بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

استراتژی سئو سایت: چگونه برای رسیدن به صفحه اول گوگل برنامه ریزی کنیم؟


یک برنامه کامل در جهت افزایش بازدید از سایت و در نتیجه جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری است..

استراتژی سئو سایت: چگونه برای رسیدن به صفحه اول گوگل برنامه ریزی کنیم؟

استراتژی سئو چیست؟ یک برنامه کامل در جهت افزایش بازدید از سایت و در نتیجه جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری است. زمانی که شما یک کلمه یا عبارت را در گوگل سرچ می‌کنید، یک سری نتایج ظاهر می‌شوند. شما می‌توانید با داشتن یک محتوای قابل درک و هم همین اجرای برخی از تکنیک‌ها، کاری کنید که با سرچ کردن یک کلمه خاص، سایت شما در صفحه اول گوگل نشان داده شود. در این مقاله می‌خواهیم شما را با مهم‌ترین استراتژی سئو آشنا کنیم تا بتوانید سایت خود را در نتایج اول گوگل ببینید.

استراتژی سئو سایت

مهم ترین استراتژی سئو که باید بدانید

امروزه تمام کسب و کارها برای اینکه بتوانند خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنند؛ نیاز به راه اندازی یک سایت دارند. البته تنها داشتن یک سایت نمی‌تواند به جذب مشتری بیشتر کمک کند، بلکه استفاده از محتواهای جذاب و مفید و به کارگیری استراتژی سئو باعث افزایش رتبه شما در گوگل می‌گردد. قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل و سایر موتورهای جستجو منجر می‌شود که مشتریان شما را راحت‌تر پیدا کرده و درنتیجه موجب فروش بیشتر خدمات و محصولات شما می‌گردد.

استراتژی سئو یک برنامه عملی است که برای کمک به شما در رتبه بالاتر در گوگل و دریافت ترافیک جستجوی ارگانیک بیشتر طراحی شده است. این طرح باید از چندین بخش اساسی شامل سئو فنی، استراتژی محتوا، سئو داخلی، ایجاد لینک و تجربه کاربری استفاده کند. در ادامه شما را با مهم‌ترین استراتژی سئو که باعث افزایش رتبه بندی سایت کسب و کارتان می‌شود، آشنا خواهیم کرد.

اعتماد

یکی از مهم ترین بخش‌های استراتژی سئو، اعتماد است. محتواهای استفاده شده در وب‌سایت شما باید با کیفیت و قابل اعتماد باشند؛ در غیر این صورت توسط گوگل حذف می‌شود. تولید محتواهای مفید و معتبر کمک می‌کند که سایت شما رتبه بالاتری گرفته و از رقبای خود جلو بیافتید. حالا این سوال پیش می‌آید که برای افزایش اعتماد سایت چکار کنیم؟

 • قراردادن آدرس محل کار و راه‌های ارتباطی خود در سایت
 • استفاده کردن از آدرس اینترنتی کوتاه و ساده
 • استفاده از محتواهای یونیک و مفید
 • استفاده نکردن از لینک و تصاویر خراب
 • محتوا باید خوانا و فاقد از غلط املایی و نکات نگارشی باشد.
 • بک لینک گرفتن از منافع قابل اطمینان
 • منتشر کردن مقاله ها با نام کاربری خاص یا اسم مستعار
 • اعتبار

یکی دیگر از استراتژی سئو که اهمیت زیادی دارد، افزایش اعتبار سایت است. هر چقدر شما بتوانید اعتبار وبسایت خود را افزایش دهید در برابر سایت‌های رقبای خود شانس بیشتری دارید که در رتبه بالاتری قرار بگیرید. تکنیک‌های که می‌توان جهت افزایش اعتبار سایت انجام داد شامل موارد زیر است:

 • مطمئن شوید‌ که سایت شما از نسخه موبایل پشتیبانی می‌کند. زیرا امروزه اکثر کاربران با موبایل وارد سایت می‌شوند و در صورتی که سایت شما برای آنها نمایش داده نشود مطمئنا اعتبار وبسایت شما پایین می‌آید.
 • به استراتژی لینک سازی توجه کنید. جهت افزایش اعتبار سایت کسب و کار خود، در محتوا از لینک های داخلی بیشتر استفاده کنید؛ زیرا اینکار باعث می‌شود که کاربران مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند.
 • تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید. از کلمات کلیدی استفاده کنید که رقابت بین آنها کم باشد و توسط بازدیدکنندگان زیاد سرچ می‌شود. به کار بردن کلمات کلیدی مناسب باعث افزایش رتبه وب سایت و افزایش اعتبار کسب و کارتان می‌گردد.
 • حتما در زمان طراحی سایت، بخشی را به تماس با ما و درباره ما اختصاص دهید. اینکار باعث افزایش رضایت کاربران و درنتیجه افزایش اعتبار وبسایت می‌شود.
 • حتما در کنار محتواهای جذاب از تصاویر با کیفیت هم استفاده کنید. زیرا خواندن محتوا بدون تصاویر برای کاربران کسل کننده است و باعث خارج شدن آنها از سایت می‌شود.
 • اطمینان پیدا کنید که سایت شما از تمام مرورگرها پشتیبانی می‌کند؛ زیرا کاربران از مرورگرهای مختلفی استفاده می‌کنند و در صورت پشتیبانی نکردن وبسایت شما از مرورهای زیاد، مطمئنا بخشی از مشتریان خود را از دست می‌دهید.

ارتباط

زمانی که کاربران یک کلمه یا عبارت را در گوگل سرچ می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند؛ توقع دارند که مشکل آنها حل شده و به جواب سوالشان برسند. اما اگر نتوانند مشکل خود را حل کنند، از سایت شما خارج شده که باعث افزایش نرخ پرش سایت می‌شود. درنتیجه اعتماد و اعتبار وبسایت شما کاهش می‌یابد.

تعامل با کاربران

یکی از مهم‌ترین استراتژی سئو، تعامل با کاربران است. پیشنهاد می‌کنیم از کاربران بخواهید که نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند. اینکار باعث افزایش اعتبار سایت شما می‌شود.

کنترل رفتار کاربران

یکی از مهم‌ترین استراتژی سئو، کنترل رفتار کاربران است‌. باید بررسی کنید که آیا کاربران وقتی وارد سایت شما می‌شوند زود خارج شده یا جذب وبسایت می‌شوند؟ جهت کنترل رفتار کاربران به نکات زیر توجه کنید.

 • ظاهر سایت تاثیر بسیاری در جذب کاربران دارد. زمانی که مخاطبان وارد سایت شما می‌شوند اول چیزی که می‌بینند ظاهر سایت شماست. با طراحی یک سایت جذاب می‌توانید کاربران بیشتری را جذب کنید.
 • استفاده از تصاویر باکیفیت در کنار محتواهای مفید و معتبر، در رفتار کاربران تاثیرگذار است. پیشنهاد می‌کنیم با تحلیل رقبا و بررسی وب سایت آنها، از محتواهای جذاب در کنار تصاویر دیدنی استفاده کنید.
 • از عنوان جذاب برای سایت خود استفاده کنید. عنوان وب‌سایت باید به گونه‌ای باشد که کاربران با دیدن آن، ترغیب شوند که از سایت شما بازدید کنند.
 • بهینه سازی محتوا یکی از مواردی است که باید به آن دقت کنید. برخی از سایت ها از محتواهایی استفاده می‌کنند که برای مخاطبان گیج کننده است و متوجه مفهومی آن نمی‌شوند و همین باعث خارج شدن از وب سایت می‌شود.

بهینه سازی جست و جوهای صوتی

امروزه کاربران برای تایپ سریع کلمات از جست و جوی صوتی استفاده می‌کنند. برای بهینه سازی جستجوی صوتی سایت حتما به نکات زیر توجه کنید.

 • برای ایجاد کردن متن بلند خود به فرمت speakable، آن را به جملات کوتاه تبدیل کنید. اینکار باعث می‌شود که گوگل متن شما را راحت‌تر به صدا تبدیل نماید‌.
 • محتوای خود را به زبان محاوره‌ای بنویسید.
 • هر بخشی از محتوا که با فرمت speakable ایجاد شده را به دو یا سه جمله تقسیم کنید.
 • حتما محتوای خود را با فرمت بزرگ بنویسید. کاربرانی که از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند سراغ متن‌های پیچیده و ریز نمی‌روند.

سرعت سایت

یکی دیگر از مهم ترین استراتژی سئو، سرعت سایت است. اگر سرعت سایت شما پایین باشد، کاربران از خواندن محتوا شما خسته شده و خیلی زود از وبسایت خارج می‌شوند. جهت افزایش سرعت سایت به راهکارهای زیر توجه کنید.

 • بدون اینکه کیفیت عکس‌های سایت پایین بیاید، حجم آنها را کم کنید‌. برای اینکار می‌توانید از سایت Compressor استفاده کنید.
 • سایت‌هایی هستند که می‌توانید از طریق آنها از سرعت وب‌سایت خود اطلاع پیدا کرده و سرعت آن را بهبود ببخشید. سایت GTmetrics یکی از همین سایت‌ها است که می‌توانید از طریق آن سرعت سایت خود را بررسی کرده و با کمک راهکارهای ارائه شده، سرعت سایت را افزایش دهید.

وب وان با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت و به کارگیری نیروی متخصص، شما را در داشتن یک وب سایت کامل و بدون نقص کمک می‌کند. کافیست طراحی و سئو سایت را به مجموعه وب وان بسپارید تا در عرض مدت زمان کوتاهی در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما می‌توانید به آدرس اینترنتی https://webone.co/ مراجعه کنید.

پست های مرتبط

لیست مدارک علمی محققان جهاد دانشگاهی به همراه نمره آلتمتریکس

تاریخ: 1399/10/19

بازدید: 1314

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نمره التمتریکس جهاد دانشگاهی

مدرس

@ins

نقشه حرارتی روابط متقابل متغیرها

تاریخ: 1400/02/13

بازدید: 2787

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ماتریس روابط

مدرس

@ins

خرید و فروش مواد شیمیایی مازاد

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 435

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خرید و فروش مواد شیمیایی مازاد

مدرس

@ins

روز صنایع دستی

تاریخ: 1401/03/17

بازدید: 218

1401

زمان مطالعه: 4 دقیقه

صنایع دستی ، به انواع مختلفی از کارهایی گفته می شود که در آن ، اشیاء تزئینی با دست یا ابزارهای ساده و غیر خودکار ، مثل قیچی ، وسایل حکاکی ، قلاب و غیره ، ساخته می شود .

مدرس

@ins

بررسی آخرین وضعیت مجلات ایران در پایگاه سای مگو توسط SID

تاریخ: 1401/02/28

بازدید: 933

1401

زمان مطالعه: 15 دقیقه

مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی آخرین وضعیت مجلات ایران را در پایگاه سای مگو بررسی کرد.

مدرس

@ins

مزایای استفاده از صندلی غذای کودک

تاریخ: 1400/10/29

بازدید: 562

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

والدین برای مراقبت و نگه‌داری از فرزندان خود به لوازم زیادی نیاز دارند که آن‌ها را قبل و بعد از به دنیا آمدن کودکانشان فراهم می‌­‌کنند.

مدرس

@ins

وبینار درحوزه علوم شناختی با حضور پروفسور نوام چامسکی

تاریخ: 1400/07/17

بازدید: 305

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

موسسه آموزش عالی علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی وبیناری در حوزه علوم شناختی با حضورپروفسور نوام چامسکی چهره برجسته علوم شناختی معاصر به همراه یکی از اساتید داخلی برگزار می کند.

مدرس

@ins

نمایه روز آمدترین شماره فصلنامه تحقیقات كاربردی علوم جغرافیایی (علوم جغرافیایی) در SID

تاریخ: 1397/11/02

بازدید: 982

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

coursera : آموزش آنلاین و رایگان برای همه

تاریخ: 1398/12/27

بازدید: 7629

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آشنایی با کورسرا

مدرس

@ins