بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

استراتژی سئو سایت: چگونه برای رسیدن به صفحه اول گوگل برنامه ریزی کنیم؟


برنامه‌ای کامل جهت افزایش بازدید از سایت و جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری است.

استراتژی سئو سایت: چگونه برای رسیدن به صفحه اول گوگل برنامه ریزی کنیم؟

استراتژی سئو چیست؟ یک برنامه کامل در جهت افزایش بازدید از سایت و در نتیجه جذب مخاطب و تبدیل آنها به مشتری است. زمانی که شما یک کلمه یا عبارت را در گوگل سرچ می‌کنید، یک سری نتایج ظاهر می‌شوند. شما می‌توانید با داشتن یک محتوای قابل درک و هم همین اجرای برخی از تکنیک‌ها، کاری کنید که با سرچ کردن یک کلمه خاص، سایت شما در صفحه اول گوگل نشان داده شود. در این مقاله می‌خواهیم شما را با مهم‌ترین استراتژی سئو آشنا کنیم تا بتوانید سایت خود را در نتایج اول گوگل ببینید.

استراتژی سئو سایت

مهم ترین استراتژی سئو که باید بدانید

امروزه تمام کسب و کارها برای اینکه بتوانند خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنند؛ نیاز به راه اندازی یک سایت دارند. البته تنها داشتن یک سایت نمی‌تواند به جذب مشتری بیشتر کمک کند، بلکه استفاده از محتواهای جذاب و مفید و به کارگیری استراتژی سئو باعث افزایش رتبه شما در گوگل می‌گردد. قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل و سایر موتورهای جستجو منجر می‌شود که مشتریان شما را راحت‌تر پیدا کرده و درنتیجه موجب فروش بیشتر خدمات و محصولات شما می‌گردد.

استراتژی سئو یک برنامه عملی است که برای کمک به شما در رتبه بالاتر در گوگل و دریافت ترافیک جستجوی ارگانیک بیشتر طراحی شده است. این طرح باید از چندین بخش اساسی شامل سئو فنی، استراتژی محتوا، سئو داخلی، ایجاد لینک و تجربه کاربری استفاده کند. در ادامه شما را با مهم‌ترین استراتژی سئو که باعث افزایش رتبه بندی سایت کسب و کارتان می‌شود، آشنا خواهیم کرد.

اعتماد

یکی از مهم ترین بخش‌های استراتژی سئو، اعتماد است. محتواهای استفاده شده در وب‌سایت شما باید با کیفیت و قابل اعتماد باشند؛ در غیر این صورت توسط گوگل حذف می‌شود. تولید محتواهای مفید و معتبر کمک می‌کند که سایت شما رتبه بالاتری گرفته و از رقبای خود جلو بیافتید. حالا این سوال پیش می‌آید که برای افزایش اعتماد سایت چکار کنیم؟

 • قراردادن آدرس محل کار و راه‌های ارتباطی خود در سایت
 • استفاده کردن از آدرس اینترنتی کوتاه و ساده
 • استفاده از محتواهای یونیک و مفید
 • استفاده نکردن از لینک و تصاویر خراب
 • محتوا باید خوانا و فاقد از غلط املایی و نکات نگارشی باشد.
 • بک لینک گرفتن از منافع قابل اطمینان
 • منتشر کردن مقاله ها با نام کاربری خاص یا اسم مستعار
 • اعتبار

یکی دیگر از استراتژی سئو که اهمیت زیادی دارد، افزایش اعتبار سایت است. هر چقدر شما بتوانید اعتبار وبسایت خود را افزایش دهید در برابر سایت‌های رقبای خود شانس بیشتری دارید که در رتبه بالاتری قرار بگیرید. تکنیک‌های که می‌توان جهت افزایش اعتبار سایت انجام داد شامل موارد زیر است:

 • مطمئن شوید‌ که سایت شما از نسخه موبایل پشتیبانی می‌کند. زیرا امروزه اکثر کاربران با موبایل وارد سایت می‌شوند و در صورتی که سایت شما برای آنها نمایش داده نشود مطمئنا اعتبار وبسایت شما پایین می‌آید.
 • به استراتژی لینک سازی توجه کنید. جهت افزایش اعتبار سایت کسب و کار خود، در محتوا از لینک های داخلی بیشتر استفاده کنید؛ زیرا اینکار باعث می‌شود که کاربران مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند.
 • تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید. از کلمات کلیدی استفاده کنید که رقابت بین آنها کم باشد و توسط بازدیدکنندگان زیاد سرچ می‌شود. به کار بردن کلمات کلیدی مناسب باعث افزایش رتبه وب سایت و افزایش اعتبار کسب و کارتان می‌گردد.
 • حتما در زمان طراحی سایت، بخشی را به تماس با ما و درباره ما اختصاص دهید. اینکار باعث افزایش رضایت کاربران و درنتیجه افزایش اعتبار وبسایت می‌شود.
 • حتما در کنار محتواهای جذاب از تصاویر با کیفیت هم استفاده کنید. زیرا خواندن محتوا بدون تصاویر برای کاربران کسل کننده است و باعث خارج شدن آنها از سایت می‌شود.
 • اطمینان پیدا کنید که سایت شما از تمام مرورگرها پشتیبانی می‌کند؛ زیرا کاربران از مرورگرهای مختلفی استفاده می‌کنند و در صورت پشتیبانی نکردن وبسایت شما از مرورهای زیاد، مطمئنا بخشی از مشتریان خود را از دست می‌دهید.

ارتباط

زمانی که کاربران یک کلمه یا عبارت را در گوگل سرچ می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند؛ توقع دارند که مشکل آنها حل شده و به جواب سوالشان برسند. اما اگر نتوانند مشکل خود را حل کنند، از سایت شما خارج شده که باعث افزایش نرخ پرش سایت می‌شود. درنتیجه اعتماد و اعتبار وبسایت شما کاهش می‌یابد.

تعامل با کاربران

یکی از مهم‌ترین استراتژی سئو، تعامل با کاربران است. پیشنهاد می‌کنیم از کاربران بخواهید که نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند. اینکار باعث افزایش اعتبار سایت شما می‌شود.

کنترل رفتار کاربران

یکی از مهم‌ترین استراتژی سئو، کنترل رفتار کاربران است‌. باید بررسی کنید که آیا کاربران وقتی وارد سایت شما می‌شوند زود خارج شده یا جذب وبسایت می‌شوند؟ جهت کنترل رفتار کاربران به نکات زیر توجه کنید.

 • ظاهر سایت تاثیر بسیاری در جذب کاربران دارد. زمانی که مخاطبان وارد سایت شما می‌شوند اول چیزی که می‌بینند ظاهر سایت شماست. با طراحی یک سایت جذاب می‌توانید کاربران بیشتری را جذب کنید.
 • استفاده از تصاویر باکیفیت در کنار محتواهای مفید و معتبر، در رفتار کاربران تاثیرگذار است. پیشنهاد می‌کنیم با تحلیل رقبا و بررسی وب سایت آنها، از محتواهای جذاب در کنار تصاویر دیدنی استفاده کنید.
 • از عنوان جذاب برای سایت خود استفاده کنید. عنوان وب‌سایت باید به گونه‌ای باشد که کاربران با دیدن آن، ترغیب شوند که از سایت شما بازدید کنند.
 • بهینه سازی محتوا یکی از مواردی است که باید به آن دقت کنید. برخی از سایت ها از محتواهایی استفاده می‌کنند که برای مخاطبان گیج کننده است و متوجه مفهومی آن نمی‌شوند و همین باعث خارج شدن از وب سایت می‌شود.

بهینه سازی جست و جوهای صوتی

امروزه کاربران برای تایپ سریع کلمات از جست و جوی صوتی استفاده می‌کنند. برای بهینه سازی جستجوی صوتی سایت حتما به نکات زیر توجه کنید.

 • برای ایجاد کردن متن بلند خود به فرمت speakable، آن را به جملات کوتاه تبدیل کنید. اینکار باعث می‌شود که گوگل متن شما را راحت‌تر به صدا تبدیل نماید‌.
 • محتوای خود را به زبان محاوره‌ای بنویسید.
 • هر بخشی از محتوا که با فرمت speakable ایجاد شده را به دو یا سه جمله تقسیم کنید.
 • حتما محتوای خود را با فرمت بزرگ بنویسید. کاربرانی که از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند سراغ متن‌های پیچیده و ریز نمی‌روند.

سرعت سایت

یکی دیگر از مهم ترین استراتژی سئو، سرعت سایت است. اگر سرعت سایت شما پایین باشد، کاربران از خواندن محتوا شما خسته شده و خیلی زود از وبسایت خارج می‌شوند. جهت افزایش سرعت سایت به راهکارهای زیر توجه کنید.

 • بدون اینکه کیفیت عکس‌های سایت پایین بیاید، حجم آنها را کم کنید‌. برای اینکار می‌توانید از سایت Compressor استفاده کنید.
 • سایت‌هایی هستند که می‌توانید از طریق آنها از سرعت وب‌سایت خود اطلاع پیدا کرده و سرعت آن را بهبود ببخشید. سایت GTmetrics یکی از همین سایت‌ها است که می‌توانید از طریق آن سرعت سایت خود را بررسی کرده و با کمک راهکارهای ارائه شده، سرعت سایت را افزایش دهید.

وب وان با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت و به کارگیری نیروی متخصص، شما را در داشتن یک وب سایت کامل و بدون نقص کمک می‌کند. کافیست طراحی و سئو سایت را به مجموعه وب وان بسپارید تا در عرض مدت زمان کوتاهی در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما می‌توانید به آدرس اینترنتی https://webone.co/ مراجعه کنید.

پست های مرتبط

معماهای علمی که تاکنون حل نشده اند

تاریخ: 1397/04/25

بازدید: 509

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

گزارش علمی

مدرس

@ins

اطلاعات مقاله مورد نظر خود در پایگاه مرکز اطلاعات علمی را به نرم افزار مدیریت اسناد منتقل کنیم

تاریخ: 1398/05/19

بازدید: 6075

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خروجی به نرم افزار مدیریت اسناد و اطلاعات

مدرس

@ins

نمایش طرح های پژوهشی مرتبط با مقالات در پایگاه مرکز اطلاعات علمی

تاریخ: 1400/12/15

بازدید: 1357

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

طرح پژوهشی ، به تلاش علمی گسترده برای پاسخ به یک یا چند سوال تحقیقاتی گفته می شود . در طرح پژوهشی باید تاریخ شروع و پایان تعریف شده باشد .

مدرس

@ins

آموزش جستجوی دقیق در اسکوپوس

تاریخ: 1399/12/03

بازدید: 3683

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نحوه جستجو در پایگاه های اطلاعاتی

مدرس

@ins

مشاهدات آب و هوا و مدل سازی برای برنامه ریزی منابع آب منطقه ای انتظارات ، وعده ها و واقعیت

تاریخ: 1400/12/03

بازدید: 302

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

وبینار مشاهدات آب و هوا و مدل سازی برای برنامه ریزی منابع آب منطقه ای انتظارات، وعده ها و واقعیت توسط آب و محیط زیست دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد .

مدرس

@ins

راهنمای خرید آنلاین باتری موبایل: باتری اصلی با گارانتی

تاریخ: 1400/10/27

بازدید: 790

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

طی چند سال اخیر به دلیل افزایش قیمت دلار و گران شدن گوشی‌های موبایل شاید برای خیلی از افراد جامعه تعویض گوشی قدیمی با مدل‌های جدید مقدور نیست. اولین بخشی که در گوشی‌های قدیمی برای استفاده بهینه نیاز به تعویض پیدا می‌کند باتری موبایل است.

مدرس

@ins

F1000: ابزاری رایگان برای دسترسی به اطلاعات

تاریخ: 1398/12/17

بازدید: 1468

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آشنایی با F1000

مدرس

@ins

آب‌ درمانی برای تنگی کانال نخاعی

تاریخ: 1400/09/03

بازدید: 7785

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

تنگی کانال نخاعی به معنای باریک شدن فضای مابین ستون فقرات است که این عارضه می‌تواند موجب وارد شدن فشار به اعصابی شود که از طریق ستون فقرات حرکت می‌کنند. تنگی کانال نخاعی اغلب در ناحیه کمر و گردن رخ می‌دهد.

مدرس

@ins

ابداع روش جدید درمان سردرد به کمک فیزیوتراپی: این نوع سردرد را در ده ثانیه مهار کنید

تاریخ: 1397/08/22

بازدید: 821

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

گزارش علمی

مدرس

@ins

آشنائی با کارگاه آموزشی نحوه نگارش مقاله کتاب سنجی

تاریخ: 1397/08/05

بازدید: 423

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کارگاه آموزشی

مدرس

@ins