بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

دیدار از آموزشگاه مجتمع فنی ونک


برای دیدن مجتمع فنی ونک، کمی پایین تر از میدان ونک وارد خیابان شانزدهم می شویم. در همان ابتدا ساختمان بلند با نمایی از سنگ سفید و تابلویی بزرگ به رونگ طوسی و نارنجی نگاه را به خود می کشد: مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک.

 

برای دیدن مجتمع فنی ونک، کمی پایین تر از میدان ونک وارد خیابان شانزدهم می شویم. در همان ابتدا ساختمان بلند با نمایی از سنگ سفید و تابلویی بزرگ به رونگ طوسی و نارنجی نگاه را به خود می کشد: مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک.

 وارد ساختمان سه طبقه می شویم و قبل از هرچیز کافه دنج مجموعه در طبقه همکف،  که در حیاطی زیبا قرار گرفته چشم مان را به خود جلب می کند و تا رسیدن به آن از کنار کلاس هایی پر از سیستم های رایانه ای، کلاسی پر از آینه و لامپ های زیبا که بعد فهمیدیم کلاس گریم است و یک استودیوی عکاسی یا فیلمبرداری با پرده سبز بزرگ در کلاسی وسیع می گذریم.

سراغ یکی مشاوران مجتمع می رویم. می گوییم قصدمان بازدید از مجموعه است تا با امکانات آن آشنا شویم. با روی گشاده کسی را مامور نشان دادن مجموعه به ما می کنند. بازدید از طبقه سوم شروع می شود. وقتی از راه پله که پر از تابلو عکاسی و منظره است بالا می رویم، راهنمای خوش برخوردمان توضیح می دهد که مجتمع فنی ونک سال 1388 افتتاح شده. در  سه طبقه با برخورداری از 23  کلاس و سایت مجهز، شامل کلاس های تئوری،  کارگاه خیاطی و دوخت مجهز به ماشین آلات صنعتی و نیمه صنعتی، کارگاه تعمیرات موبایل با تجهیزات کامل، کارگاه عکاسی، استودیو فیلمبرداری و... بیش از دوازده سال است  با حفظ کیفیت بالا به فعالیت ادامه می دهد.

همان طور که گفتیم بازدید ما از  طبقه سوم شروع می شود. فضای این طبقه به طور کلی مختص کلاس های دانش سلامت، معماری و  مد و پوشاک است که از چرخ خیاطی های صنعتی و نیمه صنعتی پر است. تابلوهایی زیبا در همه جا نصب است و مشاور به ما می گوید این ها نمونه کارهای هنرجویان طراحی لباس، مولاژ و دیگر رشته های دپارتمان مد و پوشاک است. به داخلی کلاسی سرک می کشم؛ چند دانشجو به آرامی مشغول کار با پارچه هستند و خانمی که به نظر استادشان است مشغول رفع اشکال است.

 

در کلاسی دیگر  تخت و تجهیزات پزشکی قرار دارد که دکتر مجربی با روپوش بلند و موهای سپید در حال آموزش دستگاه کار روی پوست است. راهنمای مان می گوید در دوره مراقبت از پوست دانشپذیران یاد می گیرند تا تراپیست موفقی شوند و جذب بازار کار آن شوند. در کلاس بزرگ دیگری، میزهای نقشه کشی و میز نور قرار دارد. میزهای سفید بزرگ، با شیبی ملایم رو به پایین که متوجه می شویم کلاس نقشه کشی و به طور کلی کلاس های معماری در آن برگزار می شود.  

 

یک طبقه پایین می رویم. در طبقه دوم مجموعه کلاس های بورس و حسابداری، برنامه نویسی و شبکه و به طور کلی درس های مهندسی بر قرار هستند. کلاس ها تشکیل شده از میزهای چوبی با فاصله زیاد که در پشت هر سیستم یک یا دو  دانشجو نشسته است. از لای در باز کلاسی سرک می کشم و بدون این که دیده شوم، می گذارم فضای کلاس خودش را نشان دهد.

استاد پشت سیستم خود رو به دانشجویان نشسته است. موضوع حسابداری بازار کار است. استاد روی سیستم خود مواردی را توضیح می دهد  و  دانشجویان روی صفحه نمایش کامپیوتر خودشان، کارهای استاد روی نرم افزار حسابداری را می بینند. استاد می گوید نیازی به یادداشت برداشتن نیست، فیلم مطالب در اختیارتان قرار خواهد گرفت. به نظر همه چیز مثل ساعت کار می کند.

 راهنمای ما می گوید، حسابداری ویژه بازار کار، فارکس، بورس، ارزهای دیجیتال، نرم افزارهای حسابداری، دیجیتال مارکتینگ و بازرگانی بین الملل بخشی از درس های دپارتمان بورس و حسابداری این مجموعه هستند. از خروجی کلاس ها می پرسیم. مشاور می گوید می تواند لیست صدها  حسابدار موفق که در این مجوعه دوره دیده اند را به ما  نشان بدهد. 

با احساسی از آرامش که در تمام طبقه ها جاری است و  اصطلاحا ما را گرفته است یک طبقه دیگر  پایین می رویم. دوره های مقدماتی تا پیشرفته دیگری در این طبقه و طبقه همکف برقرار است. وب و برنامه نویسی، بازی سازی، سینمای دیجیتال و عکاسی، فن بیان، مهارت های هفتگانه که شامل آموزش ویندوز، ورد و اکسل و دیگر برنامه های کاربردی برای ورود به دنیای کامپیوتر و... در این طبقه آموزش داده می شوند.

راهنمای ما توضیح می هد که کلاس های این مجموعه به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و سیستم آنلاین با نرم افزار ادبی کانکت که از بهترین های حوزه آموزش از راه دور است برپا می شوند. می پرسیم فیلم آموزش ها در اختیار دانشجو قرار می گیرد؟ با لبخند پاسخ مثبت می گیریم. متوجه می شویم استاد و مشاور دوره بابت در اختیار قرار گرفتن کلیه مطالب به دانشجویان چه آنلاین و چه حضوری نهایت همکاری را می کنند.

از دپارتمان های دیگر می پرسیم. از کلاس هایی که در این روز خاص برقرار نبودند تا ببینیم. مشاور از دوره های تشریفات و گردشگری می گوید که از داغ ترین کلاس های مجتمع فنی ونک هستند. دوره های نظیر آشپزی بین الملل، کافی شاپ، کیک و شیرینی، مراقبت از پوست، مو و زیبایی و کمک های اولیه و هتلداری از دوره های موفق این دپارتمان هستند.

مشاور با انبوهی از برگه ها که اطلاعات کاملی از دوره ها در آن ها درج شده ما را در کافه مجموعه تنها می گذارد و با لبخند به ما اطمینان می دهد که هر سوالی در باره ی مجتمع فنی ونک داریم  می توانیم از او بپرسیم. تشکر می کنیم و مشاور به قسمت مشاوران در طبقه اول می رود. کافی من با لبخند مهربان به طرف مان می آید و می پرسد چه میل دارید؟ من که اشتهایم از این همه نظم و هماهنگی و دیدن کلاس های زیبا و مجهز مجتمع فنی ونک باز شده، منو را می گیرم و تشکر می کنم. یکبار دیگر کلیت مجموعه مجتمع فنی ونک را مرور می کنم. به همه ی آن چه این جا گفتم و بخشی که نگفتم تا شبیه متنی تبلیغاتی نشود. اما رک بگویم انتخاب من مجتمع فنی ونک است، فقط می ماند این که در چه رشته ای می خواهم ثبت نام کنم!

 

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3051

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins