بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پربارترین درختان گردو در ایران را بشناسید.


درختان گردوی زیادی وجود دارند که قادرند در شرایط اقلیمی و آب وهوایی باغ ما به خوبی رشد نمایند. نکته مهم در این بین انتخاب رقمی است که ما را به بیشترین درآمدزایی با بهترین عملکرد در باغ برساند.

پربارترین درختان گردو در ایران را بشناسید.

کاشت و پرورش درختان گردو یکی از بهترین ارقام برای سودآوری و درآمدزایی از باغ است. اغلب ارقام اصلاح شده و ژنوتیپ‌ها و ارقام گردو کانادایی قادرند در شرایط آب وهوایی در نقاط مختلف کشورمان بهترین رشد و عملکرد را از خود نشان دهند. نکته مهم در خرید نهال گردو؛ انتخاب رقم سازگار با اقلیم آب هوایی باغ است. نهالی که بتواند در باغ ما به خوبی رشد نموده و به محصول دهی بپردازد. به این ترتیب درآمدزایی و سودآوری ما از باغ افزایش خواهد یافت. در این مطلب قصد داریم تا پربارترین درختان گردو را در ایران شناسایی نموده و برای کاشت در باغمان انتخاب کنیم.

نهال گردو شناسنامه دار

5 نکته طلایی در هنگام خرید نهال گردو  لیبل دار

خرید نهال گردو و احداث باغ گردو به دلیل سازگاری بسیار عالی درختان با تمامی شرایط آب وهوایی و اقلیمی، باردهی سریع و در حجم بالا؛ قیمت بالای محصولات و امکان فروش سایر اندام‌های میوه و درختان؛ (مثل چوب گردو؛ پوست سبز رنگ میوه، برگ و...) یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اکثر شهرها حتی در شهرهای بسیار سرد و بسیار گرم؛ مناطق کوهستانی و کویری و مناطق با رطوبت بسیار بالا و مناطق خشک به حساب میاید. البته به شرط آنکه رقم نهال با آگاهی و شناخت صحیح از نیاز درختان انتخاب و خریداری شود. در هنگام خرید نهال گردو به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید.

 1. قیمت نهال گردو : شاید اولین موردی که در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو مورد توجه باغداران قرار میگیرد؛ قیمت نهال گردو باشد. این مورد به دلیل آنکه در هر هکتار از باغ با توجه به فواصل کاشت بین 250 تا 300 اصله نهال گردو مورد نیاز است. حائز اهمیت قرار گرفته است. خبر خوب آنکه قیمت نهال گردو بسیار مقرون به صرفه بوده و از طرفی به علت باردهی سریع در سالهای دوم و سوم؛ بازگشت سرمایه به سرعت انجام خواهد شد.
 2. سازگاری نهال با شرایط آب وهوایی و اقلیمی : در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو؛ باید شرایط مساعد برای رشد درختان را با شرایط موجود اقلیمی و آب وهوایی در منطقه باغمان مقایسه کنیم. برای مثال اگر در منطقه ما سابقه سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار و پاییز وجود دارد. باید از ارقام دیرگل استفاده نماییم. و یا اگر رطوبت در منطقه ما زیاد است. باید از ارقام خاصی برای کاشت در باغ بهره گیریم.
 3. محصول دهی درختان : همواره محصول دهی درختان یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام انتخاب و خرید نهال گردو مورد توجه قرار گرفته است. لازم به ذکر نیست که هرچه باردهی درختان بیشتر باشد؛ سودآوری شما از باغ افزایش خواهد یافت.
 4. کیفیت محصولات : اگرچه حجم محصول دهی بسیار مهم است. اما اگر کیفیت محصولات چندان مطلوب نباشد؛ شانس فروش و بازار پسندی میوه کاهش چشمگیری میابد. از این رو باید علاوه بر انتخاب رقمی با میوه‌های درشت و با کیفیت؛ شرایط مطلوب برای رشد درختان را نیز فراهم سازیم.
 5. عمر اقتصادی : عمر اقتصادی درواقع به مدت زمانی گفته میشود که درختان گردو به سن بلوغ رسیده و محصول دهی حداکثری خود را آغاز میکنند. تا زمانیکه به دوران کهنسالی رسیده و محصول دهی آنها رفته رفته کم میشود. در دوران کهنسالی باید درختان را بریده و نهال جدیدی در خاک بکارید. خوشبختانه عمر اقتصادی اکثر ارقام گردو بسیار مطلوب است. یعنی با یکبار خرید و کاشت نهال گردو در خاک بین 70 تا 200 سال میتوانید از محصول دهی حداکثری درختان بهره ببرید.

نهال گردو اصلاح شده

با توجه به فاکتورهایی که در این بخش به آنها اشاره شد؛ شما میتوانید بهترین نوع رقم را برای کاشت در باغ خود انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر شما باغداران محترم میتوانید از مشاوره‌های رایگان پیش از خرید نهال گردوی ما در نهالستان پالیز بهره مند شوید.

پربارترین درختان گردو در ایران را بشناسید.

درختان گردوی زیادی وجود دارند که قادرند در شرایط اقلیمی و آب وهوایی باغ ما به خوبی رشد نمایند. نکته مهم در این بین انتخاب رقمی است که ما را به بیشترین درآمدزایی با بهترین عملکرد در باغ برساند. در این بخش پربارترین نهال گردو برای کاشت در شهرهای مختلف کشورمان را معرفی خواهیم نمود:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 کوهستانی

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبار گل

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 4 معتدل

 • نهال گردو ژنوتیپ برتر

ارقام نهال گردو ژنوتیپ پالیز به نام نهال گردو کانادایی نیز شناخته میشود. از ویژگی‌های نهال گردو کانادایی باردهی سریع و بسیار عالی؛ کیفیت محصولات بالا و بازار پسندی مطلوب؛ عمر اقتصادی بینظیر و مقاومت بسیار مطلوب درختان در برابر سرما و گرمای شدید؛ رطوبت و خشکی بالا و همچنین مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری‌ها است.

نهالستان پالیز

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی و شرح مهم ترین نکات در هنگام خرید نهال گردو پرداخته و پربارترین ارقام نهال گردو برای کاشت در هر شرایط آب وهوایی و اقلیمی را به شما معرفی نمودیم. با انتخاب هریک از این ارقام با توجه به شرایط اقلیمی منطقه باغ؛ و نگهداری صحیح از باغ؛ بیشترین بهره وری را از باغ برداشت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هریک از ارقام معرفی شده شما باغداران محترم میتوانید به سایر مقالات ما در سایت پالیز مراجعه فرمایید.

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین مرکز فروش نهال گردو و سایر ارقام نهال میوه در شمال غربی کشورمان است. این مرکز دارای مجوزهای رسمی و معتبر قانونی از جمله تاییدیه رسمی جهاد کشاورزی؛ شناسنامه معتبر و گواهینامه رسمی است.

از سایر خدمات نهالستان پالیز ارائه مشاوره رایگان پیش و پس از خرید نهال گردو درباره کلیه اقدامات مربوط به نحوه نگهداری از باغ؛ آبیاری؛ کوددهی و سمپاشی و... است.

همچنین احداث باغ شما به صورت حضوری توسط متخصصین ما در نهالستان پالیز و ارائه مشاوره تخصصی بیماری شناسی و افت زدایی توسط متخصصین گیاهشناسی از دیگر خدمات تخصصی ما در نهالستان پالیز است.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال گردو؛ خرید نهال گردو و یا دریافت مشاوره رایگان با ما در نهالستان پالیز به صورت حضوری؛ آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

برای خرید عمده نهال گردو لیبل دار و ثبت سفارش می توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرس https://www.paliznahal.ir مراجعه نمایید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز  ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳ – ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

پست های مرتبط

چگونه اوقات فراغت خود را در زمان قرنطینه بگذرانیم؟

تاریخ: 1398/12/20

بازدید: 7194

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در قرنطینه از خواندن لذت ببریم

مدرس

@ins

تحلیل موضوع

تاریخ: 1399/11/23

بازدید: 1504

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مدرس

@ins

برای دریافت جنین اهدایی چقدر باید منتظر ماند؟

تاریخ: 1397/04/17

بازدید: 4205

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رویداد علمی

مدرس

@ins

آشنایی با مراحل ساخت طلا و جواهر

تاریخ: 1401/05/08

بازدید: 75

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طلا و جواهر سازی از جمله شغل هایی است که به ظرافت و سلیقه بسیار زیادی احتیاج دارد. صنف طلا و جواهر سازی یکی از مشاغلی است که با ورود به این حوزه و یادگیری مهارت های آن می توان به درآمد بسیار بالایی دست یافت.

مدرس

@ins

سایه بان چتری یک انتخاب عالی

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 661

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سایه بان چتری یک انتخاب عالی

مدرس

@ins

موضوعات جدید علمی را استخراج کنید

تاریخ: 1398/08/27

بازدید: 6531

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سرویس جدید پایگاه مرکز اطلاعات علمی

مدرس

@ins

بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران

تاریخ: 1399/08/14

بازدید: 3483

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

درمان اضطراب بیش فعالی افسردگی در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران

مدرس

@ins

معرفی دانشنامه پلیس جمهوری اسلامی ایران

تاریخ: 1397/12/12

بازدید: 2355

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

دانشگاه علوم انتظامی امین

مدرس

@ins

تفاهم نامه همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی و کتابخانه ، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی منعقد شد

تاریخ: 1397/12/07

بازدید: 959

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خبر عقد تفاهم نامه همکاری

مدرس

@ins

گرامی داشت مقام شامخ معلم و مروری بر مقالات علمی

تاریخ: 1398/02/11

بازدید: 1513

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بازخوانی مقاله علمی

مدرس

@ins