بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز


در بین کتاب های کمک درسی شیمی ، کتاب های شیمی مبتکران به دلیل تالیف مهندس بهمن بازرگان و کتاب های شیمی خیلی سبز به دلیل برند انتشارات خیلی سبز محبوبیت بیشتری دارند.

درس شیمی در کنکور شامل 35 سوال از شیمی دهم ، یازدهم و دوازدهم میباشد که داوطلبان باید در مدت زمان35 دقیقه به این سؤالات پاسخ دهند ، که علاوه بر مهارت تست زنی ، مدیریت زمان یکی دیگر از مهارت هایی است که دانش آموزان باید طی سال تحصیلی و به کمک کتاب های کمک آموزشی انقاط ضعف و قوت خود در هر درس را بهبود ببخشند . یکی از چالش های دانش آموزان برای درس شیمی انتخاب یک کتاب کمک درسی مناسب برای درس شیمی میباشد . شیمی کنکور با توجه به گستردگی مطالب و اهیمت آن در کنکور نیاز است تا با برنامه ریزی دقیق و انتخاب بهترین کتاب کمک درسی ضمن صرف وقت و هزینه بهترین نتیجه را کسب کنند .

مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز

مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز

در بین کتاب های کمک درسی شیمی ، کتاب های شیمی مبتکران به دلیل تالیف مهندس بهمن بازرگان و کتاب های شیمی خیلی سبز به دلیل برند انتشارات خیلی سبز محبوبیت بیشتری دارند و هرساله کتاب های تست شیمی مبتکران و تست شیمی خیلی سبز جایگاه ویژه ای در سبد خرید دانش آموزان دارد که ما قصد داریم در این مقاله به مقایسه شیمی مبتکران و خیلی سبز میپردازیم .

بیشتر مطالعه کنید : مقایسه زیست خیلی سبز و نشر الگو

شیمی مبتکران

شیمی مبتکران معروف به شیمی بازرگان مجموعه کتاب های تست از انتشارات مبتکران میباشد که توسط مهندس بهمن بازرگان از دهه 80 منتشر میشود و از آن به عنوان یکی از اولین انتخاب های درس شیمی یاد میشود . کتاب های شیمی مبتکران هم به صورت دو جلدی و هم به صورت تک منتشر میشود که هرکدام دارای حجم نبستا بالایی بوده و کلیه مطالب کتاب درسی را پوشش میدهد ، این کتاب ها فاقد درسنامه میباشد و کتاب با تست های طبقه بندی شروع میشود و کلیه مطالب کتاب درسی را پوشش میدهد ، اما یکی از دلایل محبوبیت کتاب های شیمی مبتکران ، پوشش مطالب خارج از کتاب است زیرا از نظر مولف توانمندی دانش آموز در حل هرگونه مسئله میتواند باعث رشد دانش آموز در آن درس شود .

در قسمت انتهایی کتاب پاسخنامه تشریحی قرار دارد ، که مولف در این قسمت علاوه بر بررسی کلیه گزینه ها و ارائه راحل کامل و تشریحی برای تست ها ، تعدادی درسنامه مربوط به موضوع هر تست برای دانش آموزان قرار داده است تا به نحوی خلاء درسنامه را در این کتاب جبران کند .

شیمی مبتکران بازرگان

شیمی خیلی سبز

شیمی خیلی سبز اما ساختار متفاوتی نسبت به شیمی مبتکران دارد ، کتاب های تست شیمی خیلی سبز به صورت تک جلدی بوده و درسنامه ، تست و پاسخ تشریحی داخل یک جلد قرار دارد و یک تفاوت دیگر وجود کتاب شیمی جامع خیلی سبز است .

درسنامه کتاب های شیمی خیلی سبز به صورت کامل و جامع در ابتدای کتاب وجود دارد و مولفان به طور کامل مباحث شیمی را آموزش داده و کلیه مفاهیم و تعاریف و اشکال کتاب درسی را بررسی می کند که این موضوع باعث میشود از این کتاب ها به عنوان یکی از بهترین منابع آموزشی عالی برای یادگیری مطالب شیمی کنکور نام برد .

تست های شیمی خیلی سبز به صورت طبقه‌بندی بر اساس سر فصل های کتاب درسی و مطابق با درسنامه های این کتاب ها میباشد ، تست های تالیفی در سطوح مختلف همراه با سؤالاتی از کنکورهای سال‌های گذشته و آزمون های معتبر ، این کتاب‌ها را به یک منبع تستی مناسب برای دانش اموزان کنکور تبدیل کرده است تا بتوانند با حل این تست ها به تسلط کامل روی مطالب کتاب داشته باشند .

به دلیلی گستردگی مطالب شیمی کنکور نیاز است تا دانش اموزان پس از حل تست ها برای آگاهی از صحیح و غلطی سؤالات از یک پاسخنامه تشریحی استفاده کنند تا علاوه بر یادگیری روش حل ، نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و در جهت بهبود آن اقدام کنند .

مولف در انتهای کتاب های شیمی خیلی سبز به کلیه سوالات پاسخ کاملا تشریحی داده است و در اکثر موارد به بررسی سایر گزینه های غلط نیز پرداخته است و بسیاری از نکات تستی و کنکوری را نیز بیان کرده تا جای هیچگونه ابهامی برای دانش آموزان باقی نماند .

کتاب هلی شیمی خیلی سبز

پیشنهاد نهایی

قطعا انتخاب بهترین منبع شیمی برای شما اهمیت فراوانی دارد اما هر کتاب دارای نقاط ضعف و قوت خود بوده و سبک خاص خود را دارد ، این شما هستید که باید تصمیم نهایی را بگیرید و با انتخاب یک کتاب مناسب شروع به یادگیری  تست زنی کنید .

سعی کنید پس از انتخاب هر کتاب ، به هیچ عنوان کتاب درسی را فراموش نکرده و از ان به عنوان منبع اصلی استفاده کنید و سعی کنید تا مطالب و نکاتی که خودتان به آن رسیدید را وارد کتاب کنید و از روش خلاصه نویسی طی مطالعات حتما استفاده کنید .

اما بریم سراغ پیشنهاد ما : اگر به دنبال یک منبع برای یادگیری مطالب هستید و سطح شیمی شما در حد متوسط و ضعیف میباشد بهتر است از کتاب شیمی خیلی سبز استفاده کنید ، اما اگر در شیمی کنکور سطح خوبی دارید و نیاز به تست های چالشی تر و سخت تر دارید پیشنها ما به شما کتاب های شیمی مبتکران است .

 

شما در این مسیر میتوانید از مشاور هم کمک بگیرید تا علاوه بر تعیین استراتژی مطالعاتی ، بهترین کتاب مناسب سطح شما را نیز معرفی کند .

پست های مرتبط

پنجاهمین دوره فصلنامه پژوهشهای جغرافیای انسانی در بانک نشریات علمی SID نمایه شد

تاریخ: 1397/05/21

بازدید: 1828

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نشریات روز آمد

مدرس

@ins

از کجا بدانیم موضوع پژوهش مان تکراری نیست ؟

تاریخ: 1401/03/10

بازدید: 2354

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اغلب به پژوهشگران گفته می شود برای پژوهش در یک حوزه موضوعی دوباره چرخ نسازید و به موضوعی نپردازید که قبلا به آن پرداخته شده است .

مدرس

@ins

روز جهانی کارگر و بازخوانی مقالات مرتبط در SID

تاریخ: 1401/02/11

بازدید: 350

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

روز جهانی کارگر همه ساله در اول مه یا یازده اردیبهشت در سراسر جهان برگزار می‌شود. منظور از کارگران، افرادی است که دارای مزد روزانه هستند و یا افرادی که در مشاغل یدی یا کارهای صنعتی مشغول به کار هستند. روز جهانی کارگر، روزی است که کارگران برای داشتن دستمزد مناسب تلاش می‌کنند.

مدرس

@ins

قیمت پروفیل سبک چند است؟

تاریخ: 1401/02/24

بازدید: 194

1401

زمان مطالعه: 15 دقیقه

بر‌خلاف بسیاری از کارخانه‌های دیگر، نام یک کارخانه تولید پروفیل سبک به طور خاص، بی‌دلیل معروف نمی‌شود یقیناً تولیدات آن از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

مدرس

@ins

کتاب اصول روش تحقیق علمی

تاریخ: 1400/02/21

بازدید: 4986

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

کتاب اصول روش تحقیق علمی قابل استفاده اساتید و کلیه دانشجویان رشته های علوم انسانی

مدرس

@ins

اضافه کردن تب اندنوت در ورد

تاریخ: 1400/12/28

بازدید: 4578

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نرم افزار اندنوت ، نرم افزاری است که برای مدیریت  منابع علمی به کار می رود . یکی از امکانات نرم افزار اندنوت ، ارجاع دهی در ورد است .

مدرس

@ins

عمده ترین مختصات آرمان شهر شهدا (عوامل سیاسی،اقتصادی و فرهنگی)

تاریخ: 1397/11/30

بازدید: 971

1397

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

بازخوانی مقاله

مدرس

@ins

دانلود رایگان مقالات خارجی

تاریخ: 1401/03/31

بازدید: 3605

1401

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دانشجویان برای نگارش پایان نامه خود نیاز به دریافت منابع مرتبط دارند.

مدرس

@ins

روز جهانی تالاسمی و روز بیماریهای خاص و صعب العلاج ومروری بر تحقیقات نمایه شده محققان در SID

تاریخ: 1398/02/18

بازدید: 2165

1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مروری بر مقالات علمی

مدرس

@ins

روش‌های افزایش کامنت اینستاگرام

تاریخ: 1400/08/05

بازدید: 1904

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

اگر نگاهی به فضای مجازی داشته باشیم متوجه خواهیم شد که امروزه افراد بیشترین زمان خود را در اینستاگرام می‌گذرانند. اینستاگرام این روزها تنها برنامه‌ای برای اشتراک‌گذاری تصاویر و فیلم نیست؛ بلکه به محیطی وسیع برای ایجاد کسب و کارهای مختلف نیز تبدیل گشته است.

مدرس

@ins