بلاگ

پایگـاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پژوهشگر متعهد : تاثیر گسترش تحقیقات دانشگاهی در دنیای امروز


تاثیر گسترش تحقیقات دانشگاهی از نیاز دانشگاهیان برای خارج شدن از جوامع تحقیقاتی خاص خود و رساندن کار خود در جهانی که به آن نیاز دارد ، صحبت می کند .

تاثیر گسترش تحقیقات دانشگاهی از نیاز دانشگاهیان برای خارج شدن از جوامع تحقیقاتی خاص خود و رساندن کار خود در جهانی که به آن نیاز دارد ، صحبت می کند . پژوهشگر متعهد ، کسی است که پژوهش را به عنوان هدف خود نمی داند و نگارش کتاب یا مقاله را فقط برای اضافه کردن آنها به رزومه خود تهیه نمی کند . پژوهشگر متعهد کسی است که تحقیقات دانشگاهی را به منزله کمک به جامعه می داند و آن را ابزاری برای رسیدن منفعت به بقیه در نظر می گیرد . پژوهشگر متهد ، می‌خواهد برخی از دانشگاهیان را برانگیزد تا به دنبال مدل جدیدی برای حرفه خود باشند و با نگرش‌های ضد پژوهشی که در جامعه رایج شده است مبارزه کنند . این پژوهشگر صرفا به چاپ مقاله یا کتاب فکر نمی کند بلکه به فکر ارتقای جامعه و حل مشکلات مربوط به آن است .

وبینار The Engaged Scholar: Expanding the Impact of Academic Research in Today’s World

دکتر هافمن Andrew J. Hoffman  ، در وبینار پژوهشگر متعهد : تاثیر گسترش تحقیقات دانشگاهی در دنیای امروز [1]به تشریح این مسئله خواهد پرداخت . دکتر هافمن مجموعه ای از مهارت ها و استفاده از پلتفرم هایی را که می تواند فراتر از دیوارهای آکادمی به مخاطبان دسترسی پیدا کرد را برای مخاطبان تشریح خواهد کرد. دکتر هافمن ، پرفسور از دانشکده مسائل محیط زیست و کسب و کار پایدار دانشگاه میشیگان آمریکا است . او نگارنده بیش از 18 کتاب علمی از جمله The Engaged Scholar: Expanding the Impact of Academic Research in Today's World و  صدها مقاله نمایه شده در گوگل اسکالر است . تحقیقات او از دیدگاه جامعه شناختی برای درک جنبه های فرهنگی و نهادی مسائل زیست محیطی برای سازمان ها استفاده می شود . همچنین او برنده جایزه پیج پرایز Page Prize در سال 2020 است .

 

The Engaged Scholar: Expanding the Impact of Academic Research in Today’s World

 

 

[1] "The Engaged Scholar: Expanding the Impact of Academic Research in Today’s World"

پست های مرتبط

وبینار درحوزه علوم شناختی با حضور پروفسور نوام چامسکی

تاریخ: 1400/07/17

بازدید: 303

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

موسسه آموزش عالی علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی وبیناری در حوزه علوم شناختی با حضورپروفسور نوام چامسکی چهره برجسته علوم شناختی معاصر به همراه یکی از اساتید داخلی برگزار می کند.

مدرس

@ins

کوآنتوم از نوع سوم آنیون ها

تاریخ: 1400/08/24

بازدید: 611

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آنیون ها ، اتم ها یا گروهی از اتم ها با نام رادیکال هستند که از الکترون به دست آمده اند.

مدرس

@ins

ساختارهای کنترلی توزیع یافته و جایگاه آن در توسعه سامانه های هوشمند

تاریخ: 1400/08/16

بازدید: 289

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

استفاده از هوش مصنوعی توزيع شده و به کارگيری زيرساخت های کنترل باعث ايجاد طرحي انعطاف پذير براي کنترل شبکه قدرت مي شود ، بسیاری از فناوری ها بر پایه توسعه استراتژی های بهینه و زمان استوار هستند .

مدرس

@ins

نسبی گرایی معرفتی

تاریخ: 1400/08/22

بازدید: 766

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

نسبی گرايی معرفت شناختی ، به عنوان يک جريان فکری نيرومند در حوزه تاملات فلسفي مطرح است .

مدرس

@ins

وبینار آرتروپلاستی مفصل ران و زانو

تاریخ: 1400/08/11

بازدید: 327

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آرتروز زانو يکي از مهم ترين علل ناتواني در افراد مسن است . بالا رفتن سن با افزايش آرتروز زانو ارتباط دارد . میانگین سنی افراد جامعه رو به افزايش است. در سی سال آينده ، ايران جز کشورهایی خواهد شد که 30% جمعيت آن سن بالاتر از 65 سال را خواهند داشت .

مدرس

@ins

وبینار: چگونه با استفاده از هوش مصنوعی، مقاله خود را برای ارسال به مجله آماده کنیم

تاریخ: 1400/03/18

بازدید: 803

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

آشنایی با ابزار هوش مصنوعی به منظور نگارش مقاله

مدرس

@ins

وبینار کاربرد دیتا ساینس در دیوار

تاریخ: 1400/11/17

بازدید: 446

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

حجم داده با پیشرفت فناوری سرعت گرفته است . با حجم روزافزون داده ، نیاز به بستری که بتوان این داده ها را ذخیره کرد وجود دارد . به این حجم از داده که نیاز به بستر دارد کلان داده گفته می شود .

مدرس

@ins

یادگیری مداوم Continual Learning چیست ؟

تاریخ: 1400/07/26

بازدید: 1261

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

یادگیری مداوم Continual Learning مفهومی برای یادگیری الگوی مداوم در تعداد زیادی از وظایف به صورت متوالی و بدون فراموش کردن دانش به دست آمده از وظایف قبلی است ، جایی که داده های وظایف قبلی در حین آموزش کارهای جدید دیگر در دسترس نیست .

مدرس

@ins

مدیریت محصول در شرکت های بزرگ فناوری

تاریخ: 1400/09/22

بازدید: 720

1400

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

مدیریت محصول یک عملکرد سازمانی است که با توسعه محصول جدید، توجیه اقتصادی ، برنامه ریزی ، تأیید ، پیش بینی ، قیمت گذاری، راه اندازی محصول و بازاریابی محصولات در تمام مراحل چرخه عمر آن در یک شرکت سروکار دارد .

مدرس

@ins

ریزالور : حسگر سنجش موقعیت

تاریخ: 1401/02/17

بازدید: 306

1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه دقیقه

ماشینی هایی مثل ماشین های IPM و BLDC وجود دارند ، که با استفاده از اینورتر درایو می شوند . کاربرد این ماشین ها در صنعت است

مدرس

@ins