتخاب و داده ها با استفاده از پرسشنامه هايFFQ ، الگوي مصرف و عادات غذايي جمع آوري شدند. ترکيب بدن با استفاده از دستگاه بيوالکتريک امپدانس اندازه گيري و اطلاعات با استفاده از نرم افزار SPSS16 تجزيه و تحليل شد.
يافته ها: ميانگين سن، وزن و
BMI  افراد مورد مطالعه، به ترتيب 37.8±7.4 سال، 76.8±9.9 kg و 31.6±3.7 kg/m2 بود. 27.3 درصد از اين افراد WHR بيشتر و مساوي 0.85 داشتند و 26.6 PBF درصد آنها بيشتر و مساوي 40 درصد بود. با توجه به پرسشنامه عادات غذايي 76.6 درصد از افراد شركت كننده امتياز لازم را براي مصرف صحيح مواد غذايي كسب نكردند. ارتباط معني داري ميان مصرف مواد غذايي و BMI و درصد چربي بدن مشاهده شد (P<0.05).
نتيجه گيري: نتايج حاصل از اين مطالعه نشان داد که الگوي مصرف مواد غذايي همراه با کاهش فعاليت بدني از عوامل مهم افزايش وزن و چاقي در زنان مورد مطالعه بود. افزايش دانش و آگاهي هاي تغذيه اي همراه با ورزش مي توانند در مبارزه با اضافه وزن و چاقي در کشورهاي در حال توسعه موثر باشند.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 103
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی