بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

معرفی 6 سامانه کلاس آنلاین برای دانشجویان، اساتید و معلمان


بررسی پلفترم های برگزاری کلاس آنلاین برای دانشجویان، اساتید، دانش آموزان و معلمان

معرفی ۶ سامانه کلاس آنلاین برای دانشجویان، اساتید و معلمان

بسیاری از از دانشجویان دانش آموزان و اساتید و معلمان برای برگزاری کلاس های آنلاین و جلسات صوتی تصویری نیازمند استفاده از بستری مناسب می باشند برای این منظور برخی از سامانه های داخلی و خارجی را مقایسه و معرفی می نماییم.

زوم
یکی از معروف ترین سیستمهای برگزاری کلاس آنلاین نرم افزار زوم است. این نرم افزار از جمله نرم‌افزارهای خارجی است که امکانات آموزشی و مدیریتی خوبی را ارائه می دهد.

این نرم افزار به صورت اپلیکیشن روی گوشی اجرا می‌شود و امکانات بسیار خوبی را ارائه می دهد. اما از نقاط ضعف اصلی آن محدودیت های مربوط به کاربران ایرانی است و اتصال به سرور های خارجی که باعث می شود از گزینه های مورد توجه ایرانیان خارج شود.

ادوب کانکت

ادوب کانکت یکی دیگر از نرم افزارهای مورد توجه کاربران ایرانی است. این نرم افزار قدرت بسیار خوبی در برگزاری کلاس آنلاین دارد اما از بزرگترین نقاط ضعف آن غیر رایگان بودند آن  و عدم پشتیبانی از زبان فارسی است. حروف نوشته شده در این نرم افزار عربی است و بعضی از کلمات فارسی را بهم ریخته نمایش می دهد. همچنین به دلیل اینکه متن ها به صورت چپ چین قرار میگرند خوانایی لازم را ندارد. ضمن اینکه برای استفاده از این سرویس روی سرور اختصاصی باید آن را کرک کرد و عملا از پشتیبانی و آپدیت های آتی آن نمی توان استفاده کرد.

کلاس آنلاین

گوگل میت

یکی دیگر از نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین گوگل میت است این سیستم امکانات بسیار خوبی در برقراری ارتباط آنلاین و برگزاری جلسه آنلاین دارد. از مزیت های ویژه این نرم افزار عدم نیاز به نصب اپلیکیشن یا نرم افزار خاص است و به راحتی قابل اجرا در مرورگر های کامپیوتر و موبایل اما بزرگترین نقطه ضعف این نرم افزار عدم امکان مدیریت جلسه آنلاین است. یعنی ارائه دهنده نمی تواند در صورت نیاز صدای کاربر خاصی را ببندد و یا در دسترسی و حضور اخلال گران در جلسه محدودیت ایجاد کند.

همچنین داخلی نبودن سرورهای این نرم‌افزار باعث می‌شود تا هزینه ترافیک کاربران ایرانی نسبت به سیستم هایی که سرور داخلی دارند گرانتر حساب شود.

تماس تصویری واتساپ

تماس واتساپ یکی دیگر از گزینه ها برای برگزاری جلسه آنلاین است. رایگان بودن امکان استفاده از تماس واتساپ از مزیت های این اپلیکیشن است. اما مشکل اصلی عدم امکان مدیریت جلسه و نداشتن امکانات و ویژگی های لازم برای برگزاری یک جلسه آنلاین است. برای مثال تخته و یا بخشی که روی آن بتوان نسبت به ارائه محتوا و فایل اقدام خرد وجود ندارد همچنین امکان اشتراک گذاری صفحه نمایش در این نرم‌افزار تعبیه نشده است.

اسکای روم

سامانه اسکای روم از جمله معروف ترین سیستم های داخلی برگزاری کلاس آنلاین و وبینار است. امکانات مدیریتی قابل قبول و امکان گزارش گیری از مزیتهای این سیستم آموزشی است. بسیاری از کاربران ایرانی از این سامانه برای برگزاری جلسات آنلاین وبینار ها و برنامه های آنلاین خود استفاده میکنند. از نقاط ضعف این سامانه می توان به بالا بودن هزینه اشتراک آن اشاره کرد. همچنین محدودیت ارتباط همزمان بیش از ۳ کاربره در لحظه از دیگر نقاط ضعف این سیستم به حساب می آید. این سامانه امکان ضبط جلسات روی سرور را ندارد و بسیاری از کاربران برای ذخیره سازی جلسه برگزار شده مجبورند آن را روی سیستم شخصی خود ذخیره سازی کنند.

سی روم

سامانه آموزشی و کلاس آنلاین سی روم یکی دیگر از سامانه های آموزشی داخلی است که امکانات بسیار خوبی برای برگزاری جلسه آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این سامانه کاربران محدودیتی در ارتباط همزمان و در لحظه ندارند و این وضعیت باعث می شود تا گزینه بسیار خوبی برای برگزاری وبینار و ویدیو کنفرانس آنلاین باشد. همچنین امکانات مدیریتی بسیار خوب و پشتیبانی عالی از زبان فارسی از دیگر مزیت های این سامانه است. با توجه به داخلی بودن سرور های این سامانه ترافیک مصرفی کاربران نیم بها محاسبه می گردد و مهمترین عامل استفاده از این پلتفرم ارزان بودن بهای اشتراک آن و بالا بودن قابلیت ها و کیفیت خوب اتصال آن برای کاربران ایرانی است.

سی روم

پست های مرتبط

مهمترین بازدیدهای روز سوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ از غرفه SID

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 607

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی قم و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس به همراه جمعی از مدیران در روز سوم نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی 1400 از غرفه مرکز اطلاعات علمی بازدید کردند.

مدرس

@ins

خواص روغن آرگان برای پوست و مو + روش تشخیص

تاریخ: 1400/09/28

بازدید: 9043

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

روغن آرگان از جمله روغن‌های معروف با فواید شگفت‌انگیز است که از میوه درخت آرگان گرفته می‌شود.

مدرس

@ins

آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا

تاریخ: 1398/12/05

بازدید: 4426

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آشنایی با ویروس کرونا

مدرس

@ins

ارتقاء رتبه دانشگاه تربیت مدرس بر اساس رتبه‌بندی لایدن

تاریخ: 1399/04/21

بازدید: 2603

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رتبه‌بندی دانشگاه‌های لایدن 2020 منتشر شد

مدرس

@ins

معرفی بهترین دندانپزشک نجف آباد و معیارهای انتخاب دندانپزشک خوب

تاریخ: 1401/03/01

بازدید: 543

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

انتخاب دندانپزشک خوب، متخصص و مجرب، در درمان اثربخش نقش قالب توجهی دارد. گاهی با سهل انگاری دندانپزشک، نه تنها سلامت دندان به خطر می‌افتد بلکه هزینه‌های بیشتری به بیمار تحمیل می‌شود.

مدرس

@ins

بهترین راه درمان چاقی ژنتیکی برای شکم و پهلو

تاریخ: 1401/05/28

بازدید: 230

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

درمان چاقی، راه های مختلف دارد، می توانید رژیم های مختلف غذایی را اجرا کنید.

مدرس

@ins

قرارداد مشارکت رستوران و شرایط کلیدی این نوع از نمونه قرارداد شراکت

تاریخ: 1401/01/31

بازدید: 1302

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

باید توجه داشت که قبل از هر اقدامی در زمینه راه اندازی رستوران، شما ابتدا باید موافقت‌نامه‌ای را به منظور تعیین شرایط حاکم بر مشارکت و جزئیات آن تنظیم کنید. این قرارداد، نمونه قرارداد مشارکت رستوران نام دارد و حدود روابط شرکا را در زمینه راه اندازی رستوران و فعالیت در آن مشخص می‌کند. این قرارداد یک نوع از قرارداد مشارکت مدنی (روی لینک قبل بزنید) است.

مدرس

@ins

فراخوان جذب نیروی امریه

تاریخ: 1398/03/25

بازدید: 1683

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

جذب نیروی امریه

مدرس

@ins

پوستر سی‌وهشتمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی رونمایی شد

تاریخ: 1397/05/07

بازدید: 629

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

جهاد دانشگاهی

مدرس

@ins

روز جهانی اهدای خون

تاریخ: 1401/03/22

بازدید: 432

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز 14 ژوئن برابر با 24 خرداد هر سال، روز جهانی اهدای خون نام دارد.

مدرس

@ins