بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

رینوپلاستی چیست و چقدر هزینه دارد ؟


رینوپلاستی در حقیقت کلمه ای یونانی است، که مرکب از دو کلمه ی رینو به معنی بینی و پلاستی به معنی تغییر ساختار است. بنابراین می توان گفت، که رینوپلاستی به معنای تغییر ساختار بینی است.

رینوپلاستی چیست و چقدر هزینه دارد ؟

رینوپلاستی

همانطور که آگاه هستید، امروزه اکثر مردم در به در به دنبال روش های متفاوتی برای عمل زیبایی می باشند. یکی از مرسوم ترین عمل های زیبایی، عمل بینی است. اگر در مورد روش های عمل زیبایی بینی مطالعه ای کرده باشید، حتما متوجه خواهید شد، که رینوپلاستی یکی از معروف ترین روش های عمل زیبایی بینی به شمار می آید.

 قبل از هر چیزی، ابتدا به خود کلمه ی رینوپلاستی می پردازیم. رینوپلاستی در حقیقت کلمه ای یونانی است، که مرکب از دو کلمه ی رینو به معنی بینی و پلاستی به معنی تغییر ساختار است. بنابراین می توان گفت، که رینوپلاستی به معنای تغییر ساختار بینی است. رینوپلاستی همانگونه که در بالا به ان اشاره شد، از کارآمدترین روش های عمل زیبایی بینی است، که امروزه به دلایل برخی از قابلیت های خود، طرفداران بسیاری دارد.

رینوپلاستی این قابلیت را دارد، که ساختار بینی شما را با توجه به نظر شما تغییر دهد. معمولا رینوپلاستی اینگونه انجام می شود، که در مرحله ی اول قسمت پایینی بینی را می شکافند، سپس بخش های دیگر بینی از جمله: پره ها، غضروف، شکل و فرم بینی را تغییر می دهند‌. عمل رینوپلاستی کاربرد مفیدی در مشکلات تنفسی و پولیپ بینی دارد و آنها را از بین می برد‌.

برای نمونه برای اینکه مشکلات تنفسی را از بین ببرند، استخوان تقسیم کننده بینی و غضروف آن را صاف می کنند. همین باعث می شود تا اگر گرفتگی درون بینی وجود داشته باشد، از بین برود و تنفس برای فرد راحت تر از قبل باشد‌.

انواع روش های رینوپلاستی

عمل رینوپلاستی این زمینه را برای افراد مهیا کرده است، که از روش ها و تکنیک های متفاوتی برای انجام این عمل استفاده کنند. بدین ترتیب پزشک ساختار بینی دلخواه شما را با شرایط جسمانیان که در فرم پر کرده اید، مطابقت می دهد و در آخر یا توجه با شرایط جسمانی و نظر شما، از روش ها و تکنیک های مختلف برای تغییر ساختار بینی شما استفاده می کند.

رینوپلاستی اکنون در سه روش، قابل انجام است. این روش ها به وسیله فناوری ها و تکنولوژی های جدید استفاده می شوند، که از مزیت های بالایی برخوردار هستند؛ از قبیل: عوارض احتمالی بعد از عمل را تا حدود خیلی زیادی کاهش می دهد و بینی شما را به بینی دلخواه شما تبدیل می کنند‌. در ادامه به طور خیلی اختصاصی انواع رینوپلاستی را برای شما توصیف می کنیم‌

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز یکی از روش های رینوپلاستی است. از مزایای روش جراحی بینی باز، دسترسی کامل پزشک به تمام بخش های بینی است. آزادی در جراحی بینی باز این امکان را پزشک می دهد تا در هنگام عمل دستش باز باشد. جراحی بینی باز در مقابل دیگر جراحی ها به زمان بیشتری در هنگام عمل نیاز دارد و به مراتب نیازمند مراقبت های بیشتری نیز است.

از روش رینوپلاستی اغلب برای عمل زیبایی و همچنین از بین بردن مشکلات انواع مختلف بینی نظیر: بینی های گوشتی، بینی های قوز دار و در نهایت بینی انحرافی به کار برده می شود. بینی برخی نیاز افراد تو رفتگی دارد و یا برعکس ، نیاز به بیرون آمدن دارد، در چنین مواقعی قطع به یقین پزشک از جراحی بینی باز استفاده می کند.

جراحی بینی بسته

گاهی اوقات مشکل بینی شما انقدر زیاد نیست و تنها کمی تغییرات جزئی برای رسیدن به بینی دلخواه شما کافی است؛ در همچین شرایطی پزشک از روش جراحی بینی بسته برای عمل بینی شما استفاده می کند. در روش جراحی بینی بسته شما با کمترین درد روبرو هستید و بر خلاف روش جراحی بینی باز این روش از مراقبت های بعد از عمل کمتری برخوردار است.

روش جراحی بینی بسته به این صورت است، که در بخش پایینی بینی، یک برش ایجاد می کنند و یا از حفره های بینی برای انجام عمل استفاده می کنند. از مزیت های پر طرفدار این روش، برجای نماندن بخیه در مدت زمان کم است. یعنی اگر فردی دوست نداشته باشند، که بخیه بر روی صورت آن مشخص نباشد، روش جراحی بینی بسته بهترین گزینه برای آنها خواهد بود.

قبل و بعد بینی استخوانی

آلارپلاستی چیست ؟

از جدید ترین و بروز ترین روش های انجام رینوپلاستی، روش آلارپلاستی است. در این روش بینی شما ظریف تر و یا به عبارتی باریک تر می شود. معمولا از روش آیلار پلاستیک برای تغییر سوراخ های بینی استفاده می کنند. روش آلار پلاستی به این گونه است، که در ابتدا غضروف های نوک بینی را کوتاه می کنند و سپس پایه آلار را کوتاه یا بلند می کنند. هر کدام از این روش ها بر اساس ویژگی های جسمانی فرد انجام می شود. پس میتوان نتیجه گرفت، روش های رینوپلاستی وابسته به شرایط جسمانی فرد است.

 رینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

 قبل از انجام رینوپلاستی نیاز است تا شما به پزشک متخصصی مراجعه کنید و وضعیت خود را با او در میان بگذارید. سپس اگر شما واحد شرایط این عمل بودید، می توانید رینوپلاستی را انجام دهید. در صورتی که این شرایط در شما وجود داشته باشد، انجام رینوپلاستی برای شما مناسب است. همچنین نکته ای در این میان حائز اهمیت است، اینکه عمل رینوپلاستی هیچ گونه محدودیتی ندارد و هم برای آقایان و هم برای خانوم ها مناسب است.

تنها محدودیت موجود در رینوپلاستی، محدودیت سنی است، که توصیه می شود، بعد از ۱۸ سالگی این عمل انجام شود‌. دلیل این محدودیت رشد نوجوان است، چون همانطور که میدانید، نوجوان تا قبل از ۱۸ سالگی در حال رشد است و ممکن است، پس از اینکه عمل انجام شد، بینی تغییر پیدا کند.

 • برخی افراد مشکلات جسمانی مانند مشکلات تنفسی دارند و از این موضوع رنج می برند. انجام رینوپلاستی به آنها کمک می کند تا بدون هیچ گونه تغییری در فرم بینی برای همیشه از دست اینگونه مشکل ها رها شوند.
 • بینی بعضی از افراد در میان صورتشان خیلی بزرگ تر است و همین خود دلیلی است تا آنها تصمیم به عمل جراحی زیبایی بگیرند. در اینگونه موارد مهم استفاده از رینوپلاستی نتیجه ی مثبتی می دهد.
 • برخی دیگر از افراد هستند، که با وجود اینکه بر روی بینی خود انواع مختلف جراحی های زیبایی را انجام داده اند، باز هم از نتیجه کار راضی نیستند و به دنبال اصلاح آن می باشند. رینوپلاستی این امکان را برای شما فراهم می کند، که خیلی راحت به بینی مورد نظر خود برسید.
 • برخی افراد از بدو تولد مشکلات ژنتیکی و مادرزادی از جمله: مشکلات تنفسی دارند. این افراد می توانند برای برطرف کردن این مشکلات از رینوپلاستی استفاده کنند.
 • گاهی وقوع بعضی حوادث مانند تصادف می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی بینی افراد دارند از جمله: شکستگی. زمانی که شکستگی ایجاد شود علاوه بر خود شکستگی، زیبایی بینی هم دستخوش تغییراتی می شود، برای همین می توانید با خیال آسوده از روش رینوپلاستی استفاده کنید.
 • از دلایل دیگری که می توان از روش رینوپلاستی استفاده کرد، عدم تقارن و قرینگی در بینی است. معمولا در چنین مواردی افراد تمام تلاش خود را می کنند تا هر چه زودتر این مشکل را برطرف سازند.
 • در صورت بعضی از افراد که دقت کنید، متوجه خواهید شد که برخی از آنها نوک بینی افتاده ای دارند، که فاصله بین بینی و لب را کم تر از حد معمول نشان می دهد، در این صورت رینوپلاستی با روش های بی نظیر خود این مشکلات را رفع می کند‌.
 • در نهایت بینی برخی افراد پهن تر است و یا سوراخ های دو طرف بینی بزرگ است، این افراد می توانند از روش های گوناگون رینوپلاستی برای برطرف سازی این گونه موارد استفاده کنند‌.

قبل و بعد عمل بینی

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

شما نه تنها در انجام رینوپلاستی، بلکه در انجام هر عملی باید مواردی را رعایت کنید و از ناحیه عمل شده مراقبت کنید؛ زیرا بی توجهی به این مراقبت ها ممکن است، عواقب جبران ناپذیری را بر جای بگذارد‌. در ادامه چند نمونه مثال می زنیم.

 • سعی کنید تا جایی که برای شما این امکان وجود دارد، دارو های که پزشک به شما توصیه کرده است، در زمان و به اندازه مناسب مصرف کنید.
 • برای اینکه تورم و حتی کبودی های عمل را کاهش دهید، از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • در شرایط آب و هوایی سرد مراقب سرماخوردگی باشید، زیرا هر گونه سرماخوردگی می تواند بر نتیجه عمل تاثیر بگذارد.

 هزینه ی انجام رینوپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل رینوپلاستی وابسته به عوامل بسیاری است. برای مثال؛ نوع عمل، پیچیدگی عمل، تجربه پزشک و.... میانگین هزینه ی رینوپلاستی در حدود است.

 

منبع : کلینیک مدیران

پست های مرتبط

مدرسه و کارگاه پاییزی بهینه‌سازی ترکیبیاتی

تاریخ: 1400/08/19

بازدید: 505

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بهینه سازی ترکیبیاتی زیرشاخه ای از بهینه سازی ریاضی است که به پژوهش در عملیات ، نظریه الگوریتم و نظریه پیچیدگی محاسباتی مربوط است .

مدرس

@ins

ارتقاء رتبه دانشگاه تربیت مدرس بر اساس رتبه‌بندی لایدن

تاریخ: 1399/04/21

بازدید: 2386

1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

رتبه‌بندی دانشگاه‌های لایدن 2020 منتشر شد

مدرس

@ins

آشنایی با بهترین روش‌های کاشت مو در ایران

تاریخ: 1400/09/15

بازدید: 2767

1400

زمان مطالعه: 4 دقیقه

کاشت مو از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی دنیا به شمار می‌رود.

مدرس

@ins

محدودیت‌های گوشی اپل در ایران

تاریخ: 1400/10/18

بازدید: 3454

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اگر شما هم تصمیم به خرید گوشی آیفون گرفته‌اید، احتمالاً محدودیت‌های اپل در ایران باعث شده تا حدی نسبت به انتخابتان دودل شده شوید و از این موضوع بترسید که پس از تغییر کاربری به آیفون با چه محدودیت‌هایی مواجه خواهید شد.

مدرس

@ins

باز خوانی مقاله ، نگاهی به مسوولیت اخلاقی و مدنی پرستار در حقوق ایران

تاریخ: 1397/10/22

بازدید: 673

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بازخوانی مقاله به مناسبت روز پرستار

مدرس

@ins

نمایه مقالات نشریات منتشر شده در بهار و تابستان 1397 ویژه گروه علوم پزشکی در SID

تاریخ: 1397/07/18

بازدید: 968

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روزآمد

مدرس

@ins

پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی رونمایی شد

تاریخ: 1400/04/26

بازدید: 1175

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با شعار « جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی» رونمایی شد.

مدرس

@ins

متاآنالیز چیست؟

تاریخ: 1401/04/15

بازدید: 341

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

مرورهای سیستماتیک و متاآنالیزها ابزارهای ضروری برای ترکیب شواهد مورد نیاز در اطلاع رسانی تصمیم گیری بالینی و سیاست گذاری هستند.

مدرس

@ins

مدارک علمی برتر بر اساس نمره آلتمتریکس سال2018 معرفی شدند

تاریخ: 1397/10/10

بازدید: 834

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مدارک علمی برتر

مدرس

@ins

زندگی دوباره برای کتاب‌های دست دوم! ارزان، مطمئن و دوستدار محیط زیست

تاریخ: 1401/01/15

بازدید: 284

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

شما می‌گویید هر کتاب هزاران حرف برای گفتن دارد، خب من هم دارم با شما حرف می‌زنم.

مدرس

@ins