بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

هزینه کاشت مو چقدر است و چگونه محاسبه می شود ؟


فرقی نمی‌کند به‌تازگی متوجه نازک شدن تار موهایتان شده باشید یا شاهد یک نقطه براق و طاسی موهایتان باشید، اگر از ریزش مو در هر شکل و اندازه‌ای رنج می‌برید، کاملاً حق دارید که به دنبال راهی روی سرمایه‌گذاری برای رشد و بازیابی مجدد موهایتان باشید.

هزینه کاشت مو

فرقی نمی‌کند به‌تازگی متوجه نازک شدن تار موهایتان شده باشید یا شاهد یک نقطه براق و طاسی موهایتان باشید، اگر از ریزش مو در هر شکل و اندازه‌ای رنج می‌برید، کاملاً حق دارید که به دنبال راهی روی سرمایه‌گذاری برای رشد و بازیابی مجدد موهایتان باشید. ریزش مو یک بیماری شایع است که می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از مردان و زنان جهان با ریزش مو یا نازک شدن موها به دلیل ژنتیک، استرس، عوارض جانبی داروها یا سایر شرایط سلامتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تعداد زیادی از افراد مبتلابه این عارضه عملاً هر کاری انجام می‌دهند تا دوباره موهای سالم و پر داشته باشند.

خوشبختانه، اگر علاقه‌مند به بازیابی موهایتان هستید گزینه‌های زیادی پیش رویتان وجود دارد. کاشت مو یکی از این گزینه‌هاست. این روش شامل برداشتن موهای سالم از یک قسمت سر و پیوند آن به مناطق کم‌پشت یا طاس است. اگر قصد کاشت مو را دارید، باید تحقیقات زیادی را قبل از آن انجام دهید تا متوجه شوید که آیا این روش چقدر ارزش هزینه کردن را دارد. ما این کار را برایتان انجام داده‌ایم و هر آنچه باید درباره کاشت مو بدانید در این مقاله جمع‌آوری کرده‌ایم.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو شامل برداشتن قسمتی از پوست سر که در برابر طاسی مقاوم است و انتقال آن‌ها به ناحیه طاس سر است. در بیشتر موارد، جراحان از پهلو یا پشت سر به‌عنوان ناحیه اهداکننده استفاده می‌کنند. بااین‌حال، گرفتن پوست از چانه، پشت یا قفسه سینه هم می‌تواند مؤثر باشد. استفاده از موهای بدن ممکن است برای افرادی که موهای ضخیم در پشت یا کناره‌های سر خود ندارند، مناسب باشد.

دو روش اصلی کاشت مو وجود دارد که به‌طور مرتب از آن استفاده می‌شود: FUT (پیوند واحد فولیکولی) و FUE (استخراج واحد فولیکولی). هردوی این روش‌ها در بازگرداندن موهای ضخیم‌تر و طبیعی‌تر مؤثر هستند اما تفاوت در نحوه اجرای آن‌ها باعث تفاوت قیمت و برخی نتایج جزئی می‌شود.

  1. کاشت مو FUT : در این روش جراح، نواری از پوست را از ناحیه اهداکننده برداشته و برش را با بخیه می‌بندد. سپس از یک میکروسکوپ برای جدا کردن پوست اهداکننده به واحدهای فولیکولی ریز که حاوی یک یا چند فولیکول مو هستند استفاده می‌کنند و این واحدها را در ناحیه موردنظر برای کاشت مو قرار می‌دهند. عیب اصلی جراحی FUT بر جای گذاشتن جای زخم است. اگر دوست دارید موهای خود را خیلی کوتاه کنید، این موضوع بسیار مهم است. قیمت روش FUT معمولاً حدود 7000 دلار است. به‌طورمعمول یک روش FUT هزینه کمتری نسبت به روش FUE دارد.
  1. کاشت مو FUE : با کاشت مو FUE، هر واحد فولیکولی مو جداگانه از پوست سر برداشت می‌شود. فولیکول‌های مو به‌صورت تصادفی برداشته می‌شوند و به پزشک شما این امکان را می‌دهد تا موها را از ناحیه اهداکننده به‌گونه‌ای جدا کند که کم‌پشت شدن آن‌ها کمتر به چشم بیاید. درروش استخراج واحد فولیکولی (FUE)، مو از طریق برش‌های دایره‌ای میکروسکوپی روی پوست سر برداشت می‌شود.

FUE یک روش جدید در جراحی کاشت مو است. درروش دستی، پزشک واحدهای فولیکولی را تک‌به‌تک از ناحیه اهداکننده جدا می‌کند و به منطقه جدید پیوند می‌زند. برای انجام این کار، جراح از «میکرو پانچ‌های» بسیار کوچک استفاده می‌کند تا موهای سر را با کمترین جای زخم از بین ببرد. طبیعی است که این روش نیازمند زمان و مهارت بیشتری است و برای مناطق کوچک‌تر درمان مناسب است.

روش FUE رباتیک از یک دستگاه کاشت مو رباتیک استفاده می‌کند که توسط پزشک هدایت می‌شود. پزشک مقدار موهای موردنظر را برای برداشت انتخاب می‌کند و منطقه اهداکننده موردنظر را ترسیم می‌کند. پزشک عملاً پیوندهای اهداکننده را برداشت نمی‌کند. برداشت توسط ربات ARTAS دقت بی‌نظیری را ارائه می‌دهد. متوسط ​​هزینه کاشت مو FUE رباتیک به‌طور متوسط ​​9000 دلار هزینه دارد.

عکس کاشت مو

عوامل مؤثر بر هزینه کاشت مو

نقطه مشترک انواع روش‌های کاشت مو این است که ظاهری طبیعی و راه‌حل دائمی ارائه می‌دهند. اگر بهترین پزشک و بیمارستان را انتخاب کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت. به‌طورکلی عوامل زیر بر هزینه کاشت مو تأثیر می‌گذارند:

1) اندازه ناحیه طاس سر: قیمت کاشت مو مستقیماً با میزان ریزش مو و میزان ناحیه بدون مو ارتباط دارد. مناطقی که کم‌پشت‌تر هستند نسبت به نواحی کاملاً طاس هزینه کمتری خواهند داشت زیرا به زمان و تلاش نیاز ندارند.

2) تعداد گرافت‌های موردنیاز کاشت مو: اگر میزان طاسی سر شما زیاد باشد، برای پوشاندن ناحیه، گرافت‌های بیشتری لازم است. تعداد گرافت‌هایی که هر فرد به آن نیاز دارد به عوامل مختلفی مانند میزان طاسی، تراکم موی موردنیاز و ویژگی‌های مو (فر یا صاف) بستگی دارد.

3) روش پیوند: دو تکنیک اصلی عملیاتی وجود دارد - FUE و FUT. در فرآیند FUE، هر فولیکول مو یکی‌یکی برداشت می‌شود. از طرف دیگر درروش FUT می‌توان بسیاری از گرافت ها را به‌صورت یکجا استخراج کرد. بنابراین هزینه روش FUE بیشتر از روش FUT است. علاوه بر این، روش FUE مدرن‌تر از بقیه است.

4) تعداد جلسات: بیشتر عمل‌های کاشت مو در یک جلسه انجام می‌شود، اما اگر ناحیه بدون مو وسیع باشد ممکن است به تعداد جلسات بیشتری برای کاشت موهایتان نیاز داشته باشید.

5) تخصص و تجربه جراح: اگر بهترین جراح بااستعداد و تجربه بالا را ترجیح دهید، هزینه عمل بیشتر از بقیه کلینیک‌ها خواهد بود. اکثر پزشکان متخصص مشاوره پزشکی را با هزینه‌های بالا ارائه می‌دهند.

6) موقعیت جغرافیایی کلینیک: جراحی کاشت مو در کشورها و شهرهای مختلف، متفاوت است.

7) پیوندهای اهدایی در بدن: بیماری که تحت عمل کاشت مو قرار می‌گیرد باید به‌اندازه کافی فولیکول‌های موی سالم داشته باشد تا اهداکننده باشد. اگر بیمار مقدار کافی فولیکول‌های مو در پشت یا کنار سر نداشته باشد، فولیکول‌های سایر قسمت‌های بدن مانند ریش یا سینه استخراج می‌شود. برداشت این فولیکول‌ها سخت‌تر است، زیرا حساس‌تر هستند، مهارت‌های بیشتری دارند و به سطح بالایی از تخصص نیاز دارند و درنتیجه باعث افزایش قیمت کاشت مو می‌شوند.

8) مشاوره (فرایند تشخیص): برخی از کلینیک‌های کاشت مو مشاوره رایگان در مورد درمان ارائه می‌دهند. اما، اکثر کلینیک‌ها برای پاسخ‌گویی به سؤالات شما هزینه دریافت می‌کنند.

 چرا هزینه به روش‌های مختلف متفاوت است؟

روش کاشت مو FUT بیش از دو دهه است که وجود داشته و یک تکنیک انقلابی برای بازگرداندن خط موی طبیعی است. اما درحالی‌که این روش نتایج مؤثری را ارائه می‌دهد، معایبی هم دارد. این نوع جراحی بسته به تعداد گرافت های قرار داده‌شده می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد و هیچ راهی برای جلوگیری از جای زخم‌های افقی ایجادشده در پشت سر وجود ندارد. درحالی‌که روش دقیق FUE به زمان بیشتری در جراحی نیاز دارد، این روش زخم ناشی از روش FUT را ندارد. روش FUE همچنین زمان بهبودی و میزان درد بعد از عمل را کاهش می‌دهد. روش FUE رباتیک گران‌ترین روش کاشت مو است زیرا از فناوری منحصربه‌فردی برای جداسازی فولیکول مو از ناحیه اهداکننده استفاده می‌کند.

FUE دستی هم گران‌تر از FUT است زیرا شامل زخم کمتری است که برای بیماران اولویت بالایی دارد. همچنین FUE به مهارت و زمان بیشتری نیاز دارد و طبیعی است که گران‌تر باشد.

 هزینه کاشت مو در ایران

بالاترین هزینه کاشت مو در ایران در سال 2022، 2000 دلار (شامل هزینه پزشک، 2 روز اقامت در هتل، هزینه کلینیک و آزمایشات آزمایشگاهی قبل از عمل) است. میانگین هزینه کاشت مو در ایران در سال 2021 80 درصد کمتر از هزینه کاشت مو در هند، 1500 درصد کمتر از انگلستان، 1100 درصد کمتر از آمریکا و 150 درصد کمتر از ترکیه بوده است. حداقل هزینه کاشت مو 600 دلار و حداکثر هزینه کاشت مو در ایران 2500 دلار است.

چرا هزینه کاشت مو در ایران نسبت به سایر کشورها کمتر است؟

هزینه پایین کاشت مو در ایران ناشی از کاهش ارزش ریالی ایران بین سال‌های 1396 تا 1397 و همچنین تعداد زیادی از کلینیک‌های کاشت مو در ایران است. به‌علاوه میزان تقاضای بالا برای جراحی کاشت مو سبب شده است پزشکان تجربه و مهارت بیشتری در انواع کاشت مو کسب کنند. با توجه به هزینه‌های پایین درمان و گردشگری در ایران، افراد زیادی در سراسر جهان برای دریافت خدمات پزشکی باکیفیت ازجمله کاشت مو به ایران می‌آیند. به دلایل ذکرشده، پزشکان در ایران شرایط مناسبی را برای افراد با بودجه محدود فراهم کرده‌اند تا به‌راحتی کاشت مو را در ایران انجام دهند. شایان‌ذکر است که کیفیت ارائه‌شده توسط پزشکان/ تکنسین‌های ایرانی به‌مراتب بالاتر از سایر کشورها ازجمله ترکیه و هند است.

چرا هزینه کاشت مو در کلینیک‌های مختلف متفاوت است؟

بسته به امکانات و شرایطی که کلینیک‌ها برای جراحی کاشت مو در اختیار مراجعین قرار می‌دهند، هزینه در شهرها و کلینیک‌های مختلف متفاوت است. برخی از عوامل تأثیرگذار در تفاوت هزینه کاشت مو در کلینیک‌ها و شهرهای مختلف که باید به آن‌ها توجه کنید عبارت‌اند از:

1) سطح امکانات کلینیک

کاشت مو یک عمل پزشکی جدی است و باید تحت شرایط مناسب جراحی با استانداردهای بهداشتی، داروهای بیهوشی و تجهیزات جراحی در کلینیک‌های تخصصی انجام شود. با توجه به ماهیت جراحی کاشت مو، به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان یک روش کاملاً استریل پذیرفته‌شده است. برخی اوقات شاهد ارائه خدمات ارزان و البته پرخطر به‌صورت خانگی هستیم که متأسفانه کاملاً غیرقانونی بوده و می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه بیاورد.

2) کاشت مو توسط پزشک متخصص

هنگام انتخاب کلینیک کاشت مو، مطمئن شوید که عمل واقعی توسط جراح شما انجام می‌شود، نه یک تکنسین یا پرستار بدون صلاحیت. عدم حضور پزشک متخصص ممکن است سلامتی شما را به‌طورجدی به خطر بیندازد.

3) میزان علم و مهارت جراح

مانند تمام جراحی‌های زیبایی، کاشت مو با ظاهر طبیعی به همان اندازه که یک علم است یک هنر است. این روش نیازمند درک شهودی مکانیسم زیربنایی موی انسان و زوایای طبیعی و جهت رشد آن، و درک چهره و ظاهر کلی فرد دارد. طبیعی است که یک پزشک متخصص هزینه بالاتری دریافت نماید.

4) مشاوره شخصی

هر بیماری که برای کاشت مو اقدام می‌کند، منحصربه‌فرد است و باید توسط پزشک متخصص مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت نماید. اگر کلینیکی بدون مشاوره شخصی مدعی ارائه خدمات کاشت مو است، آن‌چنان مورد اعتماد به نظر نمی‌رسد.

5) مراقبت‌های بعدی و پشتیبانی مداوم

کاشت مو درست مانند هر جراحی دیگری نیاز به مراقبت دارد. برخی کلینیک‌ها تا چند ماه پس از جراحی، پاسخگوی کلیه سؤالات و نگرانی‌های شما خواهند بود و شما را از ممنوعیت‌های بعد از عمل به‌خوبی آگاه می‌کنند. طبیعی است که هزینه جراحی و دریافت خدمات آن‌ها بالاتر باشد.

آیا بیمه هزینه کاشت مو را پرداخت می‌کند؟

ازآنجاکه جراحی کاشت مو، به‌عنوان یک عمل زیبایی شناخته می‌شود، اغلب بیمه‌های درمانی مبلغی را برای آن پرداخت نمی‌کنند.

کاشت مو به روش میکروگرافت

معرفی کلینیک خانه سفید، بهترین کلینیک کاشت مو

کلینیک خانه سفید، با سال‌ها سابقه موفق در کاشت مو، بهترین خدمات را با بهترین هزینه به شما ارائه می‌کند. در کلینیک خانه سفید، ابتدا پزشکان متخصص پوست و مو ما، در یک جلسه مشاوره فردی، به شما توصیه می‌کنند که کدام گزینه درمانی نتیجه ایدئال را برای شما فراهم می‌کند. پس از تعیین علت ریزش مو یا نازک شدن موی شما، اطلاعات موردنیاز برای تصمیم‌گیری حرفه‌ای در مورد اینکه کدام گزینه کاشت مو یا ترمیم مو ممکن است برای نیازهای فردی شما کارساز باشد را در اختیارتان خواهند داشت. خدمات کاشت مو در محیطی کاملاً استریل انجام می‌شود و بین 7 تا 9 میلیون تومان هزینه دارد که در مقایسه با میانگین جهانی و مبالغ دریافتی کلینیک‌های مختلف در سطح کشور، کاملا منصفانه و مقرون‌به صرفه است.

هنگامی‌که بعد از جراحی کلینیک خانه سفید را ترک می‌کنید، ما همه‌چیزهایی را که برای مراقبت از مو و پوست سر خود نیاز دارید، ازجمله داروهای ضروری موردنیاز را در اختیار شما قرار می‌دهیم. ما تا مدت‌های پس از جراحی کاشت مو، پشتیبانی و مشاوره ارائه می‌دهیم و معاینات منظم برای نظارت بر رشد موهای شما ارائه می‌دهیم. در کلینیک خانه سفید، اولویت اصلی ما ایجاد نتایجی است که کاملاً طبیعی به نظر می‌رسند و به بیماران ما این امکان را می‌دهد که فراموش کنند که تجربه کاشت مو داشته‌اند! توصیه ما این است که در مورد کلینیک و جراح خود، هزینه فقط باید یکی از عواملی باشد که هنگام تصمیم‌گیری برای کاشت مو در نظر می‌گیرید.

اگرچه هزینه کاشت مو بیشتر از سایر راه‌حل‌های ریزش مو است، اما این روش راه‌حلی دائمی برای ریزش مو خواهد بود. با کاشت مو دیگر نیازی نیست نگران فاش شدن راز کلاه‌گیس یا موهای مصنوعی خود باشید. مهم‌ترین دستاوردی که بیماران کاشت مو تجربه می‌کنند، افزایش اعتمادبه‌نفس و رهایی از اضطراب ناشی از ریزش مو است. همچنین برآورد هزینه‌های روش‌های غیر جراحی برای درمان ریزش مو، به‌خوبی نشان می‌دهد که هزینه کاشت مو کاملاً به‌صرفه است. شما یک‌بار برای همیشه روی موهایتان سرمایه‌گذاری می‌کنید و تا سال‌ها از زیبایی و اعتمادبه‌نفس خود لذت می‌برید. بااین‌حال اگر همچنان نگران هزینه کاشت موهایتان هستید، کافی است برای دریافت قیمت تقریبی کاشت مو خود در ساعات کاری کلینیک خانه سفید با شماره 54503-021 تماس حاصل فرمایید و نوبت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنید. اما اگر امکان حضور ندارید می‌توانید از طریق پیام‌رسان‌های تلگرام، سروش و واتس آپ به شماره 09122252731 پیام ارسال کنید و عکس سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی پزشک متخصص هزینه تقریبی کاشت مو شما اعلام شود.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3086

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins