بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

اهمیت خرید دامنه مناسب در طراحی سایت


وقتی قرار است برای یک کسب و کار سایت اینترنتی راه‌اندازی شود باید مسائل مختلفی را در نظر گرفت که یکی از مهم‌ترین آنها انتخاب یک دامنه مناسب است.

وقتی قرار است برای یک کسب و کار سایت اینترنتی راه‌اندازی شود باید مسائل مختلفی را در نظر گرفت که یکی از مهم‌ترین آنها انتخاب یک دامنه مناسب است. در واقع اسم یک سایت نه تنها برای کاربران اهمیت دارد بلکه از دید موتورهای جستجو نیز حائز اهمیت است. بنابراین انتخاب و خرید دامنه ایده‌آل به خوبی می‌تواند کسب و کارها را برای پیشرفت‌های بعدی آماده کند، در این مقاله همراه ما باشید تا موارد مهم در خرید انواع دامنه و دامنه ارزان را با هم برسی کنیم.

اما نحوه‌ی انتخاب دامنه در طراحی سایت، نیاز به بررسی‌های مختلف دارد؛ برای مثال در ابتدای کار باید به این موضوع توجه کرد که کسب و کار مدنظر در چه زمینه‌ای است تا دقیقاً در همان راستا به انتخاب یک دامنه مناسب اقدام شود. ضمناً انتخاب دامنه پایان کار نیست و باید به ثبت برسد که در این صورت نیاز به یک سرویس ارائه دهنده‌ی خرید دامنه است.

موارد مهم در انتخاب یک دامنه جذاب

برای اینکه یک دامنه از جذابیت‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد، باید در زمان انتخاب آن به بعضی از موارد مهم توجه کرد که ما در ادامه به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

- بهتر است که دامنه کوتاه باشد: در حال حاضر مدیران وب‌سایت‌ها علاقه به در نظر گرفتن دامنه‌های کوتاه دارند بخصوص وقتی قصد خرید دامنه ir را داشته باشند. در واقع این کوتاه بودن نام دامنه، سبب می‌شود که به راحتی در ذهن کاربران نقش ببندد که این موضوع به نفع سایت‌ها خواهد شد.

- دامنه‌های انتخابی بهتر است که از املاء ساده برخوردار باشند: هر چه دامنه انتخابی برای راه‌اندازی یک سایت، دارای نوشتار ساده‌تری باشد در زمان تایپ کردن حوصله کاربران را سر نمی‌برد و این موضوع اگر چه ممکن است بی‌اهمیت جلوه داده شود اما تأثیر بسزایی در استفاده مجدد از سمت کاربران دارد.

- استفاده از کلمات کلیدی در دامنه. اگر بخواهیم از لحاظ سئو به خرید دامنه بپردازیم باید توصیه کنیم که حدالامکان کلمه‌ی کلیدی کسب و کارتان را در نام دامنه در نظر بگیرید.

کدام پسوند دامنه برای خرید مناسب‌تر است

همانطور که می‌دانید در حال حاضر پسوندهای مختلفی برای انتخاب دامنه وجود دارد که از مهم‌ترین و محبوب‌ترین آنها دامنه‌های دات‌کام و دات‌آی‌آر هستند. اما اینکه گفته می‌شود باید خرید دامنه .com در اولویت باشد، سندیتی نداشته و مدیران وب‌سایت‌ها به راحتی می‌توانند نوع دامنه دلخواه‌هایشان را برای ثبت کردن انتخاب کنند. اما اگر برایتان سؤال شده است که چرا دامنه com. به نسبت سایر دامنه‌های بیشتر استفاده می‌شود، باید عرض کنیم که دلیل این اتفاق، محبوبیت این دامنه است.

خرید دامنه

البته گفتنی است که هر کدام از دامنه‌ها مانند ir.، com. و یا حتی org. دارای یکسری خصوصیات و مزایا هستند که در صورت لزوم می‌توان از هر کدام استفاده کرد. ضمناً توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بکارگیری از دامنه‌های رایگان توصیه نمی‌شود چرا که کاملاً ناامن بوده و هر لحظه ممکن است از دسترس خارج شوند که در این صورت پر واضح است که همه‌ی زحمات‌تان به باد می‌رود.

مزایای دامنه‌های آی‌آر و دات‌کام

انتخاب هر کدام از دامنه‌های موجود برای راه‌اندازی یک وب‌سایت، مزیت‌های خاصی را برای مدیران وب‌سایت‌ها در نظر می‌گیرد که ما در ادامه برای دو دامنه ir و com موارد با اهمیتی را عنوان می‌کنیم:

·       مزیت خرید دامنه ir

- قیمت مناسب. معمولاً اگر بنا به صرفه‌جویی در هزینه‌های راه‌اندازی سایت باشد، مدیران وب‌سایت‌ها از دامنه آی‌آر استفاده می‌کنند. در حال حاضر حداقل قیمت این دامنه 12 هزار تومان است که به نسبت دیگر دامنه‌ها ارزان قیمت‌تر است.

- مطمئن بودن دامنه. روند خرید این نوع دامنه به نسبت سایر دامنه‌ها مانند دات‌کام، سخت‌تر است؛ لذا می‌توان گفت که امنیت بیشتری دارد. در واقع برای خرید دامنه آی‌آر باید در سایت NIC ثبت نام کنید که ارائه مدارک شخصی الزامی است.

- تنوع در انتخاب. آدرس‌هایی که برای دامنه ir وجود دارند از طیف بیشتری برخوردار هستند لذا شانس بیشتری برای انتخاب دامنه مورد نظرتان خواهید داشت. این مورد در خصوص دامنه‌های خارجی مانند com و امثالهم صدق نمی‌کند و یا حداقل شانس کمتری برای آزاد پیدا کردن دامنه‌ی مدنظرتان خواهید داشت.

- عدم تحریم دامنه. هیچ نهادی نمی‌تواند دامنه آی‌آر را از شما سلب کند. در واقع حتی در صورت ایجاد مشکل برای سایت‌تان، دامنه انتخابی به صورت تمام و کمال متعلق به شما خواهد بود.خرید انواع دامنه

·       مزیت استفاده از دامنه com

- قابلیت تبلیغات گوگل. اگر اقدام به خرید دامنه com. کنید، این شانس را خواهید داشت که از خدمات گوگل ادوردز استفاده کنید. همانطور که می‌دانید چنین خدماتی برای افزایش فروش محصولات و نمایش بیشتر خدمات وب‌سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

- امکان فعال‌سازی سرویس‌های سئو. همانطور که می‌دانید سئو بخش مهمی از یک سایت است و باید به طور کامل در نظر گرفته شود. این در حالی است که استفاده از دامنه دات‌کام، به مدیران وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا از چنین خدماتی به طور کامل بهره ببرند.

- امکان رقابت با سایت‌های خارجی. از دیگر مزیت‌های خرید دامنه دات‌کام می‌توان به امکان رقابت با سایت‌های خارجی اشاره کرد. این مورد می‌تواند پیشرفت‌های بیشتری را برای وب‌سایت‌ها به ارمغان بیاورد. ضمناً برای بهتر جلوه دادن ظاهر و شرایط کلی سایت نیز استفاده از دامنه com. به مدیران وب‌سایت‌ها پیشنهاد می‌شود.

البته ناگفته نماند که در حال حاضر قیمت خرید و ثبت دامنه com. به نسبت دیگر دامنه‌ها بیشتر است و به افرادی که مشکل مالی ندارند، توصیه می‌کنیم که از این دامنه فراگیر بهره ببرند. با این حال انتخاب یک دامنه کاملاً به سلیقه و برنامه‌ریزی مدیران سایت‌ها ارتباط دارد.

از کجا باید دامنه سایت بخریم

برای خرید دامنه باید به سایت‌هایی مراجعه شود که خدمات با کیفیت ارائه می‌دهند. ترجیحاً بهترین اقدام این است از سایت‌هایی استفاده کنید که روند ثبت دامنه‌ی ساده‌ای دارند. همانطور که می‌دانید قبل از اینکه دامنه‌ای به ثبت برسد، باید آزاد بودن یا نبودن آن را بررسی کنیم که در بعضی از سایت‌های ثبت دامنه، چنین ویژگی وجود ندارد که در نتیجه سبب سردرگم شدن کاربران می‌شود.

در کنار این مورد ثبت دامنه نیاز به استفاده از یک پنل مناسب دارد که توصیه می‌شود از طریق سایت‌هایی برای این منظور اقدام کنید که چنین قابلیتی را به متقاضیان ارائه می‌دهد. همچنین توصیه می‌کنیم که قبل از خرید دامنه از قیمت‌های حدودی دامنه‌های مختلف بخصوص ir و com اطلاع پیدا کنید تا در صورت قیمت‌های نامتعارف از خرید کردن انصراف دهید. به طور کلی برای اینکه بتوانید دامنه دلخواه‌تان را به ثبت برسانید باید از سایت‌هایی استفاده کنید که در این خصوص بهترین خدمات را برا مشتریان در نظر گرفته‌اند. به همین منظور ما در ادامه به یکی از مراجع فوق‌العاده برای ثبت دامنه اشاره خواهیم کرد.

خرید دامنه ir و com. از سایت تلاش نت

حال با توجه به موارد عنوان شده در این مقاله، چنانچه نیاز به ثبت دامنه دارید، کافی است که از سایت‌های معتبر در این زمینه استفاده کنید که برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم از سایت تلاش نت اقدام کنید. از خدمات این سایت می‌توان به به ارائه انواع دامنه مخصوصاً ir و com اشاره کرد که با قیمت‌های بصرفه برای کاربران و مدیران سایت‌ها در نظر گرفته شده است.

ضمناً توجه داشته باشید که دامنه رایگان در صورت ثبت هاست به متقاضیان ارائه می‌شود که این موضوع مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. حال برای اینکه بتوانید به خرید دامنه ارزان از سایت تلاش نت اقدام کنید، کافی است که از راه‌های ارتباطی قرار داده شده با مدیران یا مشاوران این تیم تخصصی در ارتباط باشید.

talashnet.com

پست های مرتبط

تأثیر ریپورتاژ بر برندینگ

تاریخ: 1400/05/05

بازدید: 2995

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

در این مجال قصد داریم که ضمن بازتعریف برخی واژه‌ها به اهمیت فناوری اطلاعات و تبلیغات در بستر وب بپردازیم.

مدرس

@ins