برای اطلاع از آخرین مقالات علمی و اخبار کرونا(COVID-19) کلیک کنید

مشخصات مقاله

عنوان نشریه: 
 
اطلاعات شماره: 
 
عنوان مقاله: 

مقايسه تاثير آمپي‌سيلين يك دوز و هفت روزه در زن هاي حامله مبتلا به باكتريوري بدون علامت

 
نویسندگان: 
 
آدرس:  
* گروه زنان و زایمان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
چکیده: 

سابقه و هدف: با توجه به استقبال از آنتي‌بيوتيك يك دوز در درمان باكتريوري بي‌علامت و عوارض شناخته شده درمان طولاني مدت به ويژه در حاملگي و عدم اطلاع از تاثير آمپي‌سيلين يك دوز كه يك داروي متداول در درمان عفونت‌هاي ادراري است، اين تحقيق به منظور مقايسه تاثير آمپي‌سيلين يك دوز و هفت روزه بر روي مراجعين حامله به بيمارستان شهداء تجريش در سال 80 انجام شد.
مواد و روشها: تحقيق به روش كارآزمايي باليني بر روي تعداد 89 زن حامله كه با روش استاندارد باكتريوري بدون علامت در آنها نشان داده شد، انجام گرفت. در گروه مورد (45 نفر) آمپي‌سيلين خوراكي 3 گرم (6 عدد كپسول 500 ميلي‌گرمي) در يك نوبت و در گروه شاهد (44 نفر) آمپي‌سيلين به مدت هفت روز هر 6 ساعت 500 ميلي‌گرم تجويز گرديد. تاثير درمان با موارد مقاوم به درمان و عود بررسي و با استفاده از آمار مناسب مورد قضاوت قرار گرفت.
يافته‌ها: بيماران دو گروه از لحاظ سن، سن حاملگي و مرتبه زايماني مشابه بودند. پاسخ به درمان در گروه يك دوز 8/77% و در گروه هفت روزه 1/84% بود(NS) . ميزان عود در گروه ها به ترتيب 8/17% و 1/9% بود (NS).
نتيجه‌گيري و توصيه‌ها: به نظر مي‌رسد آمپي‌سيلين يك دوز مشابه درمان هفت روزه عمل كرده است و لذا به كارگيري درمان تك دوز را توصيه مي‌كنيم.

 
کلید واژه: 

 
موضوعات مرتبط: 
 
 
مقالات نشریه ای مرتبط:  
 
مقالات همایشی مرتبط: 
 
ارتباط خیلی زیاد ارتباط زیاد مرتبط ارتباط کمتر
 
ارجاعات: 
  • ثبت نشده است
 
استنادات: 
  • ثبت نشده است
 
+جهت ارجاع به این مقاله کلیک کنید(Cite).
APA : کپی

نصوحی، ج.، و آجری، ل. (1383). مقایسه تاثیر آمپی‌سیلین یک دوز و هفت روزه در زن های حامله مبتلا به باکتریوری بدون علامت. پژوهنده (researcher bulletin of medical sciences), 9(1 (پی در پی 37)), 41-44. https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=1293Vancouver : کپی

نصوحی جعفر، آجری لادن. مقایسه تاثیر آمپی‌سیلین یک دوز و هفت روزه در زن های حامله مبتلا به باکتریوری بدون علامت. پژوهنده (researcher bulletin of medical sciences). 1383 [cited 2021September20];9(1 (پی در پی 37)):41-44. Available from: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=1293IEEE : کپی

نصوحی، ج.، آجری، ل.، 1383. مقایسه تاثیر آمپی‌سیلین یک دوز و هفت روزه در زن های حامله مبتلا به باکتریوری بدون علامت. پژوهنده (researcher bulletin of medical sciences), [online] 9(1 (پی در پی 37)), pp.41-44. Available: https://www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=1293. 

 
چکیده انگلیسی بازدید یکساله 59 مباني نظري و تجربي ونداليسم: مروري بر يافته هاي يك تحقيق
 
آخرین های بلاگ
ورود به بلاگ مرکز اطلاعات علمی