بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

کرم ضد آفتاب را قبل یا بعد از مرطوب کننده میزنید؟


در حالی که محافظت از آفتاب یک گام ضروری در روال مراقبت از پوست شما است، دانستن اینکه چه زمانی باید SPF خود را اعمال کنید داستان دیگری است.

احتمالاً تا به حال اهمیت مراقبت در برابرآفتاب و استفاده روزانه از ضد آفتاب را می‌دانید. اگر نه، در اینجا یک مرور سریع به آن می‌پردازیم: قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند منجر به پیری زودرس، آسیب پوست و چندین بیماری پوستی شود.  

در حالی که محافظت از آفتاب یک گام ضروری در روال مراقبت از پوست شما است، دانستن اینکه چه زمانی باید SPF خود را اعمال کنید داستان دیگری است. به طور خاص، باید بدانید که آیا ابتدا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید یا مرطوب کننده، در زیر، پاسخ قطعی در مورد اینکه آیا قرار است قبل یا بعد از محصولات مرطوب کننده از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، توضیح داده شده است. 

آیا ابتدا باید کرم ضد آفتاب بزنید یا مرطوب کننده؟ 

به عنوان یک قاعده کلی، باید از کرم ضد آفتاب به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید. از آنجایی که محصولات با SPF به طور خاص با مواد محافظ خاصی فرموله شده‌اند، لایه لایه کردن بعد از مرطوب کننده به جلوگیری از هرگونه اشعه مضر کمک می‌کند. بنابراین، به عبارت دیگر، SPF بعد از مرطوب کننده استفاده می‌شود  

بیشتر اوقات باید مرطوب کننده خود را بمالید، سپس ضد آفتاب اضافه کنید. این به این دلیل است که ضد آفتاب باید آخرین بار استفاده شود. کرم ضد آفتاب مانعی بین پوست شما و اشعه‌های UVA/UVB خورشید است که باعث آسیب پوست می‌شود. 

آیا می‌توانید کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده را ترکیب کنید؟ 

آیا می توانید کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده را ترکیب کنید؟ 

ایده ترکیب کردن کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده با هم برای تشکیل یک فرمول، جهت اثر بخشی بیشتر انجام می‌شود، ولی در واقع ممکن است کمتر مؤثر باشد. ترکیب این دو با هم (کرم ضد آفتاب و مرطوب‌کننده) در یک ترکیب می‌تواند منجر به عدم کارایی فرمول‌های آزمایش شده در آن محصول باشد. 

  با این حال، آیا می‌خواهید دو مرحله از کارهای روزمره خود را در یک مرحله انجام دهید یک راه حل وجود دارد. مرطوب کننده با SPF،  این نوع مرطوب کننده به طور خاص برای آبرسانی به پوست و محافظت از آن در برابر اشعه‌های مضر UV خورشید ساخته شده است. 

تفاوت بین کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده چیست؟

آیا می توانید کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده را ترکیب کنید؟ 

کرم ضد آفتاب با جلوگیری از رسیدن اشعه ماوراء بنفش (UV) به پوست به پیشگیری از سرطان پوست کمک می‌کند. این ماده از مواد شیمیایی یا مواد معدنی تشکیل شده است که در بالای پوست قرار می‌گیرند و پرتوهای فرابنفش را مانند یک سپر منعکس یا پراکنده می‌کنند. 

کرم ضد آفتاب همچنین برای مرطوب کردن پوست شما کار می‌کند زیرا حاوی مواد شیمیایی مانند گلیسیرین است که رطوبت را به لایه بیرونی پوست شما جذب می‌کند. 

 مرطوب کننده به کرم ضد آفتاب اجازه می‌دهد تا در صورت استفاده از کرم ضد آفتاب، مؤثرتر عمل کند و ماندگاری بیشتری روی پوست شما داشته باشد. همچنین به آبرسانی پوست شما کمک می‌کند که در تمام طول سال مفید است، به خصوص در زمستان که هوای داخل خانه ما خشک است و ما در معرض آب زیادی قرار نمی‌گیریم. 

توصیه: در واقع، بیشتر متخصصان پوست توصیه می‌کنند که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، حتی اگر مرطوب کننده شما دارای SPF باشد.

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3082

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins