بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

معروف ترین جملات انگیزشی + 100 جمله انگیزشی که هرگز نشنیده اید!


اولین عاملی که باعث می‌شود شما به یک انسان خودانگیخته تبدیل شوید، این است که برای آینده خود هدف داشته باشید و برای رسیدن به آن هر روز قدم بردارید.

معروف ترین جملات انگیزشی + 100 جمله انگیزشی که هرگز نشنیده اید!

بارش باران بر دل کویر، رشد کردن درخت در اوج سختی و تاریکی، تماس آب با ساحل و در آغوش کشیدن کسی که خیلی دلتنگش هستیم، همگی یک احساس مشترک را تداعی می کنند و آن هم تمایل به ادامه دادن و ناامید نشدن است. انسان ها به این حالت، انگیزه می  گویند. انگیزش عامل اصلی رفتارهای انسانی است. در ادامه مقاله راهکارهایی را برای شما بیان می کنیم که به وسیله آنها به یک انسان خودانگیخته تبدیل می شوید که در هر لحظه می توانید انگیزه خود را افزایش دهید. همچنین در انتهای مقاله برخی از بهترین عبارات انگیزشی را برای شما بیان می کنیم و از تاثیر خواندن جملات انگیزشی صحبت می کنیم .

هدف داشتن و اقدام کردن در راستای آن هدف

اولین عاملی که باعث می‌شود شما به یک انسان خودانگیخته تبدیل شوید، این است که برای آینده خود هدف داشته باشید و برای رسیدن به آن هر روز قدم بردارید. برای آنکه احتمال عمل به برنامه خود را بیشتر کنید، باید کارها را به اقدامک تبدیل کنید.

عبارت های انگیزشی

منظور از اقدامک، تبدیل آن کار به ابتدایی ترین بخشی است که انجام دادنش بسیار ساده باشد. اقدام کردن در راستای هدف انگیزه شما را افزایش می دهد.

 

برای مثال اگر در برنامه ریزیتان زمان مطالعه خود را پیش از خواب خود در نظر گرفته اید، گذاشتن کتاب در کنار تخت خوابتان اقدامک شما حساب می شود. پس از چند شب که کتاب در کنار تخت شما باشد، ناخودآگاه آن را برمیدارید و چند صفحه از آن را می خوانید. تکرار کتاب خواندن به شما انگیزه ای می دهد که به جای خواندن دو تا سه صفحه، ده تا پانزده صفحه بخوانید. 

 

عامل بودن و حرکت کردن

 

برای تبدیل شدن به یک انسان خود انگیخته، باید عامل باشید. انسان های عامل مسئولیت زندگی خود را به طور کامل پذیرفته اند. آنها برخلاف انسان های غیر عامل، زمانی که با شرایطی مواجه می شوند که  مطابق میلشان نیست هیچ اقدامی انجام نمی دهند و در نتیجه بیشتر در آن وضعیت فرو می روند اما انسان های عامل و کسانی که صفر تا صد مسئولیت زندگی خود را پذیرفته‌اند، به جای غر زدن به شرایط به صورت کامل شرایط را بررسی و ریشه یابی می کنند و در جهت بهبود شرایط اقداماتی را انجام می دهند. چنین افرادی در انواع جنبه های زندگی خود از جمله روابط عاطفی،راه اندازی کسب و کار، تحصیلات و... موفقیت های بیشتری به دست می آورند.

 

 

خواندن جملات انگیزشی

 

جمله های انگیزشی باعث ایجاد انگیزه، الهام بخشیدن و تشویق فرد می شود.

این جملات قدرت ایجاد انگیزه، الهام بخشیدن و تشویق را دارند، زمانی که احساس ناراحتی می کنید یا انگیزه ندارید چند تا از سخنان انگیزشی را بخوانید و خواهید دید که چگونه خلق و خوی و وضعیت ذهنی شما شروع به بهبود می کند.

 

عبارات انگیزشی مثبت باعث ایجاد خوش بینی و امید می شود. جملات انگیزشی باعث می شود جنبه های روشن زندگی را ببینید، انگیزه ایجاد کنید و به آینده ای بهتر امیدوار باشید.

جملات انگیزشی عاملی برای رسیدن به موفقیت

در چنین مواقعی خواندن سخنان افرادی که در زندگی خود به چیزی دست یافته اند بسیار مفید خواهد بود. کلمات محرک آنها را بخوانید و اجازه دهید این کلمات در ذهن شما فرو برود.

 

بسیاری از نقل قول ها حاوی بینش و خرد است که در چند کلمه خلاصه شده است. اگر این جملات را چند بار بخوانید، و اغلب روی کلمات تمرکز کنید، خرد و بینشی را کشف خواهید کرد که به شما در زندگی کمک می کند.

یکی دیگر از مزایایی که می توانید با خواندن جملات انگیزشی به دست آورید، امید است.

وقتی در شرایط سختی قرار می گیرید، وقتی نمی دانید چه کاری باید انجام دهید، یا زمانی که احساس ناراحتی می کنید، جمله های انگیزشی مانند پرتوهای نور هستند که وارد زندگیتان می شوند و تاریکی را می راندند.

در ادامه برخی از بهترین جمله های انگیزشی را برایتان آورده ایم که می توانید در مواقعی که انرژی پایینی دارید از آنها اسفاده کنید. 

جملات معروف انگیزشی

اگر می‌خواهید به عظمت برسید، اجازه نخواهید.

 

 "برای داشتن یک زندگی خلاقانه، باید ترس خود را از اشتباه کردن از دست بدهیم." 

 

"اگر حاضر نیستید ریسک معمولی را انجام دهید، باید به چیزهای معمولی بسنده کنید." --جیم ران

 

"یک ایده را بپذیرید. آن یک ایده را در زندگی خود قرار دهید - به آن فکر کنید، رویاپردازی کنید، بر اساس آن ایده زندگی کنید. اجازه دهید مغز، ماهیچه ها، اعصاب، هر قسمت از بدن شما پر از آن ایده باشد، و فقط هر ایده دیگری را به حال خود رها کنید، این راه موفقیت است." --سوامی ویوکاناندا

 

 "همه رویاهای ما می توانند محقق شوند اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم." --والت دیزنی

 

 "چیزهای خوب به سراغ افرادی می آیند که صبر می کنند، اما چیزهای بهتر نصیب کسانی می شود که بیرون می روند و آنها را به دست می آورند." 

 

"اگر کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، آنچه را که همیشه می گرفتید به دست خواهید آورد." --ناشناس

 

 "موفقیت، راه رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق است." --وینستون چرچیل

 

 "کارآفرینان موفق به جای شخصیت گیرنده، شخصیت بخشنده دارند.

 

 "هر وقت یک فرد موفق را می بینید، فقط افتخاراتش را می بینید و هرگز حاضر نیستید تا خواسته های زودگذر خود را فدا کنید تا به آنها برسید." --وایبهاو شاه

 

"فرصت ها اتفاق نمی افتد، شما آنها را ایجاد می کنید." --کریس گروسر

 

سعی کنید فردی موفق نباشید، بلکه سعی کنید فردی با ارزش شوید." --آلبرت انیشتین

کلام آخر

خواندن عبارات انگیزشی، اولین اقدام برای تبدیل شدن به یک فرد خودانگیخته است. جملات انگیزشی به افراد امید می دهند و این امید است که باعث ایجاد انگیزه آنها می شود. 

پست های مرتبط

فهرست نام های پرتکرار محققین در مرکز اطلاعات علمی

تاریخ: 1400/04/23

بازدید: 639

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بر اساس داده های مرکز اطلاعات علمی، اسامی پر تکرار مرکز اطلاعات علمی شناسایی شدند

مدرس

@ins

ویژگی های ویندوز 11

تاریخ: 1400/04/06

بازدید: 2201

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ویندوز یازده چیست

مدرس

@ins

تقدیر از همکاران اداره بازاریابی SID در روز کارآفرینی

تاریخ: 1401/05/07

بازدید: 52

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

همزمان با 6 مرداد روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای، از همکاران اداره بازاریابی مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی تقدیر شد.

مدرس

@ins

باتری گوشی موبایل خود را بدون واسطه خرید کنید

تاریخ: 1401/03/26

بازدید: 151

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از معضلات رایج گوشی‌های تلفن همراه سلامت عملکردی باتری آنهاست. اگر مدت زیادی است که از موبایل خود استفاده می‌کنید، شاید این معضل و مشکل، متوجه شما نیز شده باشد. چرا که باتری از اولیه‌ترین لازمه‌های عملکردی موبایل شماست.

مدرس

@ins

روش‌های محافظت از ممبران در سیستم های تصفیه آب دریا

تاریخ: 1400/06/23

بازدید: 568

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

روش‌های محافظت از ممبران در سیستم های تصفیه آب دریا

مدرس

@ins

نمایه سازی مجموعه مقالات چهارمین کنفرانس بین المللی وب پژوهی در پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

تاریخ: 1397/04/10

بازدید: 439

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مقالات کنفرانس های علمی

مدرس

@ins

به منظور دستیابی به مقالات علمی معتبر SID را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

تاریخ: 1397/06/12

بازدید: 994

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اطلاع رسانی

مدرس

@ins

هشتمین دوره دو فصلنامه آنالیز عددی و بهینه سازی در بانک نشریات علمی SID نمایه شد

تاریخ: 1397/05/24

بازدید: 498

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

سلول بنیادی چیست

تاریخ: 1400/08/26

بازدید: 2662

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سلول بنیادی، به سلول گفته می شود که دارای دو ویژگی است : اول ،  سلول قابلیت تکثیر داشته باشد ، به این معنی که قادر به انجام تقسیمات میتوز به منظور حفظ جمعیت خود باشند و دوم اینکه بتواند به سلول های مختلف تمایز پیدا کند .

مدرس

@ins

وبینارهای رایگان دانشگاه صنعتی شریف در هفته پژوهش

تاریخ: 1400/09/15

بازدید: 561

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار نقشی برجسته و انکارناپذیر دارد که می‌توان آن را به عنوان نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها دانست. به دلیل اهمیت پژوهش در توسعه ، روز‪ 25 ‬آذر روز پژوهش نام گذاری شده است .

مدرس

@ins