بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

متخصص زانو در تهران


زانودرد یکی از مشکلات رایج در بین افراد به ویژه بزرگسالان است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد و فرد را در انجام برخی از فعالیت‌ها مثل بالا رفتن از پله، دوچرخه سواری، دویدن و نشستن دچار محدودیت می‌کند.

زانودرد یکی از مشکلات رایج در بین افراد به ویژه بزرگسالان است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد و فرد را در انجام برخی از فعالیت‌ها مثل بالا رفتن از پله، دوچرخه سواری، دویدن و نشستن دچار محدودیت می‌کند. هنگامی که جهت درمان زانو درد خود به متخصص زانو در تهران مراجعه می کنید، پزشک ابتدا سعی می‌کند با انجام برخی معاینات و پرسیدن سؤالاتی از شما علت درد زانو را تشخیص دهد تا بتواند بهترین شیوه درمان را در پیش بگیرد. اطلاع از علل و عوامل زانو درد می‌تواند به افراد کمک کند تا با پرهیز از برخی رفتارهای مضر از زانو درد جلوگیری کنند. در این مقاله قصد داریم درباره مشکلات زانویی بررسی کنیم و بهترین متخصص زانو در تهران را برای شما معرفی کنیم.

متخصص زانو در تهران

علائم زانو درد

زانودرد علاوه بر اینکه طیف وسیعی از دردهای شدید، خفیف، ادامه دار یا مقطعی را در بر می‌گیرد، ممکن است همراه با علائم و نشانه‌های زیر نیز باشد:

 • لنگیدن ناشی از درد یکی از زانوها یا هر دو زانو
 • قرمزی و تورم در نواحی اطراف زانو
 • مشکل در بالا و پایین رفتن از پله، سراشیبی‌ها و عبور از موانع
 • ناتوانی در خم کردن زانو
 • درد شدید در هنگام صاف کردن زانو

علل زانو درد

به خاطر داشته باشید که زانو درد طولانی مدت و بدون علت می‌تواند نشانه ابتلای فرد به یک بیماری جدی‌تر مثل روماتیسم، پوکی استخوان، نقرس یا در رفتگی زانو باشد؛ بنابراین این مسئله را جدی بگیرید و چنانچه زانو درد با استراحت برطرف نشد فوراً به پزشک متخصص زانو در تهران مراجعه کنید تا تحت معاینه و درمان قرار بگیرید. به طور کلی می‌توان علل زانو درد را به چند دسته تقسیم کرد:

 1. آسیب‌دیدگی رباط: آسیب رباط صلیبی قدامی معمولاً در هنگام انجام ورزش‌های سنگین اتفاق می‌افتد و یکی از شایع‌ترین علل احساس درد در زانوی ورزشکاران است.
 2. دررفتگی زانو: گاهی اوقات ممکن است بر اثر برخورد زانو با یک جسم سخت، در هنگام تصادف، زمین خوردن یا پریدن از ارتفاع زانو دچار دررفتگی شود. این اتفاق سبب به وجود آمدن یک وضعیت اورژانسی می‌شود و فرد باید سریعاً به بیمارستان منتقل شود.
 3. شکستگی زانو: شکستگی زانو بسیار دردناک است و درد آن تا چندین ساعت از بین نمی‌رود. این اتفاق در حوادثی مثل تصادف رانندگی، وارد شدن ضربه مستقیم به زانو یا زمین خوردن رخ می‌دهد و نیاز به مراقبت پزشکی فوری دارد.
 4. آسیب‌دیدگی مینیسک: مینیسک‌ها لایه‌ای غضروفی هستند که میان استخوان‌های زانو قرار دارند و نقش ضربه‌گیر را ایفا می‌کنند. برخی اوقات پیچ خوردگی زانو می‌تواند سبب آسیب‌دیدگی مینیسک شود و درد شدیدی را در ناحیه زانوی فرد ایجاد کند.
 5. پوکی استخوان: یکی از شایع‌ترین علل زانو درد در افراد مسن این است که غضروف مفاصل آن‌ها بر اثر کهولت سن فرسوده شده و دچار پوکی استخوان هستند. این مسئله موجب زانو درد و ناراحتی در هنگام برخاستن و نشستن می‌شود.
 6. تاندونیت کشکک زانو: کشکک زانو توسط تاندون‌هایی به استخوان زانو متصل می‌شود؛ التهاب این مفاصل تاندونیت کشکک زانو نامیده می‌شود که از جمله مشکلات رایج در بین ورزشکاران و دوندگان است.

متخصص زانو در تهران

تشخیص علت زانو درد

متخصص زانو در تهران می‌تواند با انجام یکسری آزمایشات یا پرسیدن سؤالاتی از بیمار درباره میزان درد، محل درد و مدت زمان درد زانو به تشخیص دقیقی از عامل زانو درد برسد و در نتیجه روش درمانی مناسبی را برای برطرف کردن درد انتخاب کند. اولین مرحله برای تشخیص علت زانو درد معاینه و بررسی وضعیت زانوهای بیمار است. برای این کار پزشک متخصص زانو در تهران با لمس نواحی دردناک زانو، خم و راست کردن و مقایسه زانوی سالم نسبت به زانوی دردناک به یک نتیجه کلی دست می‌یابد. همچنین ممکن است پزشک جهت اطمینان از علت زانو درد بیمار را برای انجام آزمایش‌های زیر ارجاع کند:

 • آزمایش خون
  چنانچه علت زانو درد فرد، ابتلا به نقرس و ورم مفاصل باشد پزشک متخصص زانو می‌تواند این مسئله را از روی نتیجه آزمایش خون متوجه شود.
 • آرتروسنتز
  در روش آرتروسنتز با استفاده از یک سوزن کوچک که وارد مفصل زانو می‌کنند، کمی از مایع مفصل خارج می‌شود و برای آزمایشگاه ارسال می‌گردد. جواب ارزیابی‌های آزمایشگاه از آرتروسنتز می‌تواند به تشخیص پزشک کمک بسیاری بکند.
 • عکس رادیولوژی
  عکس رادیولوژی معمول‌ترین راه برای تشخیص علت زانو درد و دردهای مفصلی است که نتایج آن تا حد زیادی درست هستند. پزشک با نگاه کردن به عکس رادیولوژی زانوی بیمار می‌تواند از نبود شکستگی، دررفتگی یا سالم بودن رباط‌ها اطمینان حاصل کند.

درمان زانو درد

 پس از تشخیص دلیل درد زانو، نوبت به مرحله درمان می‌رسد. پزشک معمولاً با توجه به جواب آزمایش‌ها و شرایط فردی بیمار چندین راه درمان را پیشنهاد می‌کند و از بین این موارد، مؤثرترین و ساده‌ترین روش را برای درمان زانو درد بر می‌گزیند. این روش‌ها با توجه به شدت و علت درد زانو شامل مواردی از قبیل درمان دارویی، عمل جراحی زانو، فیزیوتراپی، تزریق و روش‌های دیگر می‌شوند که هر یک مزایا و معایبی دارند. افرادی که در شهر تهران ساکن هستند می‌توانند با مراجعه به مطب یکی از پزشکان با تجربه و متخصص زانو در تهران، نسبت به انواع روش‌های درمان زانو درد مشاوره دریافت کنند.

متخصص زانو در تهران

همشهریان محترم شهر تهران می‌توانند برای درمان زانو درد و رهایی همیشگی از دردهای طاقت فرسای زانو با یکی از پزشکان متخصص زانو در تهران از جمله دکتر مصطفی شاهرضایی تماس حاصل کنند و از خدمات مشاوره و درمان پزشکی بهره‌مند شوند.

متخصص زانو در تهران

مراجعه به پزشک

از آنجا که مفاصل زانو نقش اصلی را در حرکت، راه رفتن و نشستن انسان‌بازی می‌کنند تحمل دردهای این عضو از بدن معمولاً بسیار سخت و آزاردهنده است؛ از همین رو اغلب افراد به محض مواجه شدن با مشکل زانو درد سعی می‌کنند تا در اولین فرصت به مطب دکتر مصطفی شاهرضایی، متخصص زانو در تهران و جراح تعویض مفصل زانو مراجعه کنند و نسبت به درمان این عارضه جسمی اقدام کنند.

اطلاعات تماس:

مطب پاسداران:

تهران – خیابان پاسداران – چهارراه پاسداران – پلاک 492 – ساختمان370 – واحد14

22573339 – 22571658

مطب پیروزی:

تهران – خیابان پیروزی – روبروی پمپ بنزین سلیمانیه – ساختمان بانک شهر – طبقه 1 – واحد 4 – پلاک 766

33259670 – 33259671

آدرس سایت: https://dr-shahrezaie.com

آدرس اینستاگرام: https://www.instagram.com/dr_shahrezaei

خانه پزشکان

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 3117

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins