بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پربارترین درختان گردو در ایران را بشناسید.


درختان گردوی زیادی وجود دارند که قادرند در شرایط اقلیمی و آب وهوایی باغ ما به خوبی رشد نمایند. نکته مهم در این بین انتخاب رقمی است که ما را به بیشترین درآمدزایی با بهترین عملکرد در باغ برساند.

پربارترین درختان گردو در ایران را بشناسید.

کاشت و پرورش درختان گردو یکی از بهترین ارقام برای سودآوری و درآمدزایی از باغ است. اغلب ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ‌ها و ارقام گردو کانادایی قادرند در شرایط آب وهوایی در نقاط مختلف کشورمان بهترین رشد و عملکرد را از خود نشان دهند. نکته مهم در خرید نهال گردو؛ انتخاب رقم سازگار با اقلیم آب هوایی باغ است. نهالی که بتواند در باغ ما به خوبی رشد نموده و به محصول دهی بپردازد. به این ترتیب درآمدزایی و سودآوری ما از باغ افزایش خواهد یافت. در این مطلب قصد داریم تا پربارترین درختان گردو را در ایران شناسایی نموده و برای کاشت در باغمان انتخاب کنیم.

نهال گردو شناسنامه دار

5 نکته طلایی در هنگام خرید نهال گردو  لیبل دار

خرید نهال گردو و احداث باغ گردو به دلیل سازگاری بسیار عالی درختان با تمامی شرایط آب وهوایی و اقلیمی، باردهی سریع و در حجم بالا؛ قیمت بالای محصولات و امکان فروش سایر اندام‌های میوه و درختان؛ (مثل چوب گردو؛ پوست سبز رنگ میوه، برگ و...) یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اکثر شهرها حتی در شهرهای بسیار سرد و بسیار گرم؛ مناطق کوهستانی و کویری و مناطق با رطوبت بسیار بالا و مناطق خشک به حساب میاید. البته به شرط آنکه رقم نهال با آگاهی و شناخت صحیح از نیاز درختان انتخاب و خریداری شود. در هنگام خرید نهال گردو به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید.

 1. قیمت نهال گردو : شاید اولین موردی که در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو مورد توجه باغداران قرار میگیرد؛ قیمت نهال گردو باشد. این مورد به دلیل آنکه در هر هکتار از باغ با توجه به فواصل کاشت بین 250 تا 300 اصله نهال گردو مورد نیاز است. حائز اهمیت قرار گرفته است. خبر خوب آنکه قیمت نهال گردو بسیار مقرون به صرفه بوده و از طرفی به علت باردهی سریع در سالهای دوم و سوم؛ بازگشت سرمایه به سرعت انجام خواهد شد.
 2. سازگاری نهال با شرایط آب وهوایی و اقلیمی : در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو؛ باید شرایط مساعد برای رشد درختان را با شرایط موجود اقلیمی و آب وهوایی در منطقه باغمان مقایسه کنیم. برای مثال اگر در منطقه ما سابقه سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار و پاییز وجود دارد. باید از ارقام دیرگل استفاده نماییم. و یا اگر رطوبت در منطقه ما زیاد است. باید از ارقام خاصی برای کاشت در باغ بهره گیریم.
 3. محصول دهی درختان : همواره محصول دهی درختان یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو مورد توجه قرار گرفته است. لازم به ذکر نیست که هرچه باردهی درختان بیشتر باشد؛ سودآوری شما از باغ افزایش خواهد یافت.
 4. کیفیت محصولات : اگرچه حجم محصول دهی بسیار مهم است. اما اگر کیفیت محصولات چندان مطلوب نباشد؛ شانس فروش و بازار پسندی میوه کاهش چشمگیری میابد. از این رو باید علاوه بر انتخاب رقمی با میوه‌های درشت و با کیفیت؛ شرایط مطلوب برای رشد درختان را نیز فراهم سازیم.
 5. عمر اقتصادی : عمر اقتصادی درواقع به مدت زمانی گفته میشود که درختان گردو به سن بلوغ رسیده و محصول دهی حداکثری خود را آغاز میکنند. تا زمانیکه به دوران کهنسالی رسیده و محصول دهی آنها رفته رفته کم میشود. در دوران کهنسالی باید درختان را بریده و نهال جدیدی در خاک بکارید. خوشبختانه عمر اقتصادی اکثر ارقام گردو بسیار مطلوب است. یعنی با یکبار خرید و کاشت نهال گردو در خاک بین 70 تا 200 سال میتوانید از محصول دهی حداکثری درختان بهره ببرید.

نهال گردو اصلاح شده

با توجه به فاکتورهایی که در این بخش به آنها اشاره شد؛ شما میتوانید بهترین نوع رقم را برای کاشت در باغ خود انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر شما باغداران محترم میتوانید از مشاوره‌های رایگان پیش از خرید نهال گردوی ما در نهالستان پالیز بهره مند شوید.

پربارترین درختان گردو در ایران را بشناسید.

درختان گردوی زیادی وجود دارند که قادرند در شرایط اقلیمی و آب وهوایی باغ ما به خوبی رشد نمایند. نکته مهم در این بین انتخاب رقمی است که ما را به بیشترین درآمدزایی با بهترین عملکرد در باغ برساند. در این بخش پربارترین نهال گردو برای کاشت در شهرهای مختلف کشورمان را معرفی خواهیم نمود:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 کوهستانی

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبار گل

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

 • نهال گردو ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو ژنوتیپ پالیز به نام نهال گردو کانادایی نیز شناخته میشود. از ویژگی‌های نهال گردو کانادایی باردهی سریع و بسیار عالی؛ کیفیت محصولات بالا و بازار پسندی مطلوب؛ عمر اقتصادی بینظیر و مقاومت بسیار مطلوب درختان در برابر سرما و گرمای شدید؛ رطوبت و خشکی بالا و همچنین مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری‌ها است.

نهالستان پالیز

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی و شرح مهم ترین نکات در هنگام خرید نهال گردو پرداخته و پربارترین ارقام نهال گردو برای کاشت در هر شرایط آب وهوایی و اقلیمی را به شما معرفی نمودیم. با انتخاب هریک از این ارقام با توجه به شرایط اقلیمی منطقه باغ؛ و نگهداری صحیح از باغ؛ بیشترین بهره وری را از باغ برداشت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هریک از ارقام معرفی شده شما باغداران محترم میتوانید به سایر مقالات ما در سایت پالیز مراجعه فرمایید.

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین مرکز فروش نهال گردو و سایر ارقام نهال میوه در شمال غربی کشورمان است. این مرکز دارای مجوزهای رسمی و معتبر قانونی از جمله تاییدیه رسمی جهاد کشاورزی؛ شناسنامه معتبر و گواهینامه رسمی است.

از سایر خدمات نهالستان پالیز ارائه مشاوره رایگان پیش و پس از خرید نهال گردو درباره کلیه اقدامات مربوط به نحوه نگهداری از باغ؛ آبیاری؛ کوددهی و سمپاشی و... است.

همچنین احداث باغ شما به صورت حضوری توسط متخصصین ما در نهالستان پالیز و ارائه مشاوره تخصصی بیماری شناسی و افت زدایی توسط متخصصین گیاهشناسی از دیگر خدمات تخصصی ما در نهالستان پالیز است.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ خرید نهال گردو و یا دریافت مشاوره رایگان با ما در نهالستان پالیز به صورت حضوری؛ آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

برای خرید عمده نهال گردو لیبل دار و ثبت سفارش می توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرس https://www.paliznahal.ir مراجعه نمایید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز  ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳ – ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

پست های مرتبط

تاثیر ابتلا به کوید-19 بر صدای انسان

تاریخ: 1399/08/01

بازدید: 4100

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

دکتر ماندانا نوربخش عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س) به همراه تیمی از متخصصان به مطالعه تاثیرابتلا به بیماری کوید 19 برای امواج صوتی حاصل از صدای انسان پرداختند.

مدرس

@ins

نحوه استفاده از سرویس ترجمیار در ترجمه مقالات علمی انگلیسی در پایگاه اطلاعات علمی (SID)

تاریخ: 1397/07/04

بازدید: 2232

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بهره مندی از سرویسهای SID

مدرس

@ins

دسترسی رایگان به مجموعه داده ها

تاریخ: 1401/03/01

بازدید: 1651

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در فرآیند یادگیری ماشین ، محقق برای انجام کارهای مورد نظر خود نیاز به مجموعه داده استاندارد دارد . در این پست به معرفی یکی از پایگاه هایی که به طور رایگان ، مجموعه داده را در اختیار محققان قرار می دهد می پردازیم .

مدرس

@ins

پراستنادترین مقالات و مجلات ایران و جهان بر اساس گوگل اسکالر 2020

تاریخ: 1399/04/21

بازدید: 4852

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

شاخص‌های استنادی گوگل اسکالر منتشر شد

مدرس

@ins

چگونه به پروفایل گوگل اسکالر مقاله اضافه کنیم

تاریخ: 1399/07/07

بازدید: 5567

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آموزش گوگل اسکالر

مدرس

@ins

با LUDWIG مقاله بهتری بنویسیم

تاریخ: 1400/01/29

بازدید: 5172

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

موتور جستجو برای ترجمه به زبان انگلیسی

مدرس

@ins

لیست مدارک علمی محققان جهاد دانشگاهی به همراه نمره آلتمتریکس

تاریخ: 1399/10/19

بازدید: 1320

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نمره التمتریکس جهاد دانشگاهی

مدرس

@ins

کاشت دندان (ایمپلنت) چه زمانی نیاز است؟

تاریخ: 1401/03/18

بازدید: 180

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر شما هم به هر دلیلی دندان خود را از دست داده یا کشیده باشید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا به ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

مدرس

@ins

روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی

تاریخ: 1401/04/07

بازدید: 559

1401

زمان مطالعه: 4 دقیقه

استفاده از سلاح‌های شیمیایی به قدری آزاردهنده و شنیع است که هیچ انسانی نمی‌تواند در برابر آن آرام بشیند و استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم نکند.

مدرس

@ins

برگزاری سی‌و‌یکمین جلسه‌ی شورای علمی مرکز اطلاعات علمی SID

تاریخ: 1400/12/18

بازدید: 286

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سی‌و‌یکمین جلسه‌ی شورای علمی مرکز اطلاعات علمی با حضور رئیس و معاون پژوهشی جهاددانشگاهی در سالن جلسات دفتر مرکزی برگزار شد.

مدرس

@ins