بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

آیا با مشکلات آموزش آنلاین آیلتس آشنایی دارید | بهترین راهکار آموزشی چیست؟


آیلتس از آزمون‌های برتر و شناخته شده برای تعیین سطح زبان انگلیسی است که برای شرکت در آن ابتدا بهتر است در دوره‌های آموزشی مرتبط شرکت کنید.

مشکلاتی که آموزش آنلاین آیلتس با آن‌ها مواجه هستید

آیلتس از آزمون‌های برتر و شناخته شده برای تعیین سطح زبان انگلیسی است که برای شرکت در آن ابتدا بهتر است در دوره‌های آموزشی مرتبط شرکت کنید. آزمون آیلتس از چهار مهارت تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به شنیداری، درک مطلب، نوشتن و تکلم اشاره کرد. توجه کنید که کلاس آنلاین از گزینه‌هایی است که روی این مهارت‌ها تأثیر منفی دارد. شما با مراجعه به یک بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور و یافتن بهترین آموزشگاه‌های آیلتس تهران و ایران، متوجه می‌شوید که مؤسسات آیلتس در کنار کلاس‌های آموزش آنلاین آیلتس، آموزش حضوری را نیز حتماً برگزار می‌کنند چراکه برگزاری کلاس آنلاین آیلتس سختی‌های زیادی را برای زبان‌آموزان و استادان دارد که تنها در مواقع ضروری بهتر است کلاس‌های آیلتس به این شیوه برگزار شوند. در این مطلب با ابعاد مختلف چالش‌ها و مشکلات آموزش آنلاین آیلتس آشنا می‌شویم.

مشکلات آموزش آنلاین آیلتس

تأثیر برگزاری آنلاین کلاس روی یادگیری چهار مهارت زبان آیلتس

همان‌طور که گفته شد، زبان انگلیسی و به تبع آن آزمون آیلتس از چهار مهارت شنیداری، گفتاری، نگارش و درک مطلب اشاره کرد. زمانی که کلاسی به صورت آنلاین برگزار شود، باعث می‌شود که بازده کلاس در تمام این مهارت‌ها به میزان یکسانی کاهش پیدا کند. در ادامه با برخی از این تأثیرات آشنا می‌شویم.

چالش‌ها و مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای مهارت شنیداری

در آزمون آیلتس اصلی، زمانی که آزمون شنیداری یا Listening آغاز می‌شود، از طریق هدفون یا اسپیکرهای اتاق مکالمه‌ای پخش می‌شود که شما باید به دقت به این مکالمه گوش کنید و به سؤال‌ها پاسخ دهید. توجه داشته باشید که پس از اتمام مکالمه، حدوداً دو دقیقه به شما فرصت داده می‌شود تا با اطلاعاتی که کسب کرده‌اید، به سؤالات پاسخ دهید. پس از پایان این مدت، مکالمه دوباره برای شما پخش می‌شود و باید به سؤالات پاسخ دهید. دو بار حداکثر دفعاتی است که یک مکالمه پخش می‌شود؛ از این رو، باید به قدری به مهارت شنیداری تسلط داشته باشید که به بیشتر سؤالات در مکالمه اول پاسخ دهید و در دفعه دوم آن‌ها را چک کنید.

مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای مهارت شنیداری

در کلاس‌های حضوری آموزش آیلتس، شرایط آزمون برای شما شبیه‌سازی شده و باعث می‌شود که در آزمون واقعی استرس نداشته باشید. این در حالی است که در کلاس‌های مجازی آموزش آیلتس چنین امکانی وجود ندارد و باعث می‌شود که نتوانید آن‌طور که باید برای آزمون آماده شوید. همچنین آموزش تکنیک‌های شنیداری نیز نمی‌تواند به درستی انجام شود. تمام این موارد دست به دست هم می‌دهند تا بخواهیم بگوییم آموزش آنلاین ضربه بدی به پیکر کلاس‌های حضوری زده است.

تاثیراتی که کلاس آنلاین روی مهارت درک مطلب می‌گذارد

درک مطلب یکی از مهم‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس است که اگر به آن تسلط لازم را نداشته باشید، در آزمون هم نمره کمی را دریافت می‌کنید. یکی از چالش‌ها و مشکلات آموزش آنلاین آیلتس مربوط به همین مهارت می‌شود. مهارت درک مطلب به این صورت است که متنی به شما داده می‌شود و باید بتوانید با توجه به متن، به سؤالات مفهومی آن پاسخ دهید. اما برای اینکه بتوانید در مدت تعیین شده به سؤالات پاسخ دهید، نیازمند تسلط به تکنیک‌های مختلف این مهارت هستید. تمام این تکنیک‌ها در کلاس‌های آموزش حضوری تدریس می‌شوند و در صورتی هم که مشکل داشته باشید، استاد بالای سر شما قرار خواهد داشت و مشکل شما را به راحتی حل می‌کند.

در کلاس‌های آنلاین آموزش آیلتس، معلم از طریق وب‌کم با شما ارتباط برقرار می‌کند و این باعث می‌شود که خیلی نتواند مشکلات خود را بیان کنید و معلم هم نمی‌تواند مانند کلاس‌های حضوری، مشکل شما را رفع کند. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم کلاس‌های آیلتس باید به صورت حضوری برگزار شوند.

پایین آمدن یادگیری در مهارت نگارش آیلتس

نگارش یکی از مهارت‌هایی است که یادگیری آنلاین فایده چندانی برای آن ندارد و بهتر است که به صورت حضوری برگزار شود. زمانی که زبان‌آموز یک متنی را می‌نویسد، باید مورد بررسی کامل قرار بگیرد تا اشکالات آن شناسایی شود. برای این منظور، بهتر است که کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شوند. توجه داشته باشید که برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین می‌تواند تأثیرات دیگری هم روی مهارت نگارش بگذارد. در آزمون اصلی آیلتس خبری از عواملی که باعث پرت شدن حواس می‌شود، نیست و می‌توانید روی آزمون تمرکز داشته باشید. این در حالی است که در کلاس آنلاین چنین خبری نیست و این‌گونه عوامل متعددی مواجه می‌شوید.

یکی از چالش‌ها و مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای مهارت نگارش این است که نگارش دارای اصولی است که در آموزش آنلاین نمی‌توان به راحتی آن‌ها را به زبان‌آموز منتقل کرد. از این رو، بازده کلاس کاهش پیدا می‌کند و این باعث می‌شود که در آزمون اصلی هم نتوانید نمره بالایی کسب کنید.

تأثیر به سزایی که کلاس آنلاین در مهارت تکلم می‌گذارد

مهارت صحبت کردن یا همان Speaking یکی از مهارت‌های مهم زبان انگلیسی و آزمون آیلتس است که در آزمون اصلی شما باید با یک کارشناس مکالمه داشته باشید. توجه داشته باشید که مهارت مکالمه سخت‌ترین مهارت زبان انگلیسی است؛ به خصوص که در آزمون باید با یک کارشناس مکالمه داشته باشید.

برای اینکه در آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کنید، باید بتوانید به مهارت‌های مختلف آن تسلط داشته باشید. لازم به ذکر است که تکنیک‌های مختلف مهارت تکلم را می‌توان از طریق آموزش آنلاین یاد گرفت؛ اما مشکلاتی مانند عدم اتصال به اینترنت و کیفیت پایین تماس باعث می‌شود که بازده کلاس به حداقل برسد.مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای زبان آموزان

مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای زبان آموزان

کلاس‌های آنلاین دارای مزایای زیادی برای زبان‌آموزان دارند، اما در عین حال دارای سختی‌های خاص خود هم هستند که باعث می‌شود تا بازده کلاس پایین بیاید. به‌عنوان‌مثال، قطعی مداوم اینترنت باعث می‌شود که کلاس نتواند به خوبی تشکیل شود.

ضعف در اتصال به اینترنت

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زبان‌آموزان و استادان در آموزش آنلاین با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکل ضعف در اتصال به اینترنت است. این مشکل در بیشتر مواقع برای کلاس‌هایی که از طریق ادوبی کانکت برگزار می‌شوند، رخ می‌دهد. البته که در سامانه‌های دیگری مانند بیگ بلو باتن هم این اتفاق بسیار رایج است.

اتصال به اینترنت شرط اصلی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین است. از این رو، اگر ذره‌ای در آنتن‌دهی یا سرعت آن تغییری رخ بدهد، کلاس شما با مشکل مواجه می‌شود. در بعضی مواقع هم این مشکل می‌تواند بسیار دردسرساز باشد و شاهد این بوده‌ایم که کلاس لغو شده است!

هزینه بالای خرید اینترنت؛ از جمله مشکلات آموزش آنلاین آیلتس

همان‌طور که گفته شد، اینترنت رکن اصلی برگزاری کلاس‌های آنلاین آموزش آیلتس است. با توجه به اینکه قیمت اینترنت توسط اوپراتورهای مختلف حداقل 40 درصد افزایش داشته است، برگزاری کلاس به صورت آنلاین صرفه اقتصادی نخواهد داشت. چرا که هر کلاس اینترنت نسبتاً زیادی را مصرف می‌کند.

میزان مصرف اینترنت ارتباط مستقیمی با کیفیت و مدت زمان حضور در کلاس دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر کیفیت نمایش ویدئوی استاد یا زبان‌آموز بالا باشد، مصرف اینترنت بسیار بالا می‌رود. همچنین اگر بیشتر از یک ساعت و نیم در یک کلاس حضور داشته باشید، این احتمال وجود دارد که فقط برای همان کلاس بیشتر از یک گیگابایت مصرف کنید.

دردسرهای اتصال میکروفون و وب‌کم؛ یکی از مشکلات آموزش آنلاین آیلتس

از جمله دیگر چالش‌ها و مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای زبان‌آموزان، دردسرهای مربوط به اتصال میکروفون و وب‌کم است. بسیاری از زبان‌آموزان میکروفون و وب‌کم را برای برگزاری کلاس ندارند و مجبور می‌شوند که آن‌ها را تهیه کنند. این باعث می‌شود که او مجبور باشد هزینه زیادی کند.

همچنین اتصال میکروفون و وب‌کم در برخی سیستم‌ها بسیار دشوار است. به‌عنوان‌مثال، ممکن است درایور مربوط به وب‌کم یا میکروفون شما وصل نشود و این باعث می‌شود که نتوانید از این لوازم ارتباطی استفاده لازم را ببرید.

عدم امکان تمرکز در کلاس‌های آنلاین آیلتس

دلیل اصلی بازده پایین کلاس‌های آنلاین آیلتس عدم تمرکز زبان‌آموزان است. در کلاس‌های آنلاین موارد مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند تا نتوانید در کلاس تمرکز لازم را داشته باشید. این باعث می‌شود که بازده کلاس به شدت پایین بیاید و در نتیجه نتوانید به درستی خود را برای آزمون آیلتس آماده کنید.

مشکلات آموزش آنلاین آیلتس برای استادان

یک کلاس دارای دو وجه استاد و زبان‌آموز است. در کلاس‌های آنلاین، این استادها هستند که بیشترین سختی را تحمل می‌کنند. چرا که باید بتوانند بدون حضور واقعی در کلاس مفاهیم را به زبان‌آموزان منتقل کنند. این در حالی است که عوامل مختلفی هم وجود دارند که روز تمرکز این افراد تأثیر می‌گذارند و در نتیجه استاد باید بتواند چند کار را با هم انجام دهد.

مشکل ضعف در اتصال به اینترنت و عدم پایداری سرعت

یکی از مشکلات اصلی استادان در برگزاری کلاس‌های آنلاین که زبان‌آموزان هم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکل ضعف در اتصال به اینترنت و عدم پایداری سرعت است. این مشکل می‌تواند در مواقعی بسیار عذاب‌آور باشد و در بعضی موارد باعث می‌شود که استاد کلاس را لغو کرده و به تاریخ دیگری موکول کند.

عدم پایداری سرعت اینترنت باعث می‌شود که در طول کلاس دائماً با مشکل قطعی صدا یا تصویر مواجه شوید. استادان هم در طول ممکن است نتوانند صدای شما را بشنوند و یا پیام‌های شما را مشاهده کنند. به همین خاطر است که کلاس‌های حضوری بازده بیشتری نسبت به کلاس‌های آنلاین آیلتس دارند.

سختی انتقال مفاهیم به زبان‌آموزان

سختی انتقال مفاهیم به زبان‌آموزان یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلات آموزش آنلاین آیلتس است که تقریباً تمام استادها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. این مشکل باعث شده است که بسیاری از استادها بخواهند حتی با وجود محدودیت‌های کرونایی، کلاس‌های خود را به صورت حضوری برگزار کنند.

تصور کنید یک استاد قصد دارد تا مفاهیم درک مطلب را به زبان‌آموزان خود آموزش دهد. برای این کار، او باید از کتاب خود کمک بگیرد و یا مفاهیم را روی تخته وایت‌برد آموزش دهد. در کلاس آنلاین امکان نمایش کتاب یا تخته وایت‌برد از طریق وب‌کم وجود دارد؛ اما کیفیت تصویر ممکن است به شدت افت کند و در نتیجه زبان‌آموزان نتوانند مفاهیم را فرا بگیرند.

عدم حضور ذهن زبان‌آموزان در کلاس

بیشتر زبان‌آموزان در کلاس آنلاین حضور ذهن ندارند و به درس توجهی نمی‌کنند. این باعث می‌شود که استاد مجبور باشد هر چند دقیقه یک بار، حضور آن‌ها را در کلاس بررسی کند. این کار می‌تواند برای بعضی از استادها سخت باشد.

تقلب زبان‌آموزان در امتحان

در کوییزهایی که استاد به صورت آنلاین می‌گیرد، زبان‌آموزان به راحتی می‌توانند تقلب کنند. این باعث می‌شود که نمرات به ناحق باشند و استاد هم مجبور باشد تا سؤالات سخت‌تری را طرح کند. در عین حال، استاد باید در حین امتحان از طریق روش‌های مختلف اقدام به جلوگیری از تقلب زبان‌آموزان خود کند که در نوع خود بسیار طاقت‌فرسا و خسته‌کننده است.

مشکلات آموزش زبان آیلتس در آموزشگاه‌ها

به طور کلی می‌توان گفت که هر نوع شیوه برگزاری کلاس مشکلات خاص خود را دارد. به‌عنوان مثال، در کلاس حضوری ممکن است شلوغی کلاس نگذارد به درستی درس را متوجه شوید. البته که معایب کلاس‌های آنلاین بسیار بیشتر از حضوری است و اگر قصد شرکت در کلاس‌های آموزش آیلتس را دارید، پیشنهاد می‌کنیم کلاس‌های حضوری را انتخاب کنید.

کلاس‌های آنلاین باعث می‌شوند که تا حدودی وقت شما تلف شود. چرا که شما مانند کلاس حضوری شهریه پرداخت می‌کنید و به همان میزان هم در کلاس حضور پیدا می‌کنید، اما به دلیل معایبی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، بازده کلاس کمتر است. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم حضور در کلاس‌های حضوری همواره در اولویت شما قرار داشته باشد.

پرداخت شهریه یکی از مشکلات آموزش زبان آیلتس در آموزشگاه‌ها است. به این صورت که اگر کلاس شما به صورت آنلاین برگزار شود، به احتمال زیاد مجبور هستید که شهریه را هم به صورت آنلاین پرداخت کنید. این در حالی است که اگر کلاس شما به صورت حضوری برگزار شود، امکان پرداخت وجه نقد هم برای شما فراهم خواهد بود.

همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین سختی‌های زیادی را برای آموزشگاه به همراه دارد. به‌عنوان مثال، ممکن است روزانه صدها زبان‌آموز با آموزشگاه تماس بگیرند و از عدم امکان حضور در کلاس شکایت کنند.

هیچ یک از مدل‌های آموزشی، جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد

آیلتس یک آزمون گران‌قیمت است که برای کسب نمره بالا در آن بهتر است در دوره‌های آموزشی این آزمون شرکت کنید. امروزه کلاس‌های آموزش آیلتس به دو شیوه آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند که کلاس‌های آنلاین معایب بیشتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند. از جمله مشکلات آموزش آنلاین آیلتس می‌توان به بالا رفتن احتمال تقلب، عدم حضور ذهن زبان‌آموزان و پایین آمدن بازده کلاس اشاره کرد.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3096

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins