بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز


در بین کتاب های کمک درسی شیمی ، کتاب های شیمی مبتکران به دلیل تالیف مهندس بهمن بازرگان و کتاب های شیمی خیلی سبز به دلیل برند انتشارات خیلی سبز محبوبیت بیشتری دارند.

درس شیمی در کنکور شامل 35 سوال از شیمی دهم ، یازدهم و دوازدهم میباشد که داوطلبان باید در مدت زمان35 دقیقه به این سؤالات پاسخ دهند ، که علاوه بر مهارت تست زنی ، مدیریت زمان یکی دیگر از مهارت هایی است که دانش آموزان باید طی سال تحصیلی و به کمک کتاب های کمک آموزشی انقاط ضعف و قوت خود در هر درس را بهبود ببخشند . یکی از چالش های دانش آموزان برای درس شیمی انتخاب یک کتاب کمک درسی مناسب برای درس شیمی میباشد . شیمی کنکور با توجه به گستردگی مطالب و اهیمت آن در کنکور نیاز است تا با برنامه ریزی دقیق و انتخاب بهترین کتاب کمک درسی ضمن صرف وقت و هزینه بهترین نتیجه را کسب کنند .

مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز

مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز

در بین کتاب های کمک درسی شیمی ، کتاب های شیمی مبتکران به دلیل تالیف مهندس بهمن بازرگان و کتاب های شیمی خیلی سبز به دلیل برند انتشارات خیلی سبز محبوبیت بیشتری دارند و هرساله کتاب های تست شیمی مبتکران و تست شیمی خیلی سبز جایگاه ویژه ای در سبد خرید دانش آموزان دارد که ما قصد داریم در این مقاله به مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز میپردازیم .

بیشتر مطالعه کنید : مقایسه زیست خیلی سبز و نشر الگو

شیمی مبتکران

شیمی مبتکران معروف به شیمی بازرگان مجموعه کتاب های تست از انتشارات مبتکران میباشد که توسط مهندس بهمن بازرگان از دهه 80 منتشر میشود و از آن به عنوان یکی از اولین انتخاب های درس شیمی یاد میشود . کتاب های شیمی مبتکران هم به صورت دو جلدی و هم به صورت تک منتشر میشود که هرکدام دارای حجم نبستا بالایی بوده و کلیه مطالب کتاب درسی را پوشش میدهد ، این کتاب ها فاقد درسنامه میباشد و کتاب با تست های طبقه بندی شروع میشود و کلیه مطالب کتاب درسی را پوشش میدهد ، اما یکی از دلایل محبوبیت کتاب های شیمی مبتکران ، پوشش مطالب خارج از کتاب است زیرا از نظر مولف توانمندی دانش آموز در حل هرگونه مسئله میتواند باعث رشد دانش آموز در آن درس شود .

در قسمت انتهایی کتاب پاسخنامه تشریحی قرار دارد ، که مولف در این قسمت علاوه بر بررسی کلیه گزینه ها و ارائه راحل کامل و تشریحی برای تست ها ، تعدادی درسنامه مربوط به موضوع هر تست برای دانش آموزان قرار داده است تا به نحوی خلاء درسنامه را در این کتاب جبران کند .

شیمی مبتکران بازرگان

شیمی خیلی سبز

شیمی خیلی سبز اما ساختار متفاوتی نسبت به شیمی مبتکران دارد ، کتاب های تست شیمی خیلی سبز به صورت تک جلدی بوده و درسنامه ، تست و پاسخ تشریحی داخل یک جلد قرار دارد و یک تفاوت دیگر وجود کتاب شیمی جامع خیلی سبز است .

درسنامه کتاب های شیمی خیلی سبز به صورت کامل و جامع در ابتدای کتاب وجود دارد و مولفان به طور کامل مباحث شیمی را آموزش داده و کلیه مفاهیم و تعاریف و اشکال کتاب درسی را بررسی می کند که این موضوع باعث میشود از این کتاب ها به عنوان یکی از بهترین منابع آموزشی عالی برای یادگیری مطالب شیمی کنکور نام برد .

تست های شیمی خیلی سبز به صورت طبقه‌بندی بر اساس سر فصل های کتاب درسی و مطابق با درسنامه های این کتاب ها میباشد ، تست های تالیفی در سطوح مختلف همراه با سؤالاتی از کنکورهای سال‌های گذشته و آزمون های معتبر ، این کتاب‌ها را به یک منبع تستی مناسب برای دانش اموزان کنکور تبدیل کرده است تا بتوانند با حل این تست ها به تسلط کامل روی مطالب کتاب داشته باشند .

به دلیلی گستردگی مطالب شیمی کنکور نیاز است تا دانش اموزان پس از حل تست ها برای آگاهی از صحیح و غلطی سؤالات از یک پاسخنامه تشریحی استفاده کنند تا علاوه بر یادگیری روش حل ، نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و در جهت بهبود آن اقدام کنند .

مولف در انتهای کتاب های شیمی خیلی سبز به کلیه سوالات پاسخ کاملا تشریحی داده است و در اکثر موارد به بررسی سایر گزینه های غلط نیز پرداخته است و بسیاری از نکات تستی و کنکوری را نیز بیان کرده تا جای هیچگونه ابهامی برای دانش آموزان باقی نماند .

کتاب هلی شیمی خیلی سبز

پیشنهاد نهایی

قطعا انتخاب بهترین منبع شیمی برای شما اهمیت فراوانی دارد اما هر کتاب دارای نقاط ضعف و قوت خود بوده و سبک خاص خود را دارد ، این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید و با انتخاب یک کتاب مناسب شروع به یادگیری  تست زنی کنید .

سعی کنید پس از انتخاب هر کتاب ، به هیچ عنوان کتاب درسی را فراموش نکرده و از ان به عنوان منبع اصلی استفاده کنید و سعی کنید تا مطالب و نکاتی که خودتان به آن رسیدید را وارد کتاب کنید و از روش خلاصه نویسی طی مطالعات حتما استفاده کنید .

اما بریم سراغ پیشنهاد ما : اگر به دنبال یک منبع برای یادگیری مطالب هستید و سطح شیمی شما در حد متوسط و ضعیف میباشد بهتر است از کتاب شیمی خیلی سبز استفاده کنید ، اما اگر در شیمی کنکور سطح خوبی دارید و نیاز به تست های چالشی تر و سخت تر دارید پیشنها ما به شما کتاب های شیمی مبتکران است .

 

شما در این مسیر میتوانید از مشاور هم کمک بگیرید تا علاوه بر تعیین استراتژی مطالعاتی ، بهترین کتاب مناسب سطح شما را نیز معرفی کند .

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3051

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins

مراقبت از سلامت روان و بهبود خلق و خو

تاریخ: 1401/04/25

بازدید: 141

1401

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سلامت روان به معنای سالم بودن از نظر شناختی، عاطفی و اجتماعی است. گاهی این امر دچار مشکلات شدید شده و نیاز است به یک دکتر روانشناس بالینی خوب مراجعه کنیم.

مدرس

@ins

از همایش‌های داخلی و خارجی مربوط به حوزه موضوعی خود مطلع شوید

تاریخ: 1398/03/26

بازدید: 8886

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

WikiCFP A Wiki For calls For Papers

مدرس

@ins

خرید جاروبرقی سطلی فروشگاه اینترنتی صنعت جارو

تاریخ: 1400/08/26

بازدید: 334

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

انتخاب و خرید جاروبرقی سطلی که یکی از بهترین دستگاه‌های مکنده است یک انتخاب پرطرفدار در میان مردم است.

مدرس

@ins

بررسی انواع سایت در طراحی وب سایت

تاریخ: 1400/08/09

بازدید: 402

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

سایت‌ها براساس کاربرد و نوع برنامه‌نویسی به چند دسته تقسیم می‌شوند.

مدرس

@ins

رئیس مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی دستاوردها، خدمات و ویژگیهای خاص این مرکز را تشریح کرد

تاریخ: 1398/03/21

بازدید: 1877

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

خبر اختصاصی

مدرس

@ins

مقایسه مسواک برقی و معمولی: کدام بهتر است؟

تاریخ: 1401/03/18

بازدید: 207

1401

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مسواک زدن دندا‌ن ‌ها جهت حفظ بهداشت دهان و دندان الزامی می ‌باشد. مسواک‌ های دستی و مسواک‌ های برقی هر دو در رفع پلاک موثر هستند

مدرس

@ins

ژل رویال چیست؟ خواص ژل رویال + مضرات احتمالی

تاریخ: 1400/10/08

بازدید: 8955

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ژل رویال چیست؟ خواص ژل رویال + مضرات احتمالی

مدرس

@ins

تمدید زمان ثبت نام کارگاه آموزشی نحوه نگارش مقاله کتابسنجی (Bibliometrics) جهت انتشار در مجلات ISI

تاریخ: 1397/08/20

بازدید: 353

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کارگاه آموزشی

مدرس

@ins