بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آیا طراحی پورتال در سازمان ها اهمیت دارد؟


طراحی پورتال یکی از مهمترین مواردی است که می تواند به سازمان دهی اطلاعات کمک کند. ورود به فضای آنلاین سبب شده است که افراد روزانه با اطلاعات زیادی مواجه شوند و اگر این اطلاعات سازمان دهی نشوند، استفاده کردن از آنها دشوار می شود.

آیا طراحی پورتال در سازمان ها اهمیت دارد؟

طراحی پورتال یکی از مهمترین مواردی است که می تواند به سازمان دهی اطلاعات کمک کند. ورود به فضای آنلاین سبب شده است که افراد روزانه با اطلاعات زیادی مواجه شوند و اگر این اطلاعات سازمان دهی نشوند، استفاده کردن از آنها دشوار می شود. به همی دلیل، کسب و کارها باید  پس از طراحی سایت  و یا طراحی سایت با وردپرس به ایجاد پورتال های خود توجه ویژه ای داشته باشند.

پورتال چیست؟

پورتال می تواند اطلاعات، سیستم ها و خدمات نرم افزاری آنها را یکپارچه سازد و این امر سبب می شود تا کاربران به اطلاعات مورد نیاز خود راحت تر دسترسی داشته باشند. در واقع، ویژگی اصلی پورتال این است که پیچیدگی خدمات را از بین می برد و یک رابط کاربری مناسب ایجاد می کند. پورتال اطلاعات را به صورت خلاصه نمایش می دهد و این موضوع در سازمان بندی اطلاعات در ذهن کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد.

در واقع، وب سایت هایی که پورتال دارند می توانند فضای سفارشی شده ای را برای کاربران خود به وجود بیاورند و این موضوع می تواند بر کیفیت سایت اثر بگذارد. در نتیجه، تمامی کسب و کارها باید به فکر طراحی پورتال سازمانی خود باشند.

آیا طراحی پورتال به بهبود روابط مشتریان با سازمان کمک می کند؟

یکی از اثرات مفید طراحی پورتال بهبود روابط مشتریان با سازمان است. حتی می توان از پورتال برای ایجاد روابط میان چند سازمان استفاده کرد. مشتریان امروزی تمایل دارند تا روابط طبقه بندی شده ای با سازمان ها داشته باشند و از اینکه نتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند بیزار هستند.

این پورتال تمامی این موانع را رفع می کند و هر کاربر می داند که چگونه باید در یک سازمان پیش برود. به همین دلیل، پورتال از جمله المان هایی است که امروزه بسیاری از کسب و کارها بر روی سایت خود پیاده سازی کرده اند.

پورتال ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

به طور کلی، پورتال ها به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

 • پورتال شرکتی
 • پورتال سازمانی
 • پورتال‌ بیمار
 • پورتال‌ دولتی
 • پورتال همکاری یا تیم کاری
 • پورتال‌ مدیریت دانش
 • پورتال دانشجویی

طراحی پورتال برای هر یک از مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم می تواند به افراد کمک کند تا هر چه سریعتر به اطلاعات نیاز داشته باشند. به طور مثال، در یک سایت دانشگاهی پورتال دانشجویی می تواند نیازهای ویژه دانشجویان را برآورده سازد و پورتال اساتید می تواند اطلاعات مورد نیاز آنها را در دسترس شان قرار دهد. در این شرایط؛ تمامی اطلاعات به صورت هدفمند دسته بندی می شوند.

آیا پورتال امنیت سازمان را بالا می برد؟

یکی از مواردی که سبب شده است طراحی پورتال مد نظر قرار گیرد امنیت اطلاعات است. زمانی که برای هر کاربری پرتالی در نظر گرفته می شود هر شخص به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی دارد و اطلاعات شخص دیگر در معرض دید دیگران قرار نمی گیرد. این موضوع می تواند در دنیای امروز ارزشمند باشد و افراد می توانند با خیال آسوده از اطلاعات سایت استفاده نمایند.

در طراحی سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟

در کنار طراحی پورتال، باید به نکات ویژه ای در طراحی سایت توجه داشته باشید. این موارد به شرح زیر هستند:

 • کار طراحی سایت خود را به افراد معتبر و متخصص بسپارید.
 • در زمان طراحی وب به ماهیت کسب و کار خود توجه ویژه ای داشته باشید.
 • برای طراحی وب به گرافیک سایت توجه کنید و آن را به بهترین شکل پیاده سازی کنید.
 • پس از اتمام طراحی وب، برنامه ویژه ای برای تولید محتوا داشته باشید تا بتوانید مخاطبان زیادی را جذب نمایید.

آیا طراحی سایت با وردپرس گزینه مناسبی است؟

طراحی سایت با وردپرس گزینه بسیار مناسبی است. وردپرس پلت فرم محبوبی است که رابط کاربری خوبی دارد و می تواند نیازهای کاربران را برآورده سازد. همچنین، شما می توانید پس از طراحی سایت با وردپرس افزونه های متعددی را در این سایت بارگذاری نمایید و این امر سبب می شود تا شرایط را برای کاربرانی که در سایت حضور دارند بهبود ببخشید. وردپرس یک پلت فرم منبع باز است و برنامه نویسان از سراسر دنیا می توانند باگ های آن را برطرف سازند. تمامی این موارد سبب شده اند امروزه شرکت های بزرگ دنیا از وردپرس برای بالا آورد سایت خود استفاده کنند.

برای طراحی پورتال به کجا  مراجعه کنیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد طراحی پورتال در اختیار شما قرار دهیم. پورتال این شرایط را برای سازمان ها به وجود می آورد تا اطلاعاتشان را یکپارچه سازند و این موضوع اهمیت زیادی دارد. از این پورتال می توان برای ارتباط کاربران و سازمان و حتی ارتباط میان سازمان ها استفاده کرد.

اگر به دنبال بهترین شرکت برای طراحی پورتال و یا طراحی سایت با وردپرس و یا زبان های دیگر برنامه نویسی هستید، می توانید به شرکت ایران سایت (iransite.com) مراجعه کنید. این شرکت سابقه درخشانی در این زمینه دارد و نمونه کارهای این شرکت در وب سایت آن وجود دارند.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 2328

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins