برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مقدار نيترات و نيتريت در سبزيجات و صيفي جات مصرفي شهر کرمانشاه (سال 1389)

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* کرمانشاه، میدان ایثار، دانشکده بهداشت، گروه علوم تغذیه
 
چکیده: 

زمينه: دريافت زياد نيترات و نيتريت، سلامت انسان را تهديد مي کند. سبزيجات و ميوه ها، مخصوصا سبزيجات برگدار، منابع بزرگي از نيترات و نيتريت در رژيم غذايي انسان هستند. در ايران، تحقيقات انجام گرفته در مورد اندازه گيري نيترات و نيتريت در ميوه و سبزيجات محدود مي باشد و نياز است اين مساله مورد توجه قرار گيرد. هدف از انجام اين مطالعه تعيين ميزان تجمع نيترات و نيتريت در سبزيجات و صيفي جات مصرفي شهر کرمانشاه در سال 1389 بود.
روش ها: مواد غذايي موردنظر طي سه نوبت نمونه گيري از سه منطقه اقتصادي و اجتماعي مختلف از سطح شهر کرمانشاه جمع آوري شدند و بر روي هر نمونه سه بار آزمايش تکرار شد و در نهايت 108 نمونه مورد سنجش واقع شد. آزمايشات با استفاده از دستورالعمل ارايه شده توسط موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به شماره 4106 صورت گرفت. اطلاعات به دست آمده توسط روش هاي آماري آناليز واريانس تجزيه و تحليل شد.
يافته ها: غلظت نيترات در سيب زميني توزيع شده در شهر کرمانشاه بيش از غلظت مجاز توصيه شده توسط سازمان بهداشت جهاني براي اين محصول بود (
347.7±45.4mg/kg) (P<0.05). سبزيجات غده اي، بيشترين (4.3±0.2mg/kg) و سبزيجات برگي، کم ترين (0.25±0.05mg/kg) مقادير غلظت نيتريت را دارا بودند. بيشترين غلظت نيترات در سبزيجات برگي (673.8±50.6mg/kg) و کم ترين غلظت در سبزيجات بوته اي (12.5±0.9mg/kg) بود.
نتيجه گيري: بالا بودن ميزان نيترات در سيب زميني و سبزيجات را مي توان به مصرف زياد کودهاي ازته، عوامل زراعي و غيره مکانيزه بودن کشاورزي ربط داد. پيشنهاد مي گردد که نيترات و نيتريت سبزيجات مصرفي در فصول مختلف سال توسط معاونت دارو و غذاي دانشگاه ها مورد ارزيابي قرار گيرد.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
ارجاعات: 
  • ندارد
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط: 
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 

  چکیده انگلیسی بازدید یکساله 396
 
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی