بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند؟


هر ساله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) برای شناسایی استعدادها و نخبگان، آزمونی را تحت عنوان تیزهوشان برگزار می کند.

چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند؟

مدارس تیزهوشان جز بهترین مدارس سطح کشور از لحاظ هستند و به همین دلیل بسیاری داوطلبان زیادی تمایل به تحصیل در این مدارس دارند. اما قبولی در تیزهوشان کار راحتی نیست! امروز قصد داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند و چه کارهایی برای قبولی در تیزهوشان لازم است، پس تا پایان همراه ما باشید.

چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند - قبولی در تیزهوشان


مدارس تیزهوشان چه مدارسی هستند؟

هر ساله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) برای شناسایی استعدادها و نخبگان، آزمونی را تحت عنوان تیزهوشان برگزار می کند. کسانی که در آزمون تیزهوشان قبول می شوند، می توانند در مدارس تیزهوشان ثبت نام کنند. با توجه به سطح بالایی که آزمون تیزهوشان دارد، این آزمون را می توان یک فیلتر قوی برای غربال کردن دانش آموزان از نظر سطح علمی دانست. مدارس تیزهوشان بالاترین سطح علمی را کشور دارند و طبق آمار اعلام شده از سوی سازمان سنجش، حدود 67 درصد نفرات برتر کنکور در تیزهوشان تحصیل کرده اند.

از کدام پایه می توان برای شرکت در امتحان تیزهوشان اقدام کرد؟

امتحان تیزهوشان در انتهای دوره ابتدایی و همچنین در انتهای دوره متوسطه اول برگزار می شود. یعنی کسانی که از پایه ششم به هفتم می روند باید در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و کسانی که از پایه نهم به دهم می روند، در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت نمایند. سطح این آزمون از سطح کتاب و جزوه مدرسه بالاتر است و بعید است شما بتوانید تنها با تسلط به کتاب در آزمون تیزهوشان قبول شوید. پس برای قبولی در تیزهوشان چه باید کرد؟!


چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند؟

تنها کسانی در آزمون تیزهوشان قبول می شوند که تلاش و زحمت زیادی بکشند. برای آمادگی شرکت در آزمون تیزهوشان شما حداکثر از مهر ماه درس خواندن و تست زنی را شروع کنید و به مرور ساعت مطالعه خود را بالا ببرد. معمولا کسانی که در آزمون تیزهوشان قبول می شوند یکسال به طور جدی وقت می گذارند و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. علاوه بر این داشتن یک برنامه مشخص و اصولی که به انجام آن پایبند باشید، کمک زیادی به شما خواهد کرد.

تیزهوشان ششم به هفتم یا تیزهوشان نهم به دهم؟!

تیزهوشان ششم به هفتم یا تیزهوشان نهم به دهم - چه کسانی در تیزهوشان قبول میشوند

یکی از سوالات رایج و متداول اکثر خانواده‌ها این است که از چه پایه‌ای بهتر است برای مدارس تیزهوشان اقدام کنند. در جواب به این پرسش، پاسخ‌های مختلفی مطرح می شود؛ عده ای بر این باورند که تحصیل در مدارس تیزهوشان از پایه هفتم زود است و ممکن است دانش آموزان از درست زده شوند و عده‌ای دیگر نظر کاملا مخالفی دارند. به نظر شما کدام درست است؟!

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به دانش آموز دارد. با توجه به سختگیری و پیگیری بیشتری که از سوی مدارس تیزهوشان وجود دارد، دانش آموزان باید اکثر زمان خود را صرف درس خواندن بکنند و شاید زمان بسیار کمی برای تفریح داشته باشند. عده‌ای از دانش آموزان هستند که از درس خواندن لذت می برند و این موضوع فشاری به آن‌ها وارد نمی کند. این دانش آموزان بدون هیچ مشکلی می توانند در تیزهوشان تحصیل کنند و اگر این اتفاق نیفتاد واقعا حیف است!

اما اگر دانش آموز علاقه زیادی به درس خواندن ندارد و نمی تواند وقت زیادی برای درس خواندن و حل تست و تمرین بگذارد، مدارس تیزهوشان در هیچ پایه‌ای برایش مناسب نیست و حتی اگر در آزمون تیزهوشان نیز پذیرفته شود، پس از مدت دچار افت تحصیلی شدید خواهد شد.

چرا قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم آسان‌تر از قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم است؟

دو عامل مهم را می توان برای آسان تر بودن امتحان تیزهوشان ششم به هفتم نسبت به امتحان تیزهوشان نهم به دهم، در نظر گرفت. اول اینکه با توجه به اینکه دانش آموزان پذیرفته شده در مقطع ششم به هفتم در آزمون تیزهوشان به صورت مستقیم و بدون نیاز به شرکت مجدد در آزمون به مدارس تیزهوشان در مقطع متوسطه دوم راه پیدا می کنند، ظرفیت پذیرش مدارس در دوره دوم به مراتب کمتر از ظرفیت پذیرفش مدارس تیزهوشان در دوره متوسطه اول است.

دوم اینکه خیلی از والدین به تصور اینکه حضور در مدارس تیزهوشان از پایه هفتم زود است، ترجیح می دهند که فرزندشان از پایه دهم وارد این مدارس شوند و به همین دلیل تعداد داوطلبان آزمون تیزهوشان نهم به دهم بیشتر از تعداد داوطلبان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است.

با توجه به این دو مورد، پیشنهاد ما به شما این است که شانس خود را از پایه ششم به هفتم بسنجید. اینگونه اگر خدای نکرده نتوانستید قبول شوید، هنوز یک فرصت دیگر خواهید داشت.


شانس قبولی در آزمون تیزهوشان را چند برابر کنید!!

شانس قبولی در آزمون تیزهوشان را چند برابر کنید - قبولی در آزمون تیزهوشان

یکی از بهترین راهکارها که برای قبولی در آزمون تیزهوشان پیشنهاد می شود، شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون تیزهوشان است. موسسات و آموزشگاه‌های زیادی در سال‌های اخیر در زمینه تیزهوشان شروع به فعالیت نموده اند که متاسفانه خیلی از آن‌ها کیفیت لازم را ندارند و صرفا سعی می کنند با تبلیغات و دادن وعده‌های دروغین شما را وسوسه کنند تا فریب بخورید. پیش از ثبت نام در کلاس تیزهوشان حتما به موارد زیر توجه فرمایید.

  • دبیرانی که دروس تیزهوشان را تدریس می کنند باید از مدارس برتر باشند.
  • وجود یک مشاور و برنامه ریز برای کمک و پیگیری بسیار حیاتی است.
  • گرفتن آزمون‌های آزمایشی به طور پیوسته دانش آموزان را با نمونه سوالات تیزهوشان آشنا می کند و همچنین نقاط ضعف و قوت دانش آموزان مشخص می شوند.
  • هزینه منطقی به نسبت امکانات ارائه شده. برخی از موسسات هزینه کلاس‌هایشان پایین‌تر است اما در عوض امکانات کمتری به شما رائه می دهند. برخی از موسسات نیز به دلیل مشهور و برند بودن، پول برندشان را می گیرند و امکانات کمی ارائه می دهند.
  • و ...

ثبت نام در کلاس تیزهوشان موفقیت برای قبولی در تیزهوشان

موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت یکی از بهترین موسسات در زمینه تیزهوشان است که در سال‌های اخیر با نتایج فوق العاده‌ای که دانش آموزانش کسب کرده است، بر سر زبان‌ها افتاده است. طبق تحقیقات آمار قبولی موسسه موفقیت چیزی در حدود 85 است؛ یعنی از هر 7 نفر، 6 نفر قبول شده اند!

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان موسسه موفقیت به سایت آموزش سنتر به نشانی amoozeshcenter.com مراجعه بفرمایید و یا با شماره تلفن موسسه موفقیت تماس بگیرید. (22891840-021)

پست های مرتبط

چک لیست 30 تایی وظایف حسابدار

تاریخ: 1400/11/12

بازدید: 8817

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

وقتی به یک حسابدار فکر می‌کنید، چه کسی را تصور می‌کنید؟ بسیاری از مردم ممکن است تصور کنند که حسابدار یک شخص تا حدودی متزلزل است که به طور خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کند تا مطالبات مالیاتی مشتریان خود را ثبت کند.

مدرس

@ins

چگونه استنادات خود را افزایش دهیم

تاریخ: 1398/07/16

بازدید: 7807

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

راه‌هایی برای دریافت استناد

مدرس

@ins

کامپوزیت دندان ماندگار روکش اقتصادی زیبا

تاریخ: 1400/12/16

بازدید: 11129

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خیلی‌ها به خاطر هزینه‌های بالای خدمات دندانپزشکی و زیبایی، به پزشک مراجعه نمی‌کنند و پوسیدگی دندان‌هایشان از مرحله پر کردن، و عصب‌کشی می‌گذرد و نهایتاً کل دندان را مجبور می‌شوند بکشند و این فاجعه است.

مدرس

@ins

سالروز انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت رجائی و باهنر گرامی باد.

تاریخ: 1397/06/07

بازدید: 769

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رویداد

مدرس

@ins

اهمیت هوش هیجانی در موفقیت و تقویت آن

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 1360

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اهمیت هوش هیجانی در موفقیت و تقویت آن

مدرس

@ins

آموزش جستجوی تصویر در گوگل

تاریخ: 1399/09/30

بازدید: 7223

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

با جستجوی عکس در گوگل آشنا شویم

مدرس

@ins

جاهای دیدنی آنتالیا ترکیه در تابستان

تاریخ: 1400/06/30

بازدید: 516

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

جاهای دیدنی آنتالیا ترکیه در تابستان

مدرس

@ins

آشنایی با گزینه جدید شبکه اجتماعی ریسرچ‌گیت

تاریخ: 1398/12/14

بازدید: 3827

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مهارت و تجربه در ریسرچ گیت

مدرس

@ins

بهترین شهرهای توریستی جنوب ایران

تاریخ: 1400/06/22

بازدید: 3533

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بهترین شهرهای توریستی جنوب ایران

مدرس

@ins

چگونه در بیب اکسل ماتریس هم آیندی ایجاد کنیم؟

تاریخ: 1400/01/14

بازدید: 1834

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نرم افزار بیب اکسل

مدرس

@ins